اخبار ارز دیجیتال

طبق گزارش ها، OpenAI به دنبال تریلیون ها برای توسعه تراشه های هوش مصنوعی است

گزارش شده است که OpenAI به دنبال تریلیون ها بودجه برای توسعه تراشه های هوش مصنوعی با هدف غلبه بر محدودیت های مقیاس شرکت و کمبود عمومی تراشه است.

سام آلتمن، مدیر عامل توسعه دهنده هوش مصنوعی OpenAI، در حال مذاکره با سرمایه گذاران در سرتاسر جهان در تلاش برای جمع آوری تریلیون ها دلار برای توسعه تراشه های نیمه هادی است.براساس گزارش وال استریت ژورنال در 8 فوریه، پروژه آلتمن قرار است حدود 57 تریلیون سرمایه جذب کند. دلار بله، منابع نزدیک به OpenAI می گویند که این بودجه محدودیت های مقیاس شرکت و کمبود و هزینه تراشه های مورد نیاز برای توسعه سیستم های هوش مصنوعی پیشرفته را برطرف می کند.

به گفته سخنگوی OpenAI، آلتمن بین OpenAI و سرمایه‌گذاران مختلف، سازندگان تراشه و تامین‌کنندگان انرژی مشارکت‌هایی ایجاد کرده است و می‌گوید OpenAI پذیرفته است که مشتری اصلی کارخانه‌های جدید باشد. آنها بحث های سازنده ای داشته اند.

سخنگوی OpenAI گفت که آلتمن اخیراً با جینا ریموندو، وزیر بازرگانی ایالات متحده برای بحث در مورد این ابتکار که مستلزم مشارکت حامیان مالی، شرکای صنعتی و دولت‌ها در سراسر جهان است، ملاقات کرد، زیرا این موضوع برای اولویت‌های ملی اهمیت دارد. کشور ادامه خواهد داد. برای اطلاع دولت آمریکا، مدیر عامل OpenAI همچنین با شیخ طحون بن زاید آل نهیان، یکی از مقامات ارشد امنیتی امارات متحده عربی دیدار کرد، به گفته منابع نزدیک به موضوع، اگر آمریکا اجازه دهد، امارات نقش مهمی ایفا خواهد کرد. دولت بازی خواهد کرد.

ماسایوشی سون، مدیر اجرایی سافت بانک و نمایندگان شرکت های تراشه مانند تایوان Semiconductor Manufacturing نیز در حال مذاکره با آلتمن برای سرمایه گذاری روی او بوده اند، یک فرد آشنا با این موضوع گفت، در حالی که مایکروسافت، یکی از سهامداران اصلی OpenAI، از جمع آوری کمک های مالی توسط او آگاه است. شرکت تلاش می کند و از آنها حمایت می کند.

در ماه دسامبر، گزارش شد که OpenAI در حال مذاکره با سرمایه گذارانی است که بیش از 100 میلیارد دلار در این شرکت سرمایه گذاری می کنند، در حال حاضر انویدیا همچنان رهبر بازار در تراشه های مورد استفاده برای محاسبات هوش مصنوعی در طول سال است. در گذشته، با رشد مدل‌های هوشمند هوش مصنوعی، این شرکت گزارش داد که درآمد خود را شکست و یک تریلیون دلار ارزش داشت. غول فناوری متا، صاحب پلتفرم های رسانه های اجتماعی فیس بوک و اینستاگرام نیز اخیراً بازار خود را ارائه کرده است. این شرکت آخرین تراشه خود را به نام Artemis معرفی کرد که قصد دارد در مراکز داده خود برای بهبود قابلیت‌های هوش مصنوعی و کاهش اتکا به Nvidia مستقر کند.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا