اخبار وب 3

شبکه اجتماعی Web3 با یک سیستم تعامل نوآورانه با حساب های جعلی مبارزه می کند

این می تواند به مشکل گسترده کاربران غیر معتبر در رسانه های اجتماعی رسیدگی کند.
نگرانی‌های فزاینده درباره حساب‌ها و ربات‌های جعلی در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی، محدودیت‌های فناوری Web2 را برجسته کرده است. Phaver یک شبکه اجتماعی Web3 را با سیستم گیمیفیکیشن برای مبارزه با ربات ها و ایجاد انگیزه در تعامل واقعی کاربر معرفی می کند.
شبکه های اجتماعی با حساب های جعلی مشکل دارند و یک نظرسنجی در سال 2018 نشان داد که نگرانی فزاینده در میان والدین نوجوانان وجود دارد و بیش از 65 درصد نگران حساب های جعلی و ربات ها در رسانه های اجتماعی هستند.
کشف 1305 حساب کاربری ربات در X (توئیتر سابق) که اطلاعات نادرست سیاسی را طی یک مناظره و مصاحبه انتقادی جمهوری خواهان با دونالد ترامپ منتشر می کنند، بر دامنه این مشکل و پتانسیل آن برای برهم زدن ساختار گفتمان دموکراتیک تأکید می کند.
دانشگاه ایندیانا همچنین مطالعه‌ای انجام داد که بات‌نتی متشکل از 1140 حساب مبتنی بر Ro X را کشف کرد که تصاویر را برای ایجاد پروفایل‌های جعلی دزدیدند و از طریق پاسخ‌ها و توییت‌ها با استفاده از (AI) پیشرفته با یکدیگر درگیر شدند.

برای شبکه های اجتماعی سنتی، مقابله با این بحران اعتماد کاربران کار دشواری است. بیش از 47 درصد از ترافیک وب در سال 2022 توسط ربات ها ایجاد می شود که 30 درصد آنها ربات های مخرب هستند. Web3 که به عنوان یک راه حل بالقوه بلاک چین ظهور می کند، مکانیسم هایی را برای اطمینان از صحت هر یک از شرکت کنندگان در یک پلت فرم مشخص ارائه می دهد.
Phaver، یک برنامه اجتماعی Web3، یک راه حل بازی سازی شده برای مبارزه با حساب های ربات و تشویق کاربران به ایجاد شهرت در رسانه های اجتماعی معرفی می کند. با پیاده‌سازی یک سیستم لایه‌بندی مشابه با برنامه‌های وفاداری خطوط هوایی، هدف آن جلوگیری از اقدامات مضری است که چشم‌انداز رسانه‌های اجتماعی کنونی را آزار می‌دهد، مانند کشاورزی و حسابداری چندگانه.
کاربران امتیازات اعتباری مشابه مایل های وضعیت را جمع آوری می کنند که سطح آنها را در برنامه تعیین می کند. سیستم نفع رفتار مضر را مجازات می کند و به جای افزایش تعداد دنبال کنندگان، مشارکت واقعی و ایجاد شهرت را با امتیاز – قابل مقایسه با مایل جایزه پاداش می دهد. خریدهای افزایشی ماهانه بیشتر از سوء استفاده جلوگیری می کند و یک اکوسیستم دیجیتال سالم تر را ترویج می کند. کاربران می توانند شهرت خود را افزایش دهند، برای مثال، با پیوند دادن NFT های مختلف از ترکیبی از کیف پول ها به نمایه Phaver خود.

این پلتفرم تجربه کاربر را با جوایز چندسطحی، از جمله مزایای درون‌برنامه‌ای مانند افزایش Phaves (مشابه لایک‌های فوق‌العاده) و توانایی ارسال محتوای حمایت‌شده، همراه با جوایز خارجی مانند دسترسی به لیست‌های سفید شریک، افزایش می‌دهد. سازوکار Phaver که برای اطمینان از عرضه و تقاضای بازار متعادل طراحی شده است، هم مزایای اولیه را فراهم می کند و هم به رشد شبکه کمک می کند.
تا پایان سال 2023، سیستم نوآورانه Phaver بیش از 100000 کیف پول جذب کرده و بیش از 100 میلیون دلار NFT را به هم متصل کرده است. این پلتفرم با پروفایل هایی تا 99.9٪ منحصر به فرد، اثربخشی خود را در ایجاد یک جامعه واقعی و متعهد نشان می دهد.
Phaver با پروتکل لنز، نمودار اجتماعی Web3 در بلاک چین Polygon و شبکه اجتماعی Web3 یکپارچه شده است تا یک پلت فرم اجتماعی غیرمتمرکز ایجاد کند که کاربران بتوانند به طور ایمن محتوای خود را در زنجیره ذخیره کنند.
با استفاده از این فناوری‌ها، فاور، یکی از شرکت‌کنندگان در شتاب‌دهنده کوین‌تلگراف، از داده‌های کاربر در برابر کنترل متمرکز محافظت می‌کند و تضمین می‌کند که کاربران می‌توانند بین برنامه‌ها بدون از دست دادن محتوا و دنبال‌کنندگان خود حرکت کنند.
این پلتفرم 7 میلیون دلار بودجه جذب کرد و با بیش از 250000 نصب اپلیکیشن منحصر به فرد و بیش از 50000 کاربر فعال روزانه، با نرخ های نگهداری فراتر از استانداردهای Web2، حرکت قوی را نشان داد. طبق گفته Phaver، کاربران در کره به طور متوسط ​​6 ساعت در هفته را در این پلتفرم سپری می کنند.
“امروز ما مشتاقیم اعلام کنیم که Phaver 7 میلیون دلار سرمایه اولیه برای تسریع پذیرش بیشتر شبکه های اجتماعی وب 3 جمع آوری کرده است.”
ظهور بات‌نت‌ها و ناتوانی پلتفرم‌های سنتی در تشخیص حساب‌های واقعی و جعلی، محدودیت‌های فناوری Web2 را برجسته کرده است. در پاسخ، ظهور Web3 با استفاده از بلاک چین برای احراز هویت و احراز هویت تعاملات کاربران به منظور بازگرداندن اعتماد و اصالت در جوامع دیجیتال، یک تغییر اساسی را برای پلتفرم های رسانه های اجتماعی ارائه می دهد.

 
این مطلب توسط تیم تحریریه کوین اکسو گردآوری شده است.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا