اخبار ارز دیجیتال

سهم بازار ETF بیت کوین Grayscale به 50 درصد کاهش می یابد

سهم Grayscale از ETF بیت کوین برای اولین بار از زمان تبدیل آن به همراه راه اندازی 9 ETF جدید در ژانویه به زیر 50 درصد سقوط کرد.

صندوق قابل معامله در مبادلات بیت کوین (ETF) مدیر دارایی رمزنگاری Grayscale برای اولین بار از زمان شروع تجارت ETF بیت کوین در ایالات متحده در 11 ژانویه به زیر 50 درصد از سهم بازار رسید. طبق داده‌های Dune Analytics، از 12 مارس، کل دارایی‌های تحت مدیریت (AUM) در Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) به 28.5 میلیارد دلار کاهش یافت. Greyscale اکنون 48.9 درصد از کل 56.7 میلیارد دلاری است که در بین ده ETF بیت کوین ایالات متحده نگهداری می شود. .

در اولین روز معامله ده ETF بیت کوین کش ایالات متحده، صندوق Grayscale حدود 99.5٪ از کل AUM آن را به خود اختصاص داد، با جریان خروجی ثابت روزانه GBTC در طول زمان به طور متوسط ​​​​329 میلیون دلار در روز در هفته گذشته. سهم بازار ETF از بین رفته خروجی GBTC در ماه اول راه اندازی بیت کوین ETF قابل توجه بود، با خروج 7 میلیارد دلار از صندوق در مدت کمی بیش از یک ماه، اما در اواخر ژانویه شروع به کاهش کرد و برخی از تحلیلگران را به گمانه زنی مبنی بر پایان یافتن این صندوق کشاند.

با این حال، در اواسط فوریه دادگاه‌های ورشکستگی به جنسیس وام‌دهنده کریپتو اجازه دادند تا حدود 1.3 میلیارد دلار سهام GBTC را به عنوان بخشی از تلاش‌ها برای بازپرداخت سرمایه‌گذاران، با افزایش مجدد جریان‌های خروجی، یعنی مجموع جریان‌های خروجی GBTC تا به امروز، نقد کند. جریان ETF بیت کوین Farside به بیش از 11 میلیارد دلار می رسد، داده ها ETF Grayscale در ابتدا اعتمادی بود که به سرمایه گذاران نهادی اجازه می داد با قفل کردن وجوه حداقل به مدت شش ماه، در معرض بیت کوین قرار بگیرند.

با این حال، پس از پیروزی دادگاه بر کمیسیون بورس و اوراق بهادار در ماه آگوست و تأییدیه‌های قانونی بعدی سایر برنامه‌های ETF بیت‌کوین، این تراست به یک ETF تبدیل شد و به سرمایه‌گذاران نهادی که از معاملات آربیتراژ در GBTC استفاده می‌کردند اجازه می‌داد تا سرمایه خود را به طور دائم از صندوق خارج کنند یا به سادگی انتقال دهند. نگهداری از ETF های بیت کوین با کارمزد پایین، در حالی که بازار در ابتدا با افزایش خروجی GBTC نگران بود، رشد ورودی خالص به ETF بیت کوین iShares BlackRock (IBIT) و Fidelity Wise Origin Bitcoin Fund (FBTC) دلیلی برای خوش بینی بود. هر دو اکنون مجموعاً 16.9 میلیارد دلار ورودی از زمان آغاز به کار دارند.

چندین مفسر بازار افزایش جریان ورودی به 9 ETF تازه راه اندازی شده را یکی از محرک های اصلی افزایش سریع قیمت بیت کوین می دانند که در 11 مارس به 72900 دلار رسید. صندوق بلک راک اکنون کمی بیش از 200000 بیت کوین دارد. بر اساس داده های K33 Research، ارزش تخمینی 14.3 میلیارد دلار برآورد شده است.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا