اخبار ارز دیجیتال

سولانا در حجم انتقال هفتگی استیبل کوین پیشتاز است

سولانا در حال جایگزینی اتریوم در حجم انتقال هفتگی استیبل کوین است زیرا سرمایه گذاران به دنبال بازدهی، سقوط آسمانی و بازدهی بالا از شوق memecoin هستند.

سولانا با پشت سر گذاشتن اتریوم به بلاک چین شماره یک از نظر حجم انتقال هفتگی استیبل کوین تبدیل شده است، داده های پلتفرم تجزیه و تحلیل بلاک چین Artemis نشان می دهد که حجم انتقال هفتگی استیبل کوین سولانا به 364.7 میلیارد دلار و از شبکه اتریوم که 152.99 میلیارد دلار گزارش شده است، پیشی گرفته است. زنجیره هایی مانند Tron و BNB Chain به ترتیب با فروش 101.57 میلیارد دلار و 22.75 میلیارد دلار.

این رقم به کل حجم انتقال استیبل کوین در ماه مارس می افزاید که در حال حاضر 804 میلیارد دلار است که تقریباً حجم انتقال استیبل کوین 960 میلیارد دلاری سولانا در فوریه را تحت الشعاع قرار می دهد، علاوه بر 804 میلیارد دلار مارس از سال تا به امروز، 3410 درصد بیشتر از حجم انتقال استیبل کوین. با 11.56 میلیارد دلار در مارس 2023، سولانا در حال حاضر 42.3 درصد از سهم بازار استیبل کوین را در اختیار دارد که نسبت به سهم 1.9 درصدی سال قبل افزایش قابل توجهی داشته است. Solana Stablecoin در اکتبر 2023 شروع به رشد کرد و از آن زمان تاکنون به طور پیوسته 1770 درصد افزایش یافته است.

اتریوم که همیشه از نظر حجم انتقال استیبل کوین پیشتاز صنعت بوده است، از ابتدای سال پس از سولانا قرار گرفته است، بلاک چین لایه 1 در دسامبر 2023 بیش از 31 درصد از سهم بازار را در اختیار داشت، اما از آن زمان سلطه خود را به سولانا از دست داده است. داده ها و در حال حاضر حدود 27 درصد از حجم انتقال استیبل کوین را تشکیل می دهد، سومین بلاک چین انتقال استیبل کوین ترون با 101.57 میلیارد دلار در هفته گذشته و 366.5 میلیارد دلار تاکنون در ماه مارس است.

بر اساس داده‌های DefiLlama که ناشی از افزایش حجم صرافی غیرمتمرکز (DEX) است، علاوه بر حجم استیبل کوین، فعالیت‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) در سولانا با ارزش کل به 4.55 میلیارد دلار رسید که بالاترین سطح از آوریل 2022 است. همچنین در جایی که سولانا در 19 مارس عملکرد بهتری از اتریوم و سایر زنجیره ها داشت، تراکنش های DEX های مبتنی بر سولانا در طول هفته 70 درصد افزایش یافت و تا 19 مارس به 3.37 میلیارد دلار رسید، حجم مبادلات غیرمتمرکز مبتنی بر اتریوم در مدت مشابه تنها افزایش یافت. 0.63 درصد و به 3.05 میلیارد دلار رسید.

طبق داده های کیمیاگری، 26 DEX در Solana وجود دارد، Orca بزرگترین DEX در Solana است که 88٪ از کل حجم را به خود اختصاص می دهد، این معرفی به شبکه Solana باعث افزایش علاقه به memecoin ها در اکوسیستم تحت رهبری Book of Meme (BOME) شد. ، Dogwifwhat (WIF)، BONK و Slerf افزایش یافته است، قیمت Solana در سال جاری افزایش یافته است و تا به امروز بیش از 90٪ افزایش یافته است، در زمان انتشار با قیمت 193 دلار معامله می شود، نماد قرارداد هوشمند اکنون 35٪ کاهش یافته است که بالاترین میزان خود از نوامبر 2021 است. 260 دلار و در مسیر شکستن این سطح و کشف قیمت باقی مانده است.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا