اخبار ارز دیجیتال

مشکل جدی ETF ها؛ آیا دولت می تواند تمام بیت کوین ها را مصادره کند؟

گمانه زنی یا تهدید جدی؟ آیا دولت ایالات متحده می تواند به طور قانونی تمام بیت کوین های نگهداری شده در ETF را مصادره کند؟

با توجه به کوین اکسو و به نقل از Cryptoglobe، از آنجایی که تایید احتمالی ETF بیت کوین مورد بحث قرار گرفته است، برخی ناظران و تحلیلگران در مورد پیامدهای بلندمدت چنین وجوهی هشدار داده اند. آنها معتقدند که ماهیت غیرمتمرکز بیت کوین به دلیل افزایش علاقه به سرمایه گذاری در ETF ها به خطر افتاده است. بر این اساس، حساب کاربری Will Clemente's Platform X WClementeIII اخیراً این موضوع مهم را برجسته کرده است. این تحلیلگر کهنه کار در دنیای رمزارز به دلیل تمرکز بر بیت کوین، ارائه تجزیه و تحلیل عمیق با نگاهی به چنین داده ها، عملکرد بلاک چین و پیش بینی روندهای بازار و رفتار سرمایه گذاران در جامعه کریپتو معروف است.

آخرین پست توییتر کلمنته یک سناریوی فرضی اما مهم را بررسی می کند. او توضیح می دهد که ETF ها از یک جهت برای دولت بسیار مفید خواهند بود. اگر قرار بود افراد و سرمایه گذاران نهادی به جای خرید مستقیم بیت کوین در این صندوق ها سرمایه گذاری کنند، آنگاه رئیس جمهور ایالات متحده از نظر تئوری و قانونی می تواند دستور اجرایی برای مصادره همه این بیت کوین ها صادر کند.

به گفته کلمنته، تصویب ETFها از سوی دولت و تشویق سرمایه گذاری در آن ها می تواند برای داشتن مقدار زیادی بیت کوین قابل پیگیری و کنترل باشد. از نظر تاریخی مشابه این فرمان در سال 1933 و تا آن زمان صادر شد دستور اجرایی 6102 در آن زمان، رئیس جمهور آمریکا، فرانکلین روزولت، احتکار سکه های طلا، شمش ها، و حواله های پول را در سراسر ایالات متحده ممنوع کرد. با اجرای این فرمان، داشتن طلا توسط افراد جرم تلقی شد و هر فرد و سازمان مستقر در آمریکا موظف شد طلاهای فیزیکی خود را به دولت تحویل دهد.

این بخشی از استراتژی رئیس جمهور برای مقابله با رکود اقتصادی بود و برای افزایش ذخایر طلای دولت اجرا شد. مبنای قانونی دستور اجرایی 6102 قانون تجارت با دشمن در سال 1917 بود. این قانون به رئیس جمهور این اختیار را می داد که بر معاملات در زمان وضعیت اضطراری نظارت کند. در سال 1933، ایالات متحده در بحبوحه رکود بزرگ بود و به عنوان یک وضعیت اضطراری ملی، این فرمان اجرایی شد.

تأثیر فرمان اجرایی 6102 بر افراد و نهادها، یعنی. تمامی اشخاص حقوقی و اشخاص حقیقی مستقر در ایالات متحده به میزان قابل توجهی بود. بسیاری از آمریکایی ها که طلا را به عنوان پوششی در برابر تورم یا بخشی از پس انداز خود نگه داشته بودند، مجبور شدند تمام طلاهای خود را به دولت تسلیم کنند. این یک حرکت بحث برانگیز بود. اما به هر حال اجرایی شد و شهروندان را مجبور کرد تا طلاهای خود را با قیمت ثابتی که بسیاری معتقد بودند کمتر از بازار است به بانک مرکزی بفروشند.

این دستور همچنین نقش مهمی در تلاش های دولت ایالات متحده برای دور شدن از استاندارد طلا و به سمت سیستم ارزی فیات ایفا کرد. با افزایش ذخایر طلای دولت، کنترل بیشتر بر نظام پولی امکان پذیر شد و این امر در نهایت باعث بهبود وضعیت اقتصادی در دوران رکود شد. با این حال، این رویداد تاریخی تغییر چشمگیری را در رویکرد دولت ایالات متحده به مالکیت خصوصی بر دارایی نشان داد و تأثیری ماندگار بر نگاه آمریکایی ها به امنیت دارایی های خود داشت.

اشاره ویل کلمنته به این رویداد تاریخی به این دلیل است که دولت فدرال در عمل و قانون چنین قدرتی خواهد داشت. در صورتی که صاحب بیت کوین شناخته شده باشد، فرآیند مصادره امکان پذیر است. کلمنته توضیح داد که دولت می تواند تمام دارایی های متولیان یا مبادلات را قبل از اعلام رسمی مسدود کند. وی همچنین خاطرنشان کرد: افشای اطلاعات و افشای سازمان‌ها درباره تصمیم احتمالی دولت می‌تواند منجر به پیگرد قانونی شود و بر این اساس، زمان اجرای طرح دولت برای سهامداران ETF قابل تشخیص و یا قابل دفاع نیست. این به این معنی است که سهامدار ممکن است قبل از اینکه اقدامی انجام دهد، دارایی های خود را مسدود شده ببیند. این تحلیلگر همچنین بر اهمیت حفظ امنیت کلیدهای خصوصی در فضای ارزهای دیجیتال تاکید کرد. این پست همچنین به ما یادآوری می کند که قدرت اجرایی دولت ها را دست کم نگیریم.

منبع

cryptoglobe.com

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا