اخبار ارز دیجیتال

شبکه سولانا پس از یک قطعی 5 ساعته به حالت پایدار بازگشته است

شبکه لایه 1 سولانا پس از حدود پنج ساعت قطعی دوباره راه اندازی شده است.

به گزارش کوین اکسو و به نقل از theblock، دیروز در ساعت 10:22 UTC سولانا در یک پیام وضعیت شبکه نوشت که “مهندسین سولانا از سراسر این اکوسیستم در حال بررسی قطعی شبکه بتای اصلی هستند.”

این قطعی تولید بلوک های جدید را متوقف کرده است، به این معنی که در این 5 ساعت هیچ تراکنشی انجام نخواهد شد.

پس از حدود دو ساعت تلاش برای رفع مشکل، Solana Status، صفحه‌ای که توسط بنیاد سولانا اداره می‌شود، به پلتفرم رسانه اجتماعی X گفت که «مهندسان ما در حال آماده‌سازی نرم‌افزار اعتبارسنجی جدید هستند که شامل یک پچ است. این پچ برای رفع مشکل خاموش شدن کلاستر ایجاد شده است. اپراتورهای اعتبار سنجی باید برای ارتقا و راه اندازی مجدد شبکه آماده شوند.

طبق گزارش شبکه Solana در گزارشی که پس از قطع برق منتشر شد، یک نسل بلاک جدید در شبکه Solana بتا در ساعت 14:57 UTC (9:47 صبح به وقت شرقی) دیروز پس از ارتقاء موفقیت آمیز به نسخه 1.17.20 و راه اندازی مجدد خوشه – گروهی از کامپیوترهایی که با هم در حال اجرا هستند – توسط اپراتورهای اعتبارسنجی از سر گرفته شد. مهندسان سولانا به نظارت بر عملکرد این شبکه پس از بازسازی ادامه خواهند داد.

گزارش به شرح زیر است:

این قطعی دیروز حوالی ساعت 09:53 UTC شروع شد و به مدت 5 ساعت ادامه داشت. مشارکت کنندگان کلیدی سولانا در حال کار بر روی گزارش جامعی در مورد علت وقوع این اتفاق هستند که پس از تکمیل در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

متیو سیگل، رئیس تحقیقات دارایی دیجیتال در VanEck، در پلتفرم X نوشت:

به نظر می رسد که فیلتر بسته برکلی یا BPF – از Network Security Concepts – مکانیزمی که برای ارتقا و اجرای برنامه ها در Solana استفاده می شود مسئول این قطعی است.

او همچنین گفت:

قطعی که دیدیم احتمالا مربوط به SMID (پیشنهاد بهبود سولانا) بود که ویژگی‌های خاصی را تغییر داد. یکی از این تغییرات، معرفی یک مسدود کننده برای جلوگیری از استفاده از فراداده در BPF بود، زیرا در آن زمان استفاده از ابرداده غیر ضروری تلقی می شد.

آخرین باری که سولانا یک “انقباض بزرگ” را تجربه کرد در فوریه 2023 (بهمن 1401) بود. بلاک چین در آن زمان برای چند ساعت از کار افتاده بود و پس از دو بار راه اندازی مجدد بازیابی شد.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا