اخبار ارز دیجیتال

فیلیپین ممکن است در دو سال آینده یک CBDC غیر بلاک چین معرفی کند

بانک مرکزی این کشور بر روی یک CBDC عمده فروشی متمرکز خواهد شد که توسط بانک ها واسطه خواهد شد.

الی رمولونا، رئیس بانک مرکزی فیلیپین (BSP) از قصد بانک مرکزی برای معرفی یک ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) در چند سال آینده خبر داد. برنامه ریزی برای توضیح توسعه CBDC، به گفته رئیس بانک مرکزی از فناوری بلاک چین در این پروژه استفاده نمی شود، سایر بانک های مرکزی نیز بلاک چین را امتحان کرده اند، اما خوب پیش نمی رود.

در عوض، CBDC بر روی یک سیستم پرداخت و تسویه متعلق به بانک مرکزی کار خواهد کرد، BSP بر روی CBDC عمده فروشی تمرکز خواهد کرد، که با واسطه بانک ها، بانک مرکزی در مورد مسائل احتمالی CBDC خرده فروشی، از جمله کاهش واسطه گری، عملکرد بانک در زمان استرس مالی و Remolona توضیح داد که گسترش بیشتر ردپای بانک مرکزی مشکوک است.او با ذکر نمونه هایی از سوئد و چین که CBDC ها را به عنوان مکمل دیجیتالی برای پول و ارزهای دیجیتال رقیب توسعه می دهند، معتقد است که فیلیپین می تواند تجربه آنها را تکرار کند.

به گفته این مقام مسئول، CBDC قطعا در دوران تصدی وی به عنوان فرماندار اتفاق خواهد افتاد، او در پاسخ به سوالات خبرنگاران تایید کرد که ممکن است در دو سال آینده اتفاق بیفتد، فیلیپین موضع قاطعی در مورد صنعت کریپتو اتخاذ می کند و از این صنعت دور خواهد ماند. بازار محلی ها از خود در برابر بازیکنان خارجی دفاع می کنند. در دسامبر 2023، کمیسیون بورس و اوراق بهادار فیلیپین (SEC) ممنوعیت بایننس را به دلیل فعالیت مبادلات ثبت نشده در این کشور تکرار کرد. با وجود هشدارهای متعدد، بایننس ظاهراً یکی از اصلی ترین پلتفرم های معاملاتی است که ارزهای دیجیتال در فیلیپین باقی مانده اند و برخی از کاربران این سرویس محلی آن را قابل اعتماد و پایدار در رسانه های اجتماعی توصیف می کنند.

کلوین لی، رئیس SEC در پاسخ به انتقادات و استدلال های عمومی در مورد جذابیت کارمزدهای بایننس برای سرمایه گذاران داخلی، به عوامل هزینه انطباق بایننس اشاره کرد و به سرمایه گذاران توصیه کرد از یکی از 17 ارائه دهنده خدمات دارایی مجازی ثبت شده استفاده کنند.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا