اخبار ارز دیجیتال

معاملات آخر هفته بیت کوین به دلیل موسسات TradFi و ETF های نقطه ای کاهش می یابد

سهم بیت کوین از حجم معاملات آخر هفته از سال 2018 کاهش یافته است، اما از زمان راه اندازی ETF بیت کوین ایالات متحده در اوایل ژانویه به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

شرکت تحقیقاتی Caico گفت: حجم معاملات بیت کوین در تعطیلات آخر هفته امسال کاهش یافت، زیرا مشارکت نهادی در بیت کوین افزایش یافت و در نتیجه نقدینگی بازار آخر هفته کم شد، حدود یک چهارم حجم معاملات بین سال های 2018 و 2021. کیکو در 26 فوریه اشاره کرد که بیت کوین این کار را در آخر هفته انجام داد و از آن زمان به بعد شاهد کاهش مداوم بوده است و تا کنون در سال 2024 به 13 درصد رسیده است.

کیکو گفت که این کاهش منعکس کننده بدتر شدن شرایط نقدینگی در آخر هفته است و می تواند با افزایش مشارکت نهادی و بدتر شدن زیرساخت های بازار توضیح داده شود. کایکو خاطرنشان کرد، عدم تطابق بین ساعات کار موسسات مالی سنتی و نیازهای معامله‌گران و سازندگان ارزهای دیجیتال بزرگ را ایجاد می‌کند، که زمانی آشکار شد که چندین بانک دوستدار رمزنگاری در ایالات متحده بسته شدند.

کایکو خاطرنشان کرد که کاهش معاملات آخر هفته در صرافی‌های ایالات متحده و فراساحل اتفاق افتاد، اما معاملات آخر هفته در صرافی‌های فراساحلی مانند Binance، HTX، OKX، Bybit و Upbit کمی بالاتر باقی ماند. صرافی های فراساحلی 15 درصد از حجم را به خود اختصاص دادند، در مقایسه با 11 درصد صرافی های مستقر در ایالات متحده مانند Coinbase، Kraken و Bitstamp. کایکو گفت که شرایط نقدینگی ضعیف‌تری در کوین‌بیس مستقر در ایالات متحده نسبت به بایننس در روزهای آخر هفته داشته است و کارمزد تراکنش‌ها در کوین‌بیس از سه ماهه دوم سال گذشته در مقایسه با کاهش بایننس در مدت مشابه افزایش یافته است.

این شرکت تحقیقاتی خاطرنشان کرد که نقدینگی بیت کوین پس از راه اندازی صندوق های قابل معامله در مبادلات بیت کوین (ETF) در ایالات متحده به شدت افزایش یافته است. با این حال، Keiko گفت، با این حال، نقل و انتقالات کمی بین صادرکنندگان ETF بیت کوین و صرافی‌ها در آخر هفته انجام شد. می تواند با ادامه افزایش ذخایر بیت کوین توسط صادرکنندگان ETF گسترش یابد.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا