اخبار ارز دیجیتال

ممکن است 20 درصد از هش بیت بیت کوین پس از هاوینگ آفلاین باقی بماند

طبق تحقیقات گلکسی دیجیتال، اکثر ریگ‌های استخراج قدیمی‌تر حتی پس از نصف شدن جوایز بلاک بیت‌کوین در ماه آوریل، کار سختی برای شکستن خواهند داشت و ماینرها مجبور می‌شوند آنها را به صورت آفلاین منتقل کنند.

تحلیلگران گلکسی ماینینگ در گزارشی در 14 فوریه با استناد به We Estimate گفتند که حدود 20 درصد از هش ریت فعلی بیت کوین پس از نصف شدن بیت کوین به صورت آفلاین منتقل می شود، که پاداش های بلوک را به نصف کاهش می دهد و تنها کارآمدترین ریگ های استخراج را باقی می گذارد. در داده‌های Coin Metrics آمده است، بیش از 70 درصد از نرخ هش بیت‌کوین توسط هشت مدل استخراج‌کننده ASIC، با در نظر گرفتن حساسیت مدل‌های مختلف ASIC به قیمت بیت‌کوین و کارمزد تراکنش‌ها به عنوان درصدی از پاداش‌ها، به دست آمده است. بین 15 تا 20 درصد از هش ریت شبکه که از مدل های ASIC می آید، می تواند آفلاین باشد.

Galaxy Forecast قیمت‌های احتمالی برق در آینده را تجزیه و تحلیل می‌کند، نقطه سربه‌سر مدل‌های ماینینگ را بر اساس اقتصاد پس از نصف کردن با هر بیت‌کوین استخراج شده محاسبه می‌کند، بلوک قرار است پاداش را از 6.25 بیت‌کوین به 3.125 بیت‌کوین کاهش دهد، کارمزد تراکنش‌ها 15٪ از پاداش‌ها را نشان می‌دهد. و با قیمت بیت کوین 45000 دلار، بر اساس برآوردهای محافظه‌کارانه‌تر Galaxy، تقریباً تمام دستگاه‌های استخراج قدیمی‌تر Bitmain's S9، Canaan's A1066 و مدل‌های M32 MicroBT متوقف خواهند شد، در حالی که حدود نیمی از MicroBT مدل‌های M20S و Bitmain S17 هستند. می‌توانند آنلاین بمانند، Antminer S19 و S19J Pro که بیش از نیمی از هش‌ریت بیت‌کوین در سال 2023 را تشکیل می‌دهند، تا حد زیادی باقی خواهند ماند، اگرچه ممکن است درصد کمی از هر یک هنوز مناطقی باشند که کار می‌کنند، آفلاین هستند.

با این حال، در یک سناریوی وخیم‌تر، تقریباً تمام مدل‌های قدیمی‌تر آفلاین می‌مانند، اگرچه گلکسی دوباره پیش‌بینی می‌کند که Canaan A1246 و هر دو مدل S19 ممکن است بتوانند به کار خود ادامه دهند، با تحلیلگران گلکسی که تخمین‌های آنها ممکن است تحت تأثیر تصمیم‌های تجاری خاص باشد. استخراج‌کنندگانی که از ماشین‌های قدیمی‌تر و کارآمدتر استفاده می‌کنند احتمالاً دارای سیستم عامل سفارشی برای بهبود عملکرد و خروجی دکل خود هستند، در حالی که برخی از مدل‌های ماینر ممکن است با تغییر قیمت برق ارزان‌تر در اختیار ماینرها قرار گیرد.

تحلیلگران همچنین حدس می‌زنند که استخراج‌کنندگانی که از مدل‌های جدیدتر S19 استفاده می‌کنند ممکن است نتوانند به سودآوری آن‌ها ادامه دهند و کسانی که از ریگ‌های استخراج قدیمی‌تر استفاده می‌کنند می‌توانند آن‌ها را به‌عنوان به‌روزرسانی خریداری کنند، طبق داده‌های Blockchair. استخراج شده در 20 آوریل یا حوالی آن.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا