اخبار ارز دیجیتال

مقدار و تعداد تراکنش های کارت محدود بود. آیا استفاده از ارزهای دیجیتال در حال افزایش است؟

بر اساس اعلام مرکز اطلاعات مالی کشور، تراکنش کارت به کارت بیش از یک میلیارد تومان و همچنین دریافت بیش از 200 تراکنش در ماه برای اشخاص حقیقی در تمامی کارت های بانکی مرتبط با کد ملی ممنوع است. این خبر مهم می تواند نگاه معامله گران و سرمایه گذاران به ریال را تغییر دهد. با توجه به محدودیت های جدید در میزان و تعداد کارت به ازای هر کارت، آیا استفاده مردم از ارزهای دیجیتال در تراکنش های روزمره افزایش می یابد؟

به گزارش کوین اکسو و به نقل از روزنامه دنیای اختاز، پیش از این سقف کارت به کارت روزانه نه برای کد ملی افراد، بلکه برای هر کارت جداگانه تعیین می شد و در اکثر بانک ها این مبلغ 5 یا 10 میلیون تومان بود. یعنی اگر فردی 3 کارت بانکی متفاوت داشت می توانست از هر کارت مبلغی را واریز کند تا در نهایت سقف کارت روزانه او افزایش یابد، اما اکنون کد ملی ملاک سقف تراکنش ماهانه خواهد بود. با این حساب هر شخصی که تراکنش های بالای یک میلیارد تومان یا بیش از 200 تراکنش در ماه داشته باشد، حساب بانکی وی تجاری محسوب می شود.

رئیس مرکز اطلاعات مالی و مبارزه با پولشویی وزارت اقتصاد تغییر سقف معاملات را راهکاری جدید برای مبارزه با فرار مالیاتی و پولشویی عنوان کرد و گفت: مردم باید پرونده مالیاتی تشکیل دهند. وی تصریح کرد: با رصدهای انجام شده و بر اساس وظایف مرکز اطلاعات مالی، این محدودیت برای مبارزه با فرار مالیاتی و از این پس ارائه خدمات کارت به کارت بالاتر از میزان و تعداد تعیین شده به بانک مرکزی ابلاغ شده است. . در هر ماه ممنوع خواهد بود و این عملیات بانکی به عنوان تعاملات تجاری پرخطر شناخته می شود.

در واقع این اقدام مرکز اطلاعات مالی برای حمایت از ساماندهی امور مالی کشور است. با اصلاحات اخیر، افراد بیشتری باید به IRS پرونده بدهند زیرا حساب‌های غیرتجاری که برای تجارت استفاده می‌شوند شناسایی می‌شوند.

آیا استفاده از ارزهای دیجیتال جایگزین تراکنش های کارت به کارت می شود؟

ضمن اینکه لازم است برای مبارزه با پولشویی و فرار مالیاتی اقدام شود، اما باید در نظر داشت که محدود کردن تعداد تراکنش‌های ماهانه باعث کاهش تدریجی استفاده از ریال و فشار مضاعف بر پول ملی می‌شود.

می دانیم که کاهش ارزش ریال در سال های اخیر رفتار اقتصادی مردم را تغییر داده است. کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند با اعمال محدودیت‌های جدید در تعداد و تعداد کارت‌ها، فعالان اقتصادی تمایل بیشتری به استفاده از ابزارهای پرداخت موازی مانند ارزهای دیجیتال داشته باشند و احتمال عدم استفاده از ریال در معاملات روزمره افزایش یابد.

گزارش‌ها حاکی از آن است که برخی از شرکت‌های محلی در حال حاضر به کارمندان خود به دلار یا تتر پرداخت می‌کنند و همچنین فروشگاه‌هایی وجود دارند که مدت‌ها پیش پرداخت را با بیت‌کوین یا سایر ارزهای دیجیتال آغاز کرده‌اند. بنابراین محدودیت های جدید ممکن است باعث افزایش مهاجرت از ریال به تتر شود.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا