اخبار ارز دیجیتال

مدیران بانک مرکزی اروپا به اعتراض بانک ها به یورو دیجیتال پاسخ می دهند و اولویت ها را پیشنهاد می کنند

نویسندگان می‌گویند که بانک‌ها همچنان اعتراضاتی را مطرح می‌کنند که قبلاً با طراحی یورو دیجیتال مطرح شده است.

بانک مرکزی اروپا (ECB) اخیراً اطلاعات زیادی در مورد یورو دیجیتال تولید کرده است که بیشتر آنها در بروشورها، پرسش‌های متداول و سایر قالب‌های قابل دسترس در دسترس هستند. همانطور که آنها این کار را انجام می دهند، ناامیدی بانکداران از ترس در مورد با شروع نشان دادن استقبال سرد از نوآوری، مدیران بانک مرکزی اروپا، از جمله عضو هیئت مدیره پیرو سیپولونه، ستونی در دو نسخه در 19 فوریه منتشر کردند که به مشکلات واسطه گری بانکی می پردازد. آنها در مورد سردرگمی درک شده بانک ها در مورد عدم واسطه گری که به طور بالقوه می تواند ناشی از معرفی ارز دیجیتال بانک مرکزی اروپا (CBDC) باشد، بحث می کنند.

علیرغم گنجاندن صریح اقدامات کاهش در طراحی CBDC، انجمن های بانکی، اندیشکده های تحت حمایت بانک و محققان به انتشار مطالعاتی ادامه دادند که خطرات مرتبط با حذف واسطه های مالی از تراکنش ها را برجسته می کرد، نویسندگان در وبلاگ ECB چندین اقدام توسعه یافته در یورو را خلاصه کردند. دیجیتال برای جلوگیری از انتقال انبوه پول از حساب های بانکی تجاری به کیف پول های دیجیتالی یورو، این عناصر طراحی استفاده از یورو دیجیتال را برای پرداخت ها به جای سرمایه گذاری تشویق می کند و نویسندگان خاطرنشان می کنند که بانک ها می توانند از آنها برای نگهداری سپرده ها استفاده کنند. با افزایش نرخ‌های بهره، نویسندگان استدلال‌های متقابلی ارائه می‌کنند و استدلال می‌کنند که معرفی یورو دیجیتال می‌تواند باعث ایجاد یک بحران حاد بانکی در سطح اقتصادی شود و بانک‌ها در معرض خطر از دست دادن سپرده‌ها به‌عنوان منبع تامین مالی بلندمدت هستند.

استدلال اسکناس آنها ممکن است کمی اصلی تر باشد، آنها می نویسند که شکایات مداوم در مورد حجم یورو دیجیتال در آینده در مطالعات مورد حمایت سیستم بانکی، متغیر درستی را که پول بانک مرکزی در گردش است، در نظر نمی گیرد. در حالی که بانک‌های مرکزی بزرگ‌ترین تهدید برای صنعت بانکداری نیستند، استیبل کوین‌ها، مؤسسات پول الکترونیک و ساختارهای بانکی خاص، که برخی از آنها توسط شرکت‌های فناوری بزرگ با پایگاه‌های مشتریان بزرگ حمایت می‌شوند، علاقه‌ای به نقش بانک‌ها در اقتصاد ندارند. نویسندگان نتیجه می‌گیرند که با تمرکز بر کاستی‌های درک شده CBDCها، بانک‌ها چالش‌های زیادی را که باید برای اطمینان از تامین مالی سپرده پایدار بر آنها غلبه کنند، نادیده می‌گیرند.

نسخه طولانی تر و فنی تر پست وبلاگ را می توانید در وب سایت VoxEU پیدا کنید. این برنامه جالبی خواهد بود که زندگی ما را آسان تر می کند، اما اگر شهروندان آن را بخرند، بذر بردگی خود را می کارند.

کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، در ماه سپتامبر، در صحبت با یک کمیته پارلمان اروپا، به تئوری توطئه استناد کرد که به وفور وجود دارد، گویی که برادر بزرگ ناگهان تصمیم می‌گیرد چه چیزی بخرد و چه مقدار را محدود کند. خوب، بانک مرکزی اروپا در اکتبر اعلام کرد که در ماه اکتبر وارد فاز مقدماتی پروژه یورو دیجیتال خواهد شد. .

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا