اخبار ارز دیجیتال

شورای اروپا دستورالعمل های جدیدی را برای استفاده مسئولانه از هوش مصنوعی در روزنامه نگاری تصویب می کند

کمیته بین دولتی مدیریت رسانه و جامعه اطلاعاتی شورای اروپا دستورالعمل های جدیدی را برای اجرای مسئولانه سیستم های هوش مصنوعی در شیوه های روزنامه نگاری اتخاذ کرده است.

شورای اروپا در 29 دسامبر اعلام کرد که دستورالعمل‌هایی را برای استفاده مسئولانه از هوش مصنوعی (AI) در فعالیت‌های روزنامه‌نگاری معرفی خواهد کرد. و سازگار با حقوق بشر، آنها راهنمایی های عملی را برای بازیگران مربوطه، به ویژه سازمان های رسانه های خبری، بلکه کشورها، ارائه دهندگان فناوری و پلت فرم های رسانه های دیجیتالی که اخبار منتشر می کنند و جزئیاتی در مورد نحوه استفاده از سیستم های هوش مصنوعی برای کمک به تولید روزنامه نگاری ارائه می دهند، ارائه می دهند.

این دستورالعمل‌ها سیستم‌های هوش مصنوعی را در مراحل مختلف تولید روزنامه‌نگاری پوشش می‌دهند، مانند تصمیم اولیه برای استفاده از هوش مصنوعی و سازمان‌های رسانه‌ای که ابزارهای هوش مصنوعی را به دست می‌آورند و آنها را در اتاق خبر ترکیب می‌کنند. تأثیر هوش مصنوعی بر مخاطبان و جامعه جنبه مهمی از دستورالعمل‌ها است، بنابراین آنها همچنین مسئولیت هایی را پیشنهاد می کنند که باید توسط ارائه دهندگان فناوری، پلتفرم ها و کشورهای عضو به عهده بگیرند.

شورای اروپا در استراسبورگ فرانسه مستقر است و شامل 46 کشور اروپایی است. هدف آن ترویج دموکراسی، حقوق بشر و حاکمیت قانون است. در طول سال گذشته، با ورود هوش مصنوعی به استفاده عمومی، روزنامه‌نگاری واکنش‌های متفاوتی داشته است. از یک طرف، کانال 1 هوش مصنوعی اعلام کرد که یک اتاق خبر کامل که به طور کامل توسط خبرنگاران هوش مصنوعی اداره می‌شود، در سال 2024 راه‌اندازی می‌شود. بینندگان اخبار شخصی

غول رسانه ای آلمانی Axel Springer در اواسط دسامبر اعلام کرد که با OpenAI برای ادغام ChatGPT در روزنامه نگاری خود همکاری خواهد کرد، زیرا اتاق های خبری سنتی با مشکلات کپی رایت دست و پنجه نرم می کنند و بسیاری ادعا می کنند که هوش مصنوعی مدل های هوش مصنوعی به طور غیرقانونی بر روی محتوای شرکت های رسانه آموزش داده شده است. نمونه اخیر شکایت نیویورک تایمز در 27 دسامبر علیه OpenAI و مایکروسافت به دلیل سوء استفاده از محتوای آموزشی مدل آن است.

حتماً راهنمای قطعی ما در مورد هوش مصنوعی 2023 را برای همه چیزهایی که در سال 2023 در هوش مصنوعی اتفاق می‌افتد، بررسی کنید.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا