اخبار ارز دیجیتال

مایکروسافت در مورد ساختار قراردادی OpenAI با تحقیقات ضدتراست در بریتانیا مواجه است

بررسی نظارتی ارزیابی می کند که آیا این همکاری به منزله کسب کنترل است که متضمن نفوذ قابل توجه یک طرف بر طرف دیگر است.

رگولاتور ضد انحصار بریتانیا در حال بررسی ادغام مشارکت چند میلیارد دلاری مایکروسافت با OpenAI است، این اعلامیه واکنش مایکروسافت را در پی داشت که می‌گوید تنها نقش ناظر بدون رای را در هیئت مدیره سازنده ChatGPT ایفا خواهد کرد، موقعیت Observer به این معنی که نماینده مایکروسافت می‌تواند در جلسات هیئت مدیره OpenAI شرکت کنید و به اطلاعات محرمانه دسترسی داشته باشید، اما حق رای دادن در مواردی مانند انتخاب یا انتخاب مدیران را ندارد.

با توجه به این تحولات، CMA اکنون یک ITC برای تعیین اینکه آیا همکاری مایکروسافت و OpenAI، از جمله تحولات اخیر، منجر به وضعیت ادغام مناسب و در صورت مثبت بودن تاثیر بالقوه بر رقابت، پس از اعلام ماه گذشته شده است، صادر خواهد کرد. اعلام نوامبر مبنی بر اینکه مایکروسافت موضعی بدون رأی در هیئت مدیره OpenAI خواهد گرفت، دومین بار در سال جاری بود که رگولاتوری به عملیات شرکت نرم افزاری ایالات متحده رسیدگی کرد و همچنین گفت که در حال بررسی است که آیا این معامله منجر به ادغام خواهد شد یا خیر.

طبق گزارش بلومبرگ، مایکروسافت متعهد شده است تا ژانویه 2023 بیش از 10 میلیارد دلار در OpenAI سرمایه گذاری کند و مایکروسافت نیز قرار است سرمایه گذاری 3.2 میلیارد دلاری را در زیرساخت ها و آموزش هوش مصنوعی (AI) در بریتانیا راه اندازی کند.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا