اخبار ارز دیجیتال

مرجع بانکی اتحادیه اروپا دستورالعمل مبارزه با پولشویی را به ارزهای دیجیتال گسترش می دهد

شرکت‌های ارز دیجیتال مستقر در اتحادیه اروپا در حال حاضر مشمول دستورالعمل‌های ناظر بانکی در مبارزه با جرایم مالی هستند.

سازمان بانکداری اروپا (EBA) در 16 ژانویه اعلام کرد، دستورالعمل های اتحادیه اروپا در مورد مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم به شرکت های ارز دیجیتال اروپایی پس از تصمیم ناظر بانکی منطقه تعمیم داده شده است. خدمات دارایی رمزنگاری (CASP) در حال شناسایی خطر مواجهه با جرایم مالی ناشی از مشتریان، محصولات، کانال‌های تحویل و مکان‌های جغرافیایی است.

این ناظر افزود: دستورالعمل ها همچنین نشان می دهد که چگونه شرکت های رمزنگاری باید اقدامات ضد جرم مالی خود را تنظیم کنند که می تواند شامل استفاده از ابزارهای تجزیه و تحلیل بلاک چین باشد. رویکرد شرکت‌های رمزنگاری را در سراسر اتحادیه برای کاهش پولشویی و تامین مالی تروریسم هماهنگ می‌کند، دستورالعمل‌های به‌روز شده، ریسک‌ها و دستورالعمل‌های ویژه ارز را به شرکت‌های دیجیتال و رمزارز به شرکت‌های مالی که مالکیت شرکت‌های رمزنگاری را دارند یا به آنها خدمات ارائه می‌دهند، اضافه می‌کند.

اتحادیه در سال 2023 اعلام کرد که اتحادیه اروپا در سال 2023 اعلام کرد، راهنمای ارزیابی ریسک جرایم مالی همچنین شامل شرکت‌های رمزنگاری می‌شود تا ریسک‌های بالقوه مربوط به “عملکردهای تقویت ناشناس، کیف پول‌های خود میزبان، پلتفرم‌های غیرمتمرکز و محصولاتی که امکان انتقال بین شرکت و چنین خدماتی را فراهم می‌کنند” در نظر بگیرند. مقررات انتقال وجوه (ToFR)، که بر نقل و انتقالات رمزنگاری و مقررات کلی بازارهای رمزنگاری دارایی‌های کریپتو (MiCA) حاکم است و از سرمایه‌گذاران کریپتو محافظت می‌کند. MiCA قرار است در دسامبر به اجرا درآید، اما کشورهای عضو اتحادیه اروپا می توانند به صورت اختیاری یک دوره انتقال 18 ماهه را برای CASP ها اعمال کنند که به آنها اجازه می دهد بدون مجوز فعالیت کنند.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا