اخبار وب 3

عدم اطمینان در مورد نظارت بر ارزهای دیجیتال در ایالات متحده می تواند به نفع هنگ کنگ باشد

بنیانگذار Yat Siu معتقد است که تلاش های هنگ کنگ برای تقویت اکوسیستم Web3 در تضاد کامل با عدم قطعیت نظارتی است که توسعه را در ایالات متحده مختل کرده است.
کارشناسان صنعت بر این باورند که تغییر نگرش هنگ کنگ نسبت به ارزهای دیجیتال و وب 3 می تواند تجارت را از ایالات متحده دور کند.
این شهر در سال گذشته اقداماتی را برای تقویت توسعه فضای وب 3 و امکان سرمایه گذاری خرده فروشی در ارزهای دیجیتال انجام داده است. آخرین نمونه از این امر، تشکیل یک کارگروه برای ترویج توسعه وب 3 و نظارت بر ارزهای دیجیتال است.
Yat Siu، یکی از بنیانگذاران شرکت سرمایه گذاری Web3 Animoca Brands، یکی از 15 کارشناس صنعت است که به عنوان مشاور در گروه ضربت دعوت شده است و ارتباط مستقیمی با مقامات کلیدی دولتی و تنظیم کننده های مالی دارد. بر اساس 3 ژوئیه 2023:

خبر هیجان انگیز! Yat Siu (@ysiu)، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل ما، به عنوان یک کارگروه ارتقای ایجاد شده توسط دولت HKSAR منصوب شد. یات معتقد است که کار گروه ضربت نه تنها به شکل گیری #هنگ کنگ بلکه در سطح جهانی کمک خواهد کرد.”

سیو در مصاحبه ای گسترده و اختصاصی با کوین تلگراف، تغییر تدریجی نگرش هنگ کنگ نسبت به ارزهای دیجیتال و وب 3 در سال های اخیر را برجسته کرد و این شهر را در موقعیت منحصر به فردی برای جذب استارت آپ ها و شرکت های مستقر در حوزه قضایی خود قرار داد.
سیو با اذعان به اینکه ایالات متحده نباید در مسابقه وب 3 “حساب” شود، گفت که بسیاری از شرکت ها در این بخش به دلیل فقدان شفافیت نظارتی “در حالت ترس” فعالیت می کنند. این مشکل در ماه‌های اخیر توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) تشدید شده است، که اتهامات جداگانه‌ای را علیه و برای یک سری از عرضه‌های اوراق بهادار غیرقابل ادعا مطرح کرده است:

برخلاف هنگ‌کنگ یا سایر حوزه‌های قضایی مانند ژاپن، خاورمیانه یا حتی اروپا که قوانینی دارند که در حال تبدیل شدن به قوانین هستند، به نظر نمی‌رسد کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا بخواهد در این مورد ثابت قدم باشد.

سیو گفت هنگ کنگ فرصتی برای گرفتن موقعیت رهبری در توسعه وب 3 و نظارت بر ارزهای دیجیتال دارد، در حالی که به نظر می رسد ایالات متحده پتانسیل خود را برای تبدیل شدن به یک مقصد اصلی برای شرکت های این بخش از دست داده است.
هنگ کنگ چندین سال است که مالک فضای ارزهای دیجیتال است و سیاست های محدودکننده ای که سرمایه گذاری خرده فروشی در ارزهای دیجیتال را غیرقانونی می کرد، اخیراً پس از مشورت گسترده با حامیان صنعت لغو شد.
سیو گفت که دولت در تغییر موضع خود در این صنعت سطحی از “چابکی” نشان داده است، زیرا همیشه از شرکت های ارزهای دیجیتال استقبال نکرده است.
گروه کاری Web3 هنگ کنگ احتمالاً بسیار متحرک خواهد بود. سیو گفت که از گنجاندن تعداد زیادی از حامیان وب 3 شگفت زده شده است که نشان دهنده قصد شهر برای ادامه تقویت این بخش است.
این کارگروه هنوز اولین جلسه خود را برگزار نکرده است و سیو انتظار دارد جلسات ماهانه یا فصلی با گروه های کاری کریپتو، بلاک چین و وب 3 که در هنگ کنگ ایجاد می شود، برگزار کند.
اعضای Task Force Web3 قراردادی دو ساله با دولت هنگ کنگ امضا کردند تا در مورد راه های رشد صنعت مشاوره دهند. Siu نیروی کاری را پیش‌بینی می‌کند که با پرورش استعدادها و تشویق به کشف راه‌حل‌های بلاک چین در مؤسسات آموزش عالی، توسعه بخش را هدایت می‌کند که:

من فکر می‌کنم این یک راه عالی است که می‌توانیم رابطه نزدیک‌تری با دولت ایجاد کنیم و همچنین دستور کار را پیش ببریم.»

همانطور که قبلاً گزارش شده بود، تلاش های هنگ کنگ برای فعال کردن بخش Web3 منجر به جذب بیش از 150 شرکت Web3 در بندر سایبری این شهر در سال جاری شده است که طبق گزارش ها، شرکت ها بین 2 تا 25 میلیون دلار برای مجوزها پرداخت می کنند. دارایی های مجازی برای کار در شهر پول دریافت می کنند.

 
این مطلب توسط تیم تحریریه کوین اکسو گردآوری شده است.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا