اخبار ارز دیجیتال

سنگاپور در حال تبدیل شدن به یک مرکز هوش مصنوعی با مدل های تجاری به زبان های محلی است

دولت سنگاپور به رهبری هوش مصنوعی قصد دارد تا سال 2024 مدل های هوش مصنوعی خود را برای استفاده تجاری، با تمرکز ویژه بر آسیای جنوب شرقی، با SEA LION که به زبان های محلی موجود است، افزایش دهد.

کشور جزیره‌ای سنگاپور سال 2024 را به عنوان سال توسعه مدل‌های هوش مصنوعی (AI) متمرکز بر آسیای جنوب شرقی برای استفاده تجاری و تبدیل شدن به قطب جهانی این فناوری تعیین کرده است، یک ابتکار تحت رهبری دولت به نام AI سنگاپور در این راه پیشرو است. مدل‌های هوش مصنوعی در کشور، به‌ویژه مدل‌هایی که به مردم محلی ارائه می‌شوند، پیشرو است.

SEA LION یک ChatGPT به عنوان یک مدل زبان بزرگ (LLM) منبع باز است که توسط هوش مصنوعی سنگاپور برای نشان دادن زبان ها و فرهنگ های آسیای جنوب شرقی توسعه یافته است و در نظر گرفته شده است که اولین در سری SEA LION LLM باشد، این مدل بر اساس داده ها است. دکتر لزلی تئو، مدیر ارشد محصولات هوش مصنوعی در AI سنگاپور، به کوین تلگراف گفت که آنها قصد دارند یک مدل مجموعه دستورالعمل بهتری را توسعه دهند. او گفت که چند هفته آینده به دلیل داده‌هایی که ما استفاده می‌کنیم، نسخه دارای مجوز تجاری و همچنین نسخه غیرتجاری ارائه خواهد شد. به زودی به 23 تریلیون خواهد رسید، وقتی این آماده شد، امسال ما SEA LION را به 30 پارامتر 50B گسترش خواهیم داد و SEA LION را به مدل متن گفتاری چندوجهی گسترش خواهیم داد.

SEA LION به کشورهای آسیای جنوب شرقی کمک می کند تا اتکای خود را به مدل های ساخته شده و توسعه یافته غربی برای زبان انگلیسی کاهش دهند و سنگاپور به عنوان کشور پیشرو و مرکز توسعه فناوری ارز دیجیتال و بلاک چین در فضاهای فناوری در حال ظهور است. ظهور به خوبی شناخته شده است، با یکی از مدیران Google Cloud اخیراً به CNBC گفته است که پتانسیل زیادی برای اضافه کردن هوش مصنوعی به این لیست به دلیل محیطی که نوآوری را تقویت می کند، دارد، Teo این احساس را تکرار کرد و گفت که هوش مصنوعی سنگاپور قصد دارد شبکه شرکای خود را گسترش دهد. برای ایجاد یک جامعه پر جنب و جوش که مجموعه داده ها، شاخص های ارزیابی و مدل های بهتری را برای شکل دادن و کمک به توسعه مستمر SEA LION برای جنوب شرقی آسیا ایجاد می کند.

تئو قبلاً گفت که آنها با خدمات وب آمازون (AWS) برای زیرساخت ها و Google Research برای داده ها کار کرده اند و او به مشارکت با جوامعی مانند SEACrowd برای تسریع در ایجاد مجموعه داده های متنوع به زبان های بومی اشاره کرد. او گفت که از طریق این همکاری ها، هدف هوش مصنوعی سنگاپور توسعه قابلیت های SEA LION و پذیرش آن توسط سازمان های مختلف در منطقه است. تئو افزود که طبیعت پیشرفته‌تر و کارآمدتر راه را برای آینده هموار می‌کند، SEA LION باز است و می‌تواند توسط شرکت‌هایی که می‌خواهند تجارت کنند و به منطقه جنوب شرقی آسیا دست یابند، استفاده کنند.

بر اساس داده‌های KPMG، بودجه فین‌تک هوش مصنوعی در سنگاپور در نیمه دوم سال 2023 به 333.13 میلیون دلار رسید که 77 درصد نسبت به نیمه اول سال افزایش یافته است که در مجموع 481.21 میلیون دلار در 24 معامله در بخش هوش مصنوعی در سنگاپور در سال گذشته به دست آمد. ، در پایان سال 2023، سنگاپور استراتژی هوش مصنوعی ملی 2.0 خود را منتشر کرد که در آن برنامه هایی را برای 15000 متخصص هوش مصنوعی، تقویت شایستگی دولت، ساخت کشور هوشمند و افزایش ظرفیت محاسباتی فاش کرد.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا