اخبار ارز دیجیتال

فعالیت بلاک چین بهمن به مدت چهار ساعت متوقف شد. علتش چه بود؟

روند تایید تراکنش های بلاک چین بهمن در روز گذشته به مدت چهار ساعت به حالت تعلیق درآمد و در این مدت قیمت AVAX نیز با افت قابل توجهی مواجه شد.

با توجه به کوین اکسو و به نقل از Cryptobriefing; فرآیند تولید بلوک در شبکه Avalanche از ساعت 11 صبح (UTC) جمعه گذشته، 4 مارس، به مدت چهار ساعت متوقف شد. قیمت ارز دیجیتال بهمن نیز در ساعات اولیه پس از این حادثه با افت چهار درصدی نسبت به روز گذشته مواجه شد. در زمان نگارش این مقاله، این ارز نسبت به روز گذشته 0.54 درصد کاهش قیمت داشته است.

Patrick O'Grady، معاون مهندسی آوا لبز، از اعتباردهندگان شبکه خواست تا نرم افزار خود را به نسخه 1.11.1 در توییتر ارتقا دهند. وی گفت: نسخه قبلی v1.10.18 اگرچه دارای مزایایی از جمله توزیع عادلانه پهنای باند بر اساس میزان انباشتگی بود، اما مشکلاتی مانند انتقال بیش از حد اطلاعات (در پروتکل شایعات) را ایجاد کرد. مشکلی که از پردازش به موقع درخواست ها توسط گره ها جلوگیری می کند و این قطعی چهار ساعته نیز به همین دلیل رخ داده است.

اما یک حساب کاربری توییتر به نام Kaleo آن را به تعداد زیادی پست در شبکه Avalanche در همان بازه زمانی مرتبط کرد. لازم به ذکر است که شبکه Avalanche در دسامبر 2023 با مشکلات مشابهی روبرو شد. در آن زمان، گسترش بیش از حد تراکنش های هرزنامه منجر به افزایش شدید هزینه تراکنش ها و تاخیر در اعتبار سنجی گره ها شد.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا