اخبار ارز دیجیتال

مایکروسافت ۲ میلیارد دلار برای توسعه زیرساخت های هوش مصنوعی در اسپانیا سرمایه گذاری می کند

مایکروسافت به سرمایه گذاری اروپایی خود ادامه می دهد و از سرمایه گذاری 2 میلیارد دلاری در اسپانیا برای توسعه هوش مصنوعی و زیرساخت های ابری و ساخت مراکز داده خبر می دهد.

براد اسمیت، معاون و رئیس این شرکت پس از دیدار با پدرو سانچز، نخست وزیر اسپانیا در پلتفرم Social Media X اعلام کرد، مایکروسافت سرمایه گذاری بزرگ دیگری را در اروپا با تعهد 2.1 میلیارد دلاری برای توسعه هوش مصنوعی (AI) و زیرساخت ابری خود در اسپانیا اعلام کرد. اسمیت گفت که این شرکت طی دو سال آینده در اسپانیا سرمایه‌گذاری خواهد کرد، این تنها ساخت مراکز داده نیست، بلکه متعهد به کمک به امنیت، توسعه و تحول دیجیتالی دولت، مشاغل و مردم این کشور است.

به گفته رئیس وقت مایکروسافت، آلبرتو گرانادوس، رئیس وقت مایکروسافت، این شرکت 37 سال است که در اسپانیا سرمایه گذاری کرده است، در سپتامبر 2021، این شرکت یک مرکز تحقیق و توسعه جدید برای فناوری های هوش مصنوعی مستقر در بارسلون اسپانیا اعلام کرد. مایکروسافت اسپانیا گفت که سرمایه گذاری مایکروسافت گواهی بر استعداد اسپانیا در بخش دیجیتال است، پس از سرمایه گذاری دیگری که مایکروسافت در اروپا در 15 فوریه انجام داد و 3 میلیارد یورو برای توسعه اکوسیستم هوش مصنوعی در آلمان هزینه کرد.

مشابه برنامه‌های خود در اسپانیا، طی دو سال آینده، مایکروسافت متعهد شده است که این سرمایه‌ها را برای تقویت زیرساخت‌های هوش مصنوعی آلمان، ساخت مراکز داده جدید و آموزش افراد برای توسعه مهارت‌های هوش مصنوعی سرمایه‌گذاری کند. سرمایه‌گذاری‌های مرتبط با توسعه هوش مصنوعی در اروپا در حال انباشته شدن است. از آنجایی که اتحادیه اروپا در شرف اجرای قانون اساسی اتحادیه اروپا در زمینه هوش مصنوعی است، در همان روزی که مایکروسافت سرمایه گذاری خود را در آلمان اعلام کرد، وزارت اقتصاد، دارایی و مدیریت صنعتی و دیجیتال فرانسه و گوگل اعلام کردند که قصد دارند یک هوش مصنوعی جدید و اختصاصی راه اندازی کنند. مرکزی در پاریس که نزدیک به 300 محقق و مهندس پشتیبانی را در خود جای خواهد داد.

دو روز پیش، گوگل ابتکار AI Opportunity برای اروپا را اعلام کرد که از طریق آن اعلام کرد 25 میلیون یورو (26.9 میلیون دلار) برای آموزش مهارت های هوش مصنوعی اروپایی ها سرمایه گذاری خواهد کرد.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا