اخبار ارز دیجیتال

سوئیس و لیختن اشتاین، بهشت ​​پروژه های رمزنگاری!

در حال حاضر 383 میلیارد دلار پروژه های رمزنگاری در سوئیس و لیختن اشتاین مستقر هستند. بزرگترین آنها، بنیاد اتریوم، در زوگ، سوئیس واقع شده است.

به گزارش کوین اکسو و به نقل از کوین تلگراف، ارزش پروژه های رمزنگاری مستقر در سوئیس و لیختن اشتاین نسبت به سال گذشته 107 درصد افزایش یافته است 382.93 میلیارد دلار رسید

بر اساس گزارش 16 ژانویه شرکت سرمایه گذاری مخاطره آمیز سوئیسی Crypto Valley، ارز دیجیتال اتر بنیاد اتریوم با ارزش بازار 273 میلیارد دلار در حال حاضر با ارزش ترین پروژه مستقر در دو کشور است. پس از آن سولانا با 43.3 میلیارد دلار و کاردانو با 20.8 میلیارد دلار قرار دارند. البته این افزایش ارزش عمدتاً به دلیل بهبود کلی بازار ارزهای دیجیتال است.

با وجود بهبود بازار، چشم انداز سرمایه گذاری خطرپذیر جهانی وب 3 هنوز بهبود نیافته است. محققان در شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر Crypto Valley در حال حاضر 1031 معامله به ارزش 9.8 میلیارد دلار در سرمایه گذاری خطرپذیر جمع آوری کرده اند. شرکت های رمزنگاری در سوئیس و لیختن اشتاین در سال 2023 از طریق 49 معامله 283.5 میلیون دلار جمع آوری کرده اند. این مبلغ در سال 2022، 964.3 میلیون دلار در 93 تراکنش است. این ارقام نشان دهنده کاهش 55 درصدی و 69 درصدی برای همین معیارها در سال 2022 است.

اینفوگرافیک فعالیت Crypto Valley شرکت های رمزنگاری
اینفوگرافیک تعداد شرکت های رمزنگاری و توزیع آنها در سوئیس و لیختن اشتاین

تقریباً 5٪ از کل سرمایه گذاری های شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر Web3 در حال حاضر در سوئیس و لیختن اشتاین است. همچنین 1290 شرکت Web3 در این دو کشور مستقر هستند که از جمله مهمترین آنها می توان به اینترنت کامپیوتر، کازماس، پروتکل نیر، سولانا و پولکادات اشاره کرد.

ماتیاس رو، مدیرعامل کریپتو ولی، بیان می‌کند که هر یک از این 1290 شرکت رمزنگاری در سوئیس، میراث نوآورانه سوئیس را منعکس می‌کند و اقتصاد محلی و جهانی را تقویت می‌کند. این در مورد گاوها و خرس‌ها در بازار نیست، بلکه شرکت‌های مبتنی بر فناوری است که سیستم‌های قابل اعتماد و راه‌های بهتری برای تعامل و معامله ارائه می‌دهند.

سوئیس و کشورهای اطراف آن برای پذیرش بلاک چین بسیار مهم هستند. در 8 دسامبر 2023، BBVA، شعبه سوئیس یکی از بزرگترین بانک‌های اسپانیا، اعلام کرد که از پلتفرم Harmonize متعلق به ریپل متاکو برای عملیات نگهداری ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاران نهادی استفاده خواهد کرد. در همان روز، شهر لوزانو سوئیس اعلام کرد که بیت کوین و تتر را برای پرداخت مالیات شهری می پذیرد.

منبع

cointelegraph.com

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا