اخبار ارز دیجیتال

قزاقستان 980 مبادلات رمزنگاری غیرمجاز را در سال 2023 مسدود می کند

سازمان رفتار مالی همچنین 9 تحقیق در مورد عملیات صرافی غیرقانونی و پولشویی آغاز کرده است.

طبق یک بیانیه مطبوعاتی در تاریخ 7 دسامبر که در وب سایت دولت منتشر شد، آژانس نظارت مالی قزاقستان (AFM) دسترسی تقریباً به هزار صرافی رمزنگاری را که بدون ثبت نام مناسب به شهروندان این کشور خدمت می کردند، مسدود کرد. همچنین 9 تحقیق در مورد عملیات صرافی غیرقانونی و پولشویی آغاز شد، این اطلاعات توسط رئیس AFM روسلان اوستروموف در جریان نشست گروه مبارزه با پولشویی اوراسیا در چین فاش شد.

قانون دارایی های دیجیتال که در فوریه 2023 اجرایی شد، ایجاد و تجارت ارزهای دیجیتال و فعالیت های مبادله ارز دیجیتال را ممنوع می کند مگر اینکه مجوز ملی دریافت شود، مرکز مالی بین المللی آستانه (AIFC) که به عنوان منطقه ویژه اقتصادی در کشور تعیین شده است. قزاقستان فعال است، مسئول اعطای مجوز اولیه برای عملیات، لیست صرافی های مسدود شده به دلیل نداشتن مجوز ملی شامل برخی از پلتفرم های بزرگ بین المللی است، در ماه نوامبر مشخص شد که شهروندان قزاقستان پس از مسدود شدن وب سایت به دستور وزارت فرهنگ و اطلاعات، بدون دسترسی به وب سایت کوین بیس، مقامات وزارتخانه به خبرنگاران توضیح دادند که این درخواست توسط یک آژانس دولتی دیگر به نام وزارت توسعه دیجیتال انجام شده است که کوین بیس را به نقض قانون دارایی های دیجیتال متهم می کند.

تا به امروز بایننس، بای بیت، کاسپین اکس، بایتیو، اتایکس، آپبیت و اکسیگنال اند ام تی مجوز فعالیت در کشور دریافت کرده اند.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا