اخبار ارز دیجیتال

شرط 100 میلیارد دلاری زاکربرگ روی متاورس ترسناک است

یکی از سهامداران شرکت متا در نامه ای سرگشاده سرمایه گذاری مارک زاکربرگ در متاورس را بیش از حد و ترسناک خواند.

به گزارش کوین اکسو و به نقل از کوین تلگراف، این سهامدار شرکت متا (فیسبوک سابق) از مارک زاکربرگ خواسته است تا سرمایه گذاری متا در متاورس را کاهش دهد و دلیل آن کاهش قیمت سهام متا در 18 ماه گذشته است.

آن نامه دیروز منتشر شد و خطاب به زاکربرگ و هیئت مدیره متا بود. نویسنده این نامه براد گرستنر، مدیر عامل و بنیانگذار Altimeter Capital، یک شرکت سرمایه گذاری در فناوری است که 0.11 درصد از سهام متا را در اختیار دارد.

گرستنر ورود متا به متاورس را مهم می خواند، اما با سطح فعلی سرمایه گذاری شرکت مخالف است.

او می‌گوید متا اعلام کرده است که سالانه 10 تا 15 میلیارد دلار در پروژه‌های Metaverse سرمایه‌گذاری خواهد کرد که شامل فناوری واقعیت افزوده و مجازی و متاورز Horizon World می‌شود، اما انتظار بازگشت سرمایه ده ساله را ندارد. او در این باره گفت:

سرمایه گذاری بیش از صد میلیارد دلار در آینده ای نامعلوم، حتی با استانداردهای سیلیکون ولی، ترسناک و بیش از حد است!

او متا را تشویق کرد که بیشتر بر روی هوش مصنوعی تمرکز کند تا متاورس، زیرا “این پتانسیل را دارد که بهره وری اقتصادی را فراتر از اینترنت سوق دهد.”

وی افزود: در حالی که بسیاری از شرکت ها در کسب درآمد از هوش مصنوعی شکست خورده اند، ما معتقدیم متا در موقعیت بسیار خوبی برای استفاده از هوش مصنوعی برای بهبود محصولات فعلی خود قرار دارد.

پیشنهادات گرستنر در روزی مطرح شد که بانک آمریکا رتبه خود را در متا از «خوب خرید» به «خنثی» تغییر داد. بخشی از دلیل این تغییر نقش سرمایه گذاری آن شرکت در متاورس و تاثیر آن بر سهام آن در کنار عدم پیشرفت و رقابت جدید اپل است.

گرستنر افزود که سهام متا در 18 ماه گذشته 55 درصد کاهش یافته است، در حالی که این میزان برای سایر رقبای اصلی شرکت تنها 19 درصد بوده است. او معتقد است که این کاهش نشان دهنده از دست دادن اعتماد به شرکت است، نه فقط وضعیت کلی بازار.

گرستنر تنها نیست که آینده متاورس را نامشخص می بیند. در پایان ماه جولای، ویتالیک بوترین، بنیانگذار اتریوم، گفت که اگرچه متاورس به واقعیت تبدیل خواهد شد، اما تلاش های شرکت های بزرگی مانند فیس بوک نتیجه ای نخواهد داشت، زیرا هنوز خیلی زود است که بدانیم مردم واقعاً چه می خواهند.

قیمت سهام متا در سال گذشته 60.53 درصد کاهش یافته و در زمان نگارش این مقاله 129.72 دلار بوده است. متا گزارش عملکرد سه ماهه سوم خود را روز چهارشنبه منتشر خواهد کرد.

منبع

کوین تلگراف

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا