اخبار ارز دیجیتال

قرارداد آتی بیت کوین 90 میلیون دلار منحل شد

معامله گران معاملات آتی بیت کوین پس از انتشار یک توییت جعلی در حساب توییتر SEC مبنی بر تایید و سپس رد ETF بیت کوین نقدی، حدود 90 میلیون دلار ضرر کردند.

با توجه به Wallex و به نقل از CoinDesk، انتشار پست های جعلی توسط حساب توییتر کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) منجر به انحلال 90 میلیون دلار در موقعیت های معاملات آتی بیت کوین شد. واقعیتی که نشان می دهد دستکاری بازار و اخبار جعلی چقدر می تواند مخرب باشد.

در روز سه‌شنبه، ۹ ژانویه، هکرها حساب X SEC (توئیتر سابق) را برای چند دقیقه تحت کنترل خود درآوردند و اخباری در مورد تایید کمیسیون ETF‌های نقطه‌ای منتشر کردند. اعلام این خبر باعث افزایش فوری قیمت بیت کوین از 46800 دلار به 47680 دلار شد اما پس از اعلام جعلی بودن این خبر توسط SEC قیمت آن به 45400 دلار کاهش یافت.

آمارها نشان می دهد که در عرض 10 دقیقه پس از اعلام این خبر، حدود 500 میلیون دلار معاملات آتی بیت کوین افتتاح شد. اما پس از رد این خبر و کاهش قیمت بیت کوین، موقعیت های دارای اهرم بالا با زیان های جدی روبرو هستند. حدود 50 میلیون دلار در موقعیت‌های خرید و 36 میلیون دلار در موقعیت‌های فروش کوتاه در جریان تحقیقات منحل شد.

همانطور که می دانید، انحلال زمانی اتفاق می افتد که صرافی معاملات اهرمی معامله گر را به دلیل از دست دادن جزئی یا کلی حاشیه اولیه آنها ببندد. زیرا معامله گر به دلیل نوسانات بازار، سرمایه کافی برای باز نگه داشتن موقعیت معاملاتی خود را ندارد.

چنین اطلاعاتی در مورد ارزش معاملات آتی باز شده در یک دوره زمانی معین می تواند سیگنالی از کاهش یا افزایش قیمت باشد. امروز انتظار می رود که SEC تصمیم خود را برای تایید یا رد 13 ETF بیت کوین نقدی اعلام کند. تحلیلگران بلومبرگ پیش بینی کردند که شانس تایید این صندوق ها بیش از 90 درصد است.

در نتیجه رویدادهای اخیر، برخی از بازیگران بازار کریپتو از اقدامات امنیتی ضعیف SEC برای محافظت از حساب های خود انتقاد کرده اند. آنها پرسیدند سازمانی که نمی تواند حساب توییتر خود را ایمن کند چگونه می تواند بازار تریلیون دلاری را مدیریت کند؟

منبع

Coindesk.com

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا