اخبار ارز دیجیتال

قیمت بیت کوین از مرز 21000 دلار عبور کرد

قیمت بیت کوین در صبح روز شنبه 14 ژانویه از مرز 21000 دلار عبور کرد. طی رشد 12 درصدی قیمت در 24 ساعت گذشته، ارزش بازار این ارز دیجیتال به 403 میلیارد دلار رسید.

به گزارش کوین اکسو و به نقل از Cryptoslate، داده ها نشان می دهد که در دوره 24 ساعته گذشته، حدود 245 میلیون دلار سفارشات کوتاه نقد شده و 255 میلیون دلار بیت کوین در بازار نقدی خریداری شده است.

هیچ رویداد مهمی را نمی توان به عنوان عامل محرک این موج افزایش قیمت ها ذکر کرد. به نظر می‌رسد که تغییر در احساسات سرمایه‌گذاران به دلیل عدم انتشار اخبار بد و بحران‌هایی مانند سقوط بازار سهام FTX به تاریخ است.

علاوه بر این، افزایش قیمت بیت کوین طی روز گذشته بخشی از یک روند چند روزه بود. برخی در تحلیل بیت کوین به تأثیر مثبت شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) بر رشد قیمت اشاره می کنند.

عبور از سطح 20000 دلار بسیار مهم بود. این عدد تصادفی یک مانع روانی بسیار مهم و موثر در مسیر بهبود قیمت بود.

نمودار قیمت ساعتی بیت کوین
نمودار قیمت ساعتی بیت کوین

بیت کوین معمولا محرک سایر ارزهای دیجیتال است و عملکرد مثبت آن در روزهای اخیر به رشد کلی بازار کمک کرده است. ارزش بازار بازار ارزهای دیجیتال، با افزایش 8 درصدی، اکنون از یک تریلیون دلار فراتر رفته است.

بازار کریپتو در شبانه روز گذشته از بازار سهام بهتر عمل کرد. داوجونز و اس اند پی 500 به ترتیب 0.3 و 0.4 درصد رشد کردند.

با این حال، برخی از آلتکوین ها کمتر از بیت کوین رشد کرده اند. اتریوم نزدیک به 10 درصد رشد کرد در حالی که بایننس کوین، ریپل و پولیگون هر کدام نزدیک به 6 درصد رشد کردند. باید منتظر ماند و دید که آیا بازار به روند صعودی خود ادامه خواهد داد یا خیر.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا