اخبار ارز دیجیتال

مدیر عامل CryptoQuant: بیت کوین در 6 ماه آینده با “کمبود فروشنده” روبرو خواهد شد!

یکی از تحلیلگران می گوید که ETF های نقطه ای بیت کوین های موجود را برای خرید جذب می کنند و امسال شاهد افزایش تغییرات در عرضه این ارز دیجیتال خواهیم بود.

به گزارش کوین اکسو و به نقل از کوین تلگراف، این تحلیلگر صنعت کریپتو گفت که در صورت ادامه جریان ورودی نهادی، بیت کوین تا سپتامبر 2024 (شهریور سال آینده) با «بحران نقدینگی سمت فروش» یا به عبارتی کمبود مواجه خواهد شد. فروشنده

کی یانگ جو، بنیانگذار و مدیر عامل پلتفرم تحلیلی Anchin CryptoQuant، در پلتفرم X، از تغییر قابل توجهی در عرضه بیت کوین طی شش ماه آینده خبر داده است.

خرس های بیت کوین «نمی توانند برنده شوند»

به گفته صاحب نظران صنعت کریپتو، پذیرش بیت کوین به عنوان یک تخصیص سرمایه گذاری نهادی هنوز در مراحل ابتدایی خود است و شتاب برای صندوق های قابل معامله در مبادلات بیت کوین نقطه ای (ETF) در ایالات متحده روز به روز در حال افزایش است.

ETF های بیت کوین اکنون با نزدیک به 30 میلیارد دلار تحت مدیریت به موفق ترین ETF های تازه وارد در تاریخ تبدیل شده اند.

با این حال، اگر این روند ادامه یابد، ممکن است شاهد پدیده جدیدی باشیم که در آن بیت کوین کافی برای پاسخگویی به تقاضای بازار وجود ندارد.

کی یانگ جو آن را خلاصه می کند:

خرس ها نمی توانند در این بازی برنده شوند تا زمانی که سرمایه به ایستگاه ETF بیت کوین اسپات سرازیر شود.

وی خاطرنشان کرد: صندوق های ETF تنها در هفته گذشته بیش از 30 هزار بیت کوین را برای خود رزرو کردند و با توجه به ذخیره 3 میلیون بیت کوین در کیف پول صرافی ها و ماینرها، احتمال شوک قیمتی ناشی از عرضه افزایش یافته است.

به گفته وی، ETF های نقطه ای در هفته گذشته شاهد ورود خالص بیش از 30000 بیت کوین بودند. موسسات برجسته ای مانند صرافی ها و ماینرها حدود 3 میلیون بیت کوین دارند و 1.5 میلیون از این بیت کوین ها در اختیار موسسات آمریکایی است.

یانگ جو ادامه داد:

با این سرعت در 6 ماه آینده شاهد بحران نقدینگی در سمت فروش خواهیم بود.

خلاصه ای از ذخایر بیت کوین
خلاصه ای از ذخایر بیت کوین

Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) با خروج روزانه به طور مداوم حدود 500 میلیون دلار به کاهش روند ادامه می دهد.

با توجه به افزایش قیمت بیت کوین از زمان راه اندازی ETF در ژانویه، مفسر بازارهای مالی محبوب WhalePanda اشاره می کند که ارزش دلاری دارایی بیت کوین GBTC در واقع کاهش چندانی نداشته است.

او در بخشی از پست X خود با استناد به بری سیلبرت، مدیر عامل سابق شرکت مادر Grayscale، گروه ارز دیجیتال، نوشت:

GBTC دوباره جریان سرمایه قابل توجهی را به مبلغ 494 میلیون دلار تجربه کرد. با تشکر بری، اکنون زیر 400 هزار بیت کوین است. مشکل اینجاست که با افزایش قیمت ها و خروج انبوه سرمایه از این صندوق، ارزش دلاری دارایی های آنها همچنان در همان سطحی است که ما شروع کردیم.

آیا هنوز ۱.۴ میلیون بیت کوین برای فروش باقی مانده است؟

یانگ جو پیش‌بینی می‌کند که وقتی اوج تقاضا برای ETF اتفاق می‌افتد، تأثیر آن بر قیمت بیت‌کوین ممکن است بیشتر از انتظارات بازار باشد.

بالاخره گفت:

هنگامی که بحران نقدینگی فروشنده رخ می دهد، به دلیل نقدینگی محدود فروش و ورود سفارش پایین، سقف چرخه ای بعدی بیت کوین ممکن است از انتظارات ما فراتر رود.

یانگ جو یک روند افزایشی عظیم در تعداد بیت کوین های نگهداری شده در به اصطلاح «آدرس های عمومی» – کیف پول هایی که فقط تراکنش های دریافتی را نگه می دارند- دیده است. به گفته وی، برای اطمینان از آغاز این «بحران» باید این رقم دو برابر شود.

همانطور که قبلاً گزارش شده بود، اخیراً و با رسیدن قیمت بیت کوین به بالاترین حد خود، میزان تجمع این آدرس ها کاهش یافته است.

موجودی آدرس تجمع کننده بیت کوینموجودی آدرس تجمع کننده بیت کوین
موجودی آدرس تجمع کننده بیت کوین

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا