اخبار ارز دیجیتال

صنعت کریپتو برای 2 سال متوالی در صدر تمام سرمایه گذاری های فین تک در کانادا قرار گرفته است

حوزه بلاک چین و کریپتو 31 معامله داشت که برای دومین سال متوالی بیش از هر صنعت فین تک دیگری در کانادا بود.

به گفته شرکت حسابداری KPMG، رمزارز و بلاک چین پیشتاز تعداد سرمایه‌گذاری‌ها در فضای فین‌تک در کانادا هستند. به طور قابل توجهی سقوط کرد، ارزهای رمزپایه همچنان در صدر نمودارها قرار دارند، داده های KPMG نشان می دهد که بلاک چین و فضای رمزنگاری نیز شاهد 31 معامله در سال 2023 بود که بیش از هر عمودی دیگری در فین تک، نرم افزار به عنوان یک صنعت خدمات با 24 معامله دنبال شد، در حالی که معاملات مصنوعی هوش و یادگیری ماشین 15 معامله داشتند.

هیت توضیح داد که شریک KPMG، ادیت هیث، در این گزارش گفت که علاقه سرمایه‌گذاران به پروژه‌های فین‌تک مرتبط با ارزهای دیجیتال تا حدی به دلیل تایید مورد انتظار صندوق قابل معامله در بورس بیت‌کوین (ETF) توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده است. هیث معتقد است که ایالات متحده می تواند به افزایش سرمایه گذاری در فین تک کانادا کمک کند و به پیشرفت های فناوری جدید در فضای دارایی های دیجیتال کمک کند. هیث افزود که سرمایه گذاران ممکن است به آینده ای فکر کنند که در آن ارز دیجیتال بانک مرکزی کانادا (CBDC) به واقعیت تبدیل شود، این نشان دهنده علاقه فزاینده به فناوری در منطقه است.

هیت توضیح داد که اگر قرار بود CBDC در کانادا اجرا شود، فناوری بلاک چین به طور بالقوه می‌تواند زیرساخت مورد نیاز برای تقویت سیستم باشد و افزود که می‌تواند کاتالیزور دیگری برای رشد در اکوسیستم فین‌تک کانادا باشد، در حالی که هیث به یک CBDC بالقوه اشاره کرد، پذیرش آن در کانادا هنوز با تردیدهایی روبرو است، در آگوست 2023 یک مقاله بحث از بانک کانادا نشان داد که CBDC ممکن است از نظر پذیرش داخلی با مشکلاتی روبرو شود، بانک مرکزی دریافت که کاربران انگیزه کمی برای استفاده از CBDC خواهند داشت زیرا هیچ مانعی برای خدمات مالی ندارند. .

در 30 نوامبر، مطالعه ای فرضیه بانک مرکزی را تایید کرد، بانک مرکزی در گزارشی که نتایج این مطالعه را تفسیر می کرد، دریافت که افرادی که با CBDC ها آشنا هستند نسبت به افرادی که با این فناوری آشنایی ندارند کمتر از آنها استفاده می کنند.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا