اخبار ارز دیجیتال

صف بی سابقه برای خروج از Ethereum staking. دلیل این چیست؟

با خروج گسترده اعتبار سنجی ها از بلاک چین اتریوم پس از انتشار خروج بیش از 550 هزار اتریوم از دو پلتفرم سلسیوس و Figment، زمان انتظار برای لغو سهام این دارایی به 5.6 روز رسید.

به گفته کوین اکسو و به نقل از Cryptoslit، بلاک چین اتریوم شاهد افزایش خروج اعتباردهنده های خود است. بنابراین در 5 ژانویه 2024 تعداد اعتبار سنجی ها در صف خروجی این شبکه از عدد بی سابقه 16 هزار فراتر رفت. نتیجه این افزایش میانگین زمان انتظار برای ارز دیجیتال ETH به 5.6 روز است. تا لحظه نگارش این خبر، 15140 اعتبارسنجی در صف خروج هستند.

افزایش برداشت‌های اعتبارسنجی تراکنش اتریوم عمدتاً ناشی از درخواست‌های برداشت در پلتفرم سلسیوس و پلتفرم ارائه‌دهنده خدمات Figment است. این دو پلتفرم روی هم حدود 75 درصد از کل صف خروج سهام Ethereum را تشکیل می دهند. آنها با هم 550000 درخواست برداشت اتریوم یا 1.7 درصد از مجموع 29 میلیون سهام اتریوم موجود در همه پلتفرم ها را ثبت کرده اند.

در همین حال، سهم Figment بالاتر است و به 54٪ از کل درخواست ها، معادل 350000 اتریوم می رسد. سهام سلسیوس که از زمان اعلام ورشکستگی در سال گذشته بهبود یافته است، بیش از 200000 اتریوم به ارزش تقریباً 450 میلیون دلار است. بخش عمده ای از این برداشت ها مربوط به انتشار قابلیت برداشت ضرر به کاربران سلسیوس در سال گذشته است.

جالب اینجاست که برخلاف این صف خروج بی سابقه، صف ورود اعتبارسنجی های جدید بسیار آرام است و نزدیک به صفر تخمین زده می شود. شبکه اتریوم با محدودیت کار می کند. بر اساس عملکرد این مکانیزم در هر دوره یا IPAC، 13 اعتبار سنجی می توانند وارد شبکه یا خارج شوند. بنابراین حداکثر تعداد اعتبار سنجی هایی که می توانند در طول روز وارد این شبکه شوند یا از آن خارج شوند به ۲۹۲۵ محدود می شود.

افزایش درخواست‌های برداشت از سهام اتریوم نیز بر عملکرد این فعالیت برای اعتبارسنجی‌های باقی‌مانده تأثیر گذاشت. در حال حاضر، نرخ سهام ETH به حدود 3.4٪ رسیده است که در مقایسه با می 2023 با نرخ 8٪ بیش از 50٪ کاهش یافته است.

با توجه به نقش حیاتی اعتباردهنده ها در ایمن سازی و پردازش تراکنش ها، تغییرات آتی می تواند چالش های بالقوه ای را برای شبکه اتریوم ایجاد کند. در همین حال، افزایش قابل توجه زمان انتظار برای خروج از شرط‌بندی به بیش از پنج روز، نگرانی‌هایی را در مورد ظرفیت شبکه و توانایی رسیدگی به جریان‌های خروجی بزرگ ایجاد کرده است.

منبع

cryptoslate.com

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا