اخبار ارز دیجیتال

شروع رویایی بیت کوین در سال 2024؛ قیمت از 45 هزار دلار گذشت!

در دومین روز سال جدید، بیت کوین توانست با ۷ درصد افزایش از مقاومت ۴۵۰۰۰ دلاری عبور کند. تایید احتمالی ETF عامل اصلی افزایش یک شبه قیمت بیت کوین بود. در این مقاله به آخرین وضعیت بازار ارزهای دیجیتال می پردازیم.

به گزارش کوین اکسو، قیمت بیت کوین در کمتر از 24 ساعت بیش از 7 درصد افزایش یافت و اکنون حدود 45300 دلار است. هجوم گاوها فشار خرید بیت کوین را افزایش داد و بر این اساس ارزش بازار این ارز دیجیتال به 888 میلیارد دلار رسید. تحلیلگران تایید احتمالی ETF بیت کوین توسط SEC را دلیل اصلی این افزایش قیمت معرفی کرده اند.

یک هفته قبل از اعلام نظر نهایی کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در مورد پرونده های ETF، افزایش رشد صعودی و احساسات مثبت نشان می دهد که اکثر سرمایه گذاران و معامله گران کاملاً مطمئن هستند که این صندوق های قابل معامله در بورس را تایید می کنند. افزایش شاخص ترس و طمع بیت کوین برای رسیدن به عدد 71 ثابت می کند که طمع شدید بار دیگر بر بازار حاکم شده است.

سلطه بیت کوین نیز همزمان با ورود نقدینگی و افزایش ارزش بازار این ارز رمزنگاری شده دوباره بالا رفت و از 52.3 درصد گذشت. بررسی داده‌های Glassnode نشان می‌دهد که 47829 معامله‌گر با مجموع 146.45 میلیون دلار موقعیت‌های معاملاتی در 24 ساعت گذشته منحل شده‌اند. از این مبلغ 115 میلیون دلار مربوط به معاملات کوتاه مدت بوده است.

ناظران بر این باورند که ادامه روند صعودی بیت کوین می تواند منجر به شکستن سطوح مقاومت جدید شود. در شرایط فعلی همه چیز به 10 ژانویه بستگی دارد. اگر ETF ها مطابق با انتظارات بازار تایید کنند، انفجار قیمت دور از ذهن نیست. از طرفی با توجه به حساسیت موجود، رد احتمالی این وجوه ممکن است منجر به افت موقت قیمت شود. اما اکنون نااطمینانی بازار به اوج خود رسیده است.

سودآورترین آلت کوین های روز و شب گذشته

اتریوم، پس از بیت کوین، طی روز و شب گذشته کاملاً صعودی بود. قیمت اتریوم با رشد 4.6 درصدی از 2380 دلار گذشت. در ادامه توکن سوزاندن این ارز دیجیتال، دیروز ۲۹۹۴ اتریوم به ارزش تقریبی ۶ میلیون دلار سوزانده شد. مایکل ون دی پوپ، یکی از تحلیلگران قدیمی دنیای ارزهای دیجیتال، معتقد است که قیمت فعلی اتریوم کمتر از ارزش گذاری شده است و بنابراین احتمالاً اتریوم در سال 2024 بیشتر از بیت کوین رشد خواهد کرد.

قیمت Tone Coin، Binance Coin، Ripple، Cardano، Dogecoin، Metic، China Link و Shiba نیز یک شبه شاهد افزایش ۲ تا ۶ درصدی بود. سولانا با 7.5 درصد و بهمن با 8.5 درصد افزایش رشد چشمگیری را ثبت کردند.

در شرایطی که بازار کریپتو کاملا سبز است، Sei (SEI) موفق شد با رشد 30 درصدی عنوان سودآورترین ارز دیجیتال بازار را از آن خود کند. قیمت C در هفته گذشته حدود 80 درصد افزایش یافته است. در رتبه های بعدی Wemix (WEMIX) با 22 درصد و Mina (MINA) با 21 درصد رشد قرار دارند. در همین حال، افزایش 15 درصدی Celestia (TIA) نیز بسیار قابل توجه است.

میم کوین پپه رها نشده است. قیمت پپه در 24 ساعت گذشته حدود 10 درصد افزایش یافته است. اما هلیوم (HNT) که هفته گذشته به روند نزولی خود ادامه داد، دیروز افت 4 درصدی دیگر را ثبت کرد که بدترین عملکرد در بین 100 ارز دیجیتال برتر بود. در چنین شرایطی که احساسات صعودی همراه با عدم اطمینان بر بازار حاکم است، سرمایه گذاران باید به مدیریت ریسک توجه ویژه ای داشته باشند.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا