اخبار ارز دیجیتال

شرکت چینی ETF بیت کوین را راه اندازی کرد!

صندوق برداشت چین به کمیسیون بورس اوراق بهادار هنگ کنگ برای راه اندازی ETF بیت کوین نقدی خود پرونده ارائه کرده است. تحلیلگران امیدوارند ETF های بیت کوین هنگ کنگ جریان های ورودی مشابهی را که در ایالات متحده دیده می شود جذب کند.

Wallex به نقل از coingape گزارش داد که بازیگران مالی در بازارهای دیگر در حال بررسی فرصت های مشابه هستند، یک ماه پس از راه اندازی ETF بیت کوین در ایالات متحده، به دنبال جریان های سرمایه گذاری قوی. هفته گذشته، در 26 ژانویه، یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های سرمایه‌گذاری چین، Harvest Fund، درخواستی را به کمیسیون بورس و اوراق بهادار هنگ کنگ برای راه‌اندازی ETF بیت کوین ارسال کرد. این اولین نمونه از چنین برنامه هایی در منطقه است و یک تحول مهم را به ما نشان می دهد.

گزارش ها حاکی از آن است که کمیسیون بورس و اوراق بهادار هنگ کنگ فعالانه در حال کار برای سرعت بخشیدن به روند تایید اولین ETF بیت کوین است که در بورس هنگ کنگ فهرست می شود. انتظار می رود این برنامه ها پس از جشنواره بهار در بورس اوراق بهادار هنگ کنگ عرضه شوند. این اقدام تنها دو هفته پس از آن صورت می گیرد که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) اولین دسته از ETF های بیت کوین نقدی را برای فهرست در صرافی های ایالات متحده تأیید کرد. سرعت پیشرفت در هنگ کنگ به دنبال چراغ سبز نظارتی که به ETF ها داده شد، منعکس کننده رویکرد فعال کمیسیون تنظیم مقررات اوراق بهادار هنگ کنگ برای پذیرش ارزهای دیجیتال است. در واقع، هنگ کنگ در حال آماده شدن برای پیروی از ایالات متحده است.

تجزیه و تحلیل داده های اخیر ETF نشان می دهد که Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) دارای ارزش بازار قابل توجهی 20.2 میلیارد دلار است. دیگر بازیگران برجسته در بازار ایالات متحده عبارتند از IBIT BlackRock (1.8 میلیارد دلار)، BITO Proshare (1.78 میلیارد دلار) و Fidelity Fund FBTC (1.6 میلیارد دلار).

گزارش ها حاکی از آن است که کمیسیون بورس و اوراق بهادار هنگ کنگ ممکن است با تصویب چندین برنامه به طور همزمان، رویکردی مشابه با ایالات متحده اتخاذ کند. Harvest تنها وارد کننده نیست. سایر بازیگران مالی مانند Venture Smart Financial نیز به دنبال عرضه محصول مشابهی هستند.

مدیران صندوق های دفتر خانواده در هنگ کنگ همچنان به سرمایه گذاری در ETF های محلی علاقه مند هستند، اگرچه آنها تفاوت های بالقوه را در مقایسه با بازار گسترده تر ایالات متحده تصدیق می کنند. ETF های بیت کوین نقطه ای در هنگ کنگ ممکن است علاوه بر اشتراک ارزهای فیات، گزینه اشتراک مستقیم بیت کوین را نیز معرفی کنند. قیمت بیت کوین اکنون حدود 42000 دلار است و باید دید اولین شمع ماهانه بیت کوین در سال 2024 با چه قیمتی بسته می شود.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا