اخبار ارز دیجیتال

صندوق بنیانگذاران پیتر تیل 200 میلیون دلار بیت کوین و اتریوم قبل از اینکه موسسات به ETF بیت کوین بروند خریداری می کند

سرمایه گذاران نهادی شروع به تجربه افزایش تقاضا برای بیت کوین کرده اند، زیرا صندوق های قابل معامله در مبادله (ETF) طبقه دارایی را به روی سیستم مالی گسترده تر باز می کنند.

بر اساس گزارش رویترز، به نقل از منابع آگاه از حرکت‌های سرمایه‌گذاری این صندوق در شرکت سرمایه‌گذاری مخاطره‌آمیز ارزهای رمزنگاری‌شده، سرمایه‌گذاری‌های نهادی در بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال همچنان به سرفصل‌ها تبدیل می‌شوند و صندوق بنیانگذاران پیتر تیل، ۲۰۰ میلیون دلار در بیت‌کوین و اتر سرمایه‌گذاری کرده است. بیت کوین به عنوان صحبت از تصویب قریب الوقوع سال 2023 از صندوق قابل معامله در مبادلات بیت کوین (ETF) در ایالات متحده افزایش یافت.

صندوق موسسان سابقه طولانی در سرمایه گذاری در بیت کوین دارد، رویترز گزارش می دهد که این شرکت از سال 2014 بیت کوین خریداری کرده است، کوین تلگراف قبلاً گزارش داده بود که یک سرمایه گذاری BTC دیگر توسط صندوق در سال 2018 انجام شده است. دارایی بیت کوین آن، در اوج آخرین رالی بیت کوین در سال 2022.

در حالی که سرمایه‌های خطرپذیر و صندوق‌های تامینی مانند Founders Fund می‌توانستند BTC را مستقیماً در بازار آزاد خریداری کنند، موسسات مالی و صندوق‌های بزرگ مجبور بودند منتظر بمانند تا ETF‌های بیت‌کوین در معرض طبقه دارایی قرار گیرند. از 50000 دلار عبور کرد و از آخرین نقطه عطف معامله شده در دسامبر 2021 فراتر رفت. تحلیلگران بازار و مفسران صنعت تأثیر ETFهای بیت کوین را بر افزایش قیمت بیت کوین در هفته های اخیر برجسته کردند. فوریه بیش از 1.1 میلیارد دلار ورودی جذب کرد زیرا جریان های خروجی توسط Grayscale Bitcoin Trust همچنان ادامه دارد. طبق گزارش CoinShares در 12 فوریه، ETFهای بیت کوین آهسته از زمان تصویب در 12 ژانویه، 2.8 میلیارد دلار جریان سرمایه جذب کرده اند.

تحلیلگران Bitfinex تاکید می کنند که ETF های بیت کوین، به استثنای GBTC Grayscale، بیش از 192000 بیت کوین را در خود جای داده اند که کل دارایی های تحت مدیریت را به 59 میلیارد دلار می رساند که بالاترین سطح از اوایل سال 2022 است. آخرین گزارش Bitfinex Alpha همچنین خاطرنشان می کند که دارایی های ترکیبی بیت کوین ETF و MicroStrate نیز وجود دارد. 1.8 درصد از کل عرضه بیت کوین موجود را نشان می دهد، و در حالی که ارزش بیت کوین های نگهداری شده قابل توجه است، آنها پیشنهاد می کنند که این دارایی ها خطر قابل توجهی برای ماهیت غیرمتمرکز شبکه ایجاد نمی کند.

مایکل سیلر، بنیانگذار MicroStrategy، که حرکت این شرکت نرم افزاری را برای تبدیل دارایی های خزانه خود به بیت کوین از سال 2020 به بعد رهبری می کند، در 13 فوریه به CNBC گفت که بیت کوین در حال تبدیل شدن به یک دارایی پرتفوی جذاب است. بیت‌کوین محبوب‌ترین دارایی سرمایه‌گذاری در جهان است، جدید، دیجیتال، جهانی، منحصربه‌فرد و بی‌ربط به دارایی‌های ریسک سنتی است که آن را به یک افزوده طبیعی به سبد سرمایه‌گذاران مسئول تبدیل می‌کند. سیلر اضافه کرد که 10 سال تقاضا برای بیت کوین از سوی سرمایه گذاران نهادی وجود دارد که در نهایت می توانند از طریق ETF بیت کوین، بازارهای آتی، استخراج کنندگان و ETF های میکرواستراتژی به دارایی دیجیتال در ایالات متحده دسترسی داشته باشند.

پس از آن، فکر می‌کنم این دارایی جایگاه خود را پیدا کرده است و مردم شروع به درک می‌کنند که تقاضا برای BTC از طریق این ETF ها 10 برابر بیشتر از عرضه فروشندگان طبیعی است که ماینر هستند، تحلیلگران بازار نیز به عوامل اقتصادی نگاه می‌کنند. به گفته جاش گیلبرت، تحلیلگر بازار eToro، ماکروها به شدت متفاوت اشاره کردند زیرا بیت کوین برای اولین بار در دو سال گذشته از 50000 دلار عبور کرد و به گفته جاش گیلبرت، تحلیلگر بازار eToro، نصف شدن بیت کوین و تأیید ETF بیت کوین از سوی ایالات متحده، نقاط کانونی اصلی بودند.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا