اخبار ارز دیجیتال

صندوق های ETF بیت کوین با افزایش جریان خالص به 6 میلیارد دلار، 300000 بیت کوین را افزایش دادند.

در بحبوحه ورودی‌های سنگین به صندوق‌های ETF بیت‌کوین، قیمت بیت‌کوین به بالاترین حد در دو سال گذشته یعنی بیش از 57000 دلار رسید، زیرا ارزش بازار آن از 1.1 تریلیون دلار گذشت.

9 صندوق قابل معامله در مبادلات بیت کوین (ETF) که تجارت عمومی را در 11 ژانویه آغاز کردند، در کمتر از دو ماه پس از شروع عمومی، 300000 بیت کوین (BTC) به ارزش 17 میلیارد دلار جمع آوری کردند. دارایی های ETF نزدیک به 1.5 درصد از کل عرضه بیت کوین 21 میلیونی را تشکیل می دهند، در میان افزایش تقاضا و عرضه محدود، قیمت بیت کوین به بالاترین سطح سالانه بیش از 57000 دلار می رسد بیت کوین اکنون تنها 20 درصد از بالاترین قیمت خود یعنی نزدیک به 69000 دلار است. و ارزش بازار آن از 1.1 تریلیون دلار فراتر رفته است.

ETF های بیت کوین نقطه ای با بیش از نیم میلیارد دلار جریان خالص در روز دوشنبه به رشد خود ادامه دادند و 9 صندوق ETF بیت کوین نقطه ای نیز بالاترین حجم خود را با 2.4 میلیارد دلار در حجم معاملات گزارش کردند و رکورد قبلی 2.2 میلیارد دلاری را پشت سر گذاشتند. دلار همچنین در اولین روز معاملات خود در 11 ژانویه شکست خورد و IBIT بلک راک با 1.29 میلیارد دلار در صدر جدول حجم قرار گرفت و FBTC فیدلیتی با 576 میلیون دلار در جایگاه دوم قرار گرفت، در حالی که ورودی به صندوق های ETF بیت کوین ادامه یافت. GBTC Grayscale کمترین میزان خروجی خود را با تنها 22 میلیون دلار ثبت کرد و سومین روز معاملاتی متوالی خود را با خروجی خالص ثبت کرد.

ETF بیت کوین Grayscale تنها صندوقی است که به دلیل فروش زیاد سهام GBTC توسط FTX و سایرین، از زمان آغاز به کار، جریان خالص خروجی ثابتی داشته است. فوریه کاهش یافته است، در مجموع 2 میلیارد دلار تاکنون، در مجموع 7.6 میلیارد دلار از تبدیل GBTC حذف شده است، جریان خالص ثابت با کاهش جریان خروجی GBTC، نشان دهنده تقاضای بازار بزرگ برای محصولات بیت کوین ETF است، این ممکن است تقاضای بازار بیشتری ایجاد کند. در مقابل کاهش عرضه بیت کوین و بیت کوین در کمتر از دو ماه به نصف خواهد رسید.

در حال حاضر، در مجموع 900 بیت کوین جدید توسط ماینرها به عرضه موجود اضافه می‌شود، اما ETF‌های بیت‌کوین نقطه‌ای، ورودی خالص تقریباً 8000 تا 9000 بیت‌کوین را در هر روز مشاهده می‌کنند که با افزایش تقاضا، بیت‌کوین‌ها نصف می‌شوند. ، این یک سناریوی بسیار صعودی برای قیمت بیت کوین در نظر گرفته می شود.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا