اخبار ارز دیجیتال

فهرست تماشای بهترین ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی برای سرمایه گذاری در سال 2024

هوش مصنوعی همچنان یک روند در دنیای فناوری است و هر روز اخبار عجیب، شگفت انگیز و خارق العاده ای از پیشرفت سریع در این زمینه به گوش می رسد. ماهیت فناورانه و فناوری محور، ویژگی مشترک دنیای رمزنگاری و دنیای هوش مصنوعی است و به همین دلیل خیلی زود از دل یک ادغام اجتناب ناپذیر، ارزهای رمزپایه مبتنی بر هوش مصنوعی متولد شدند و قدمی در این عرصه برداشتند. مسیر توسعه با سرعت شگفت انگیز اکنون وارد سال 2024 می شویم و ارزهای رمزنگاری شده با هوش مصنوعی یکی از محبوب ترین و داغ ترین موضوعات در بین جامعه ارزهای دیجیتال هستند. با در نظر گرفتن نیاز موجود برای درک بهتر ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی، در این مقاله ضمن ارائه لیستی از بهترین ارزهای دیجیتال با پتانسیل رشد سریع، به نکات مهم و حیاتی که باید در مورد ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی بدانید اشاره می کنیم.

با توجه به کوین اکسو و به نقل از utoday، از زمان انتشار چت ربات هوش مصنوعی ChatGPT (ChatGPT) در سه ماهه چهارم سال 2022، ما شاهد افزایش علاقه مردم و مشاغل به استفاده از ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی بوده ایم. بر این اساس، تعدادی از شرکت های رمزنگاری نیز وارد این مسیر هیجان انگیز شده اند و استراتژی های بازاریابی، زیرساخت ها و فناوری های خود را با کمک هوش مصنوعی توسعه داده اند.

از زمان این ادغام و توسعه، ما شاهد ظهور نسل جدیدی از دارایی های رمزنگاری شده ایم که به عنوان ارزهای هوش مصنوعی شناخته می شوند. این ارزهای دیجیتال به نوعی با الگوریتم‌های یادگیری ماشین و یادگیری ماشین، مدل‌های زبان بزرگ و داده‌های بزرگ مرتبط هستند. تیم های توسعه سعی کرده اند از هوش مصنوعی برای بهبود تجربه کاربری، امنیت بلاک چین و مقیاس پذیری استفاده کنند، اما این به روش خاصی محدود نمی شود و هر تیم با توجه به نیاز خود از یک روش خلاقانه استفاده می کند. اکنون بسیاری از زیرساخت‌های هوش مصنوعی و ارزهای دیجیتال کاملاً به فناوری هوش مصنوعی وابسته هستند. علاوه بر این، بسیاری از توسعه‌دهندگان هوش مصنوعی نیز از ارزهای دیجیتال به عنوان ابزار جمع‌آوری سرمایه برای تأمین مالی تحقیقات استفاده می‌کنند که نشان‌دهنده یک رابطه دو طرفه و در هم تنیده بین فضای رمزنگاری و هوش مصنوعی است.

تعدادی از ارزهای رمزنگاری شده هوش مصنوعی رشد قیمت 3 رقمی را در سال گذشته تجربه کرده اند که بیشترین افزایش در سه ماهه اول و چهارم سال 2023 ثبت شده است. توکن های هوش مصنوعی مانند سایر ارزهای دیجیتال بی ثبات هستند، اما سرمایه گذاری در این بخش به طور پیوسته در حال افزایش است.

انواع مختلف ارزهای دیجیتال با هوش مصنوعی

ارزهای رمزنگاری شده هوش مصنوعی یا ارزهای دیجیتال مبتنی بر هوش مصنوعی لزوما در هوش مصنوعی غوطه ور نیستند. برای اکثر این ارزها، هوش مصنوعی بخشی از یک روایت تبلیغاتی است. بر همین اساس می توان سه نوع استفاده یا بهتر بگوییم سه مدل ارتباط با هوش مصنوعی را برای این ارزهای رمزپایه ذکر کرد.

اولین و مهمترین موضوع بازاریابی است. می دانیم که در هر چیزی اولین مورد همیشه جذاب است. برخی از تیم ها سعی کرده اند عنوان اولین میم سکه هوش مصنوعی یا عنوان اولین مجموعه NFT های تولید شده با هوش مصنوعی را به خود اختصاص دهند. این فقط در مورد ایجاد یک داستان قوی و گرفتن زبان بود، و هوش مصنوعی نقش مهمی در طراحی فنی یا توسعه زیرساختی آنها نداشت.

دوم فناوری است. برخی از ارزهای هوش مصنوعی در مکانیسم های تکنولوژیکی مبتنی بر هوش مصنوعی و ML ادغام شده اند. برای مثال، این توکن‌ها می‌توانند بخشی از طراحی نشانه‌ای یک سیستم اثبات سهام باشند که از یک اکوسیستم GPU توزیع شده برای مدل‌های زبان بزرگ پشتیبانی می‌کند. در این صورت، برای کسب درآمد از منابع یا ابزارهای مرتبط با هوش مصنوعی به ارز دیجیتال نیاز خواهد بود.

مورد سوم جذب و افزایش سرمایه با استفاده از ارزهای دیجیتال است. برخی از توکن ها ممکن است بخشی از تلاش های جمع آوری کمک های مالی برای پروژه های هوش مصنوعی باشند. برخلاف ICO ها و IDO ها، آنها از توکن های ارز دیجیتال به عنوان راهی راحت، شفاف و فراگیر برای جمع آوری سرمایه از مردم استفاده می کنند. با استفاده از این توکن ها، هر کسی می تواند در توسعه و گسترش ابزارهای هوش مصنوعی کمک کند.

پس از این توضیحات و به طور کلی درک کمی از موضوع، اکنون آماده ایم تا شما را با امیدوارکننده ترین ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی در سال 2024 آشنا کنیم.

رندر (RNDR)

Render یک شبکه GPU توزیع شده مبتنی بر بلاک چین اتریوم است و توکن خود Render، RNDR، اکنون با قیمت حدود 4.50 دلار معامله می شود. این شبکه در سال 2017 به عنوان اولین پلتفرم غیرمتمرکز GPU معرفی شد که به هنرمندان مناطق مختلف جهان امکان استفاده از قابلیت های این شبکه برای کارهای گرافیکی را می داد. در واقع، رندر پاسخی به تقاضای فزاینده برای منابع GPU قابل اعتماد است که به دنبال افزایش توجه جهانی به توسعه هوش مصنوعی پدید آمده است. شبکه رندر در طراحی انیمیشن یا موشن گرافیک با استفاده از هوش مصنوعی موثر است.

FET

ارز دیجیتال هوش مصنوعی FET (FET) اکنون حدود 0.71 دلار معامله می شود. پلتفرم Fetch.ai که بر ساخت و ارتقای ابزارهای هوش مصنوعی متمرکز است، در واقع یک پلتفرم یادگیری ماشینی مبتنی بر بلاک چین است. خودکارسازی معاملات یا پردازش داده ها یکی از کاربردهای جذاب FEC است و اپلیکیشن های مختلف دنیای واقعی می توانند از آن برای مقیاس پذیری استفاده کنند.

ارز دیجیتال FET AI یک توکن ERC-20 مبتنی بر اتریوم است که طراحی توکنیستی این محصول را بهبود می بخشد و به عنوان وسیله ای برای کسب درآمد از آن عمل می کند.

شبکه تکینگی (AGIX)

SingularityNET یک پلتفرم بلاک چین است که توکن آن، AGIX، اکنون با قیمت حدود 0.29 دلار معامله می شود. SingularityNet اولین بازار غیرمتمرکز مبتنی بر بلاک چین برای منابع هوش مصنوعی است که برای تسریع پیشرفت مرتبط با هوش مصنوعی در زمینه های مختلف طراحی شده است. SingularityNET علاوه بر ارائه منابع محاسباتی برای توسعه هوش مصنوعی، ناشر هوش مصنوعی را برای انتشار برنامه های کاربردی مبتنی بر هوش مصنوعی نیز ارائه می دهد. ارز رمزنگاری شده بومی این پلتفرم را می توان در بلاک چین های اتریوم (ETH) و کاردانو (ADA) واریز کرد و بین این دو جابه جا کرد یا پیوند داد. بنابراین، دارندگان AGIX می توانند به طور یکپارچه از توسعه هوش مصنوعی پلت فرم SingularityNET بهره مند شوند.

شبکه آکاش (AKT)

Akash Network یک بازار ابر ابر ابر منبع باز برای خرید و فروش منابع محاسباتی ایمن و کارآمد است. شبکه Akash در واقع محاسبات ابری غیرمتمرکز و همتا به همتا را امکان پذیر می کند. کاربران شبکه Akash می توانند برنامه های خود را مانند AWS یا Digital Ocean روی آن مستقر کنند.

سیستم محاسبات ابری شبکه Aakash از اصل حراج استفاده می کند و در نتیجه منابع ابری آن 20٪ ارزان تر از سایر پیشنهادات رقیب است. توکن اصلی این شبکه، AKT، اکنون با قیمت حدود 2.8 دلار معامله می شود.

مسیر خروج (TRAC)

OriginTrail یک پروتکل منبع باز و تلاشی بلندپروازانه برای استفاده از فناوری های بلاک چین و هوش مصنوعی برای مبارزه با جعل و نقض حق چاپ است. ادغام بلاک چین با نمودار دانش به مدیریت داده ها و مشارکت در تأیید آن در برنامه های هوش مصنوعی کمک می کند. توکن رسمی TRAC Origin Trail اکنون در حدود 0.68 دلار معامله می شود.

NMR

Numeraire خود را به عنوان اولین صندوق سرمایه گذاری غیرمتمرکز مبتنی بر هوش مصنوعی معرفی می کند که در آن کاربران می توانند الگوهای خودکار برای تجارت دارایی های ارزهای دیجیتال ایجاد کنند. جوایز مشارکت با ارز دیجیتال AI شبکه، NMR، که در حال حاضر حدود 20.78 دلار معامله می شود، پرداخت می شود.

PAAL

PalAI یک پلتفرم هوش مصنوعی پیشرفته است که به عنوان اولین اکوسیستم ارز دیجیتال بر اساس ابزارهای هوش مصنوعی شناخته می شود. این شامل ربات چت مانند chatgpt برای اطلاعات ارزهای دیجیتال، ابزار تحقیق ارزهای دیجیتال، ماژول های رمزنگاری و مجموعه داده های سفارشی است. بازیکنان PAAL می توانند از عواید این پروژه بهره مند شوند. این پروژه از سال 2023 بخشی از پلتفرم Google Startup Cloud است. ارز دیجیتال Pal AI اکنون حدود 0.15 دلار معامله می شود.

اورای چین (ORAI)

Oraichain اولین اوراکل ارز دیجیتال مبتنی بر هوش مصنوعی است. در واقع، Uray China یک شبکه لایه 1 مبتنی بر IBC برای تأیید قابلیت اطمینان هوش مصنوعی چند بعدی و ساخت برنامه های Web3 با یک اوراکل هوش مصنوعی منحصر به فرد است. پیشرفت‌های Oraichain را می‌توان در DeFi، NFT، شناسایی هویت، هوش جمعی و موارد دیگر ادغام کرد. همچنین، Uray China را می توان به عنوان یک بلاک چین قابل برنامه ریزی برای dApps توصیف کرد که از قراردادهای هوشمند در زبان های برنامه نویسی مختلف پشتیبانی می کند. ارز دیجیتال ORAI اکنون حدود 8.09 دلار معامله می شود.

هوش مصنوعی انسانی (قلب)

Humans.ai یک اکوسیستم با چندین محصول برای پیشرفت های مختلف مرتبط با هوش مصنوعی است. این به علاقه مندان به ارزهای دیجیتال اجازه می دهد تا NFT های هوش مصنوعی خود را ایجاد کنند، در پلتفرم های هوش مصنوعی سرمایه گذاری کنند و DAO را راه اندازی کنند. همچنین، این پروژه از فناوری اثبات شخص (proof-of-person) پشتیبانی می‌کند، که برای اطمینان از سه ویژگی کلیدی مرتبط با NFT‌های هوش مصنوعی، یعنی. حاکمیت، اجماع و راستی آزمایی. از طریق فناوری پیشرفته، این پلتفرم وضعیت انسانی هر شرکت کننده را برای جلوگیری از تقلب تأیید می کند.

هوش مایع مصنوعی آلتا (ALI)

Alethea Artificial Liquid Intelligence یا Alethea AI، با پشتیبانی Binance و Polygon، پلتفرم هوش مصنوعی CharacterGPT v2، اولین سیستم هوش مصنوعی چندوجهی در جهان است که می تواند شخصیت های تعاملی را با استفاده از توصیفات زبان طبیعی ایجاد کند. پروتکل هوش مصنوعی مبتنی بر iNFT Alethea به کارآفرینان اجازه می دهد تا اجزای مختلف مبتنی بر هوش مصنوعی و ML را در مدل های تجاری خود ادغام کنند و توکن ALI آن به عنوان ابزار حاکمیتی و دارایی پروتکل عمل می کند.

در جدول زیر، اطلاعات کلیدی در مورد این 10 ارز دیجیتال هوش مصنوعی با پتانسیل رشد سریع در سال 2024 را بر اساس ارزش بازار آنها مرتب کرده ایم.

مبادلات عمده ارزش بازار به میلیون دلار نشانه نام شبکه
آن را بگیریدگیت io) 1770 RNDR تفسیر 1
بایننس 816 FET استخراج هوش مصنوعی 2
کوکائین 551 عمل کنید شبکه آکاش 3
Geet O 448 AGIX شبکه تکینگی 4
بیت‌مارت 241 TRAC مسیر مبدا 5
کوکائین 114 ORAI اورای چین 6
بایننس 111 NMR Numrayer 7
Geet O 86 علی آلتا مصنوعی 8
کوکائین 79 قلب هوش مصنوعی انسانی 9
تعویض واحد 72 PAAL هوش مصنوعی جنسیتی 10
10 ارز دیجیتال برتر هوش مصنوعی

بر اساس داده‌های CoinGecko، ارزش خالص بازار بخش ارز دیجیتال هوش مصنوعی بیش از 9.6 میلیارد دلار است و با توجه به پیشرفت فناوری، احتمالاً بازار رو به رشدی در انتظار این ارزهای دیجیتال خواهد بود.

منبع

تو امروز

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا