اخبار ارز دیجیتال

متقاضیان ETF بیت کوین باید در مدل بازخرید نقدی زانو خم کنند

SEC از صادرکنندگان ETF بیت کوین می خواهد تا برای ایجاد و بازخرید پول ایجاد کنند، اما BlackRock ایده های دیگری دارد.

اسکات جانسون وکیل مالی در 14 دسامبر گفت که نامزدهای ETF Invesco و Galaxy آخرین کسانی بودند که از مدل ایجاد و بازخرید پول برای ETF های خود استفاده کردند، تراست انتظار دارد معاملات ایجاد و بازخرید در ابتدا به صورت نقدی باشد. رگولاتور فدرال ظاهراً برای یک مدل بازخرید نقدی برای ETF های بیت کوین نقدی فشار می آورد، اما برخی از متقاضیان، از جمله بلک راک، استفاده از یک مدل غیرمجاز را پیشنهاد کرده اند.

یک ETF می تواند سهام را به دو صورت ایجاد یا بازخرید و ایجاد یا بازخرید نقدی و ایجاد یا بازخرید غیرنقدی ایجاد و بازخرید کند، مدل ایجاد وجه نقد مدلی است که در آن شرکت کننده مجاز است معادل ارزش خالص دارایی واحدها وجه نقد در ETF سرمایه گذاری کند. ایجاد شده. پس از سپرده گذاری، صندوق از این پول برای خرید یک دارایی اساسی مانند بیت کوین برای تولید بدون مجوز استفاده می کند، شرکت کننده سبدی از اوراق بهادار را که با ترکیب و وزن پرتفوی ETF مطابقت دارد، سپرده گذاری می کند، این به صندوق اجازه می دهد بدون فروش فوری سرمایه گذاری کند. اوراق بهادار را به صورت پول منتشر می کند و برای سرمایه گذار ایجاد حقوق می کند.

سیفرت توضیح داد که این مدل برای ETFها کارآمدتر در نظر گرفته می‌شود زیرا از اسپرد پیشنهادی و کارگزاری از فروش پرتفوی برای جمع‌آوری پول برای انتشار سهام جلوگیری می‌کند، اما ایجاد پول انعطاف‌پذیری بیشتری را برای تامین مالی شرکت‌کنندگان فراهم می‌کند. تفاوت برای کاربر X (مثلاً توییتر) گفت که مدل نقدی منجر به اسپردهای کمی بیشتر و ناکارآمدی های مالیاتی بالقوه می شود.

اریک بالچوناس، تحلیلگر ارشد ETF در بلومبرگ، گفت که آخرین پرونده سرنخ بزرگی است مبنی بر اینکه کمیسیون بورس و اوراق بهادار تنها در اولین راه اندازی ETF اجازه ایجاد پول را می دهد، و افزود که او آن را در کانال های پشتیبان نیز شنیده است و افزود که بسیاری منتظرند. برای اینکه ببینیم آیا بلک راک می‌تواند بر تنظیم‌کننده تأثیر بگذارد یا خیر، اما سیفرث اضافه کرد: «من فکر می‌کنم همه باید برای تولید پول نقد و بازخرید زانو بزنند».

سیفرث همچنین خاطرنشان کرد: در اواخر نوامبر، بلک راک با SEC برای بحث در مورد مکانیسم‌های ایجاد سهام و بازپرداخت سهام توسط ETF ملاقات کرد و یک مدل اصلاح‌شده یا ترکیبی را پیشنهاد کرد که این روش را بر خلق پول ترجیح می‌دهد. که Bitwise فقط قرار است در 4 دسامبر بازخرید نقدی ایجاد کند، علیرغم اینکه اسناد خود را به صورت کالا یا پول ماه‌ها قبل از آن در اختیار داشت، در 13 دسامبر SEC تصمیم گرفت که آیا ETF Ether Spot موکول شده به Invesco را تایید یا رد کند. گلکسی دیجیتال.

علاوه بر این، نمایندگان چندین مدیر دارایی، از جمله BlackRock، Grayscale و Fidelity، در هفته‌های اخیر با SEC دیدار کرده‌اند تا جزئیات محصولات BTC خود را قبل از آنچه که تحلیلگران انتظار دارند در اوایل ژانویه تایید دسته‌ای باشد، نهایی کنند.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا