اخبار وب 3

موج جدید کاربران کریپتو خواهان یک تجربه Web3 یکپارچه هستند

گسترش اکوسیستم بلاک چین به راه حل های مقیاس پذیری بهتری نیاز دارد تا از کاهش عملکرد به دلیل هجوم کاربران جدید جلوگیری شود.

رشد بازار بلاک چین، با هجوم کاربران و تایید ETF های بیت کوین، اهمیت راه حل های مقیاس پذیر مانند این پلتفرم از اشتراک گذاری تطبیقی ​​برای بهبود عملکرد بدون به خطر انداختن تجربه یا امنیت کاربر استفاده می کند.

اکوسیستم بلاک چین به دلیل هجوم کاربران جدید برای رشد جدید آماده است. از زمان نصف شدن بیت کوین در سال 2020، بازار از 4.19 میلیارد دلار به 19.36 میلیارد دلار در سال 2023 افزایش یافت که نصف بعدی برای آوریل 2024 برنامه ریزی شده است.

انتظار می رود داستان موفقیت سال 2024 با گسترش پایگاه کاربران ایجاد شده توسط انفجار بازار ارزهای دیجیتال پس از تایید ETF بیت کوین نوشته شود. به گفته تحلیلگران، اگر شرایط بازار صعودی ادامه یابد، کاربران جهانی کریپتو می‌توانند در یک سال 50 درصد رشد کنند و در سال 2024 به 900 میلیون نفر افزایش پیدا کنند.

با توجه به اینکه تنها 3.9 درصد از جمعیت جهان از بلاک چین استفاده می کنند، ادامه رشد در این بخش اجتناب ناپذیر است. اینجاست که مقیاس پذیری بلاک چین حیاتی می شود.

اشتراک گذاری تطبیقی ​​برای بلاک چین مقیاس پذیر

شبکه مقیاس پذیر، طراحی شده برای برنامه های کاربردی نسل بعدی، MultiversX در صورت نیاز مقیاس می شود و بدون تأثیر بر تجربه یکپارچه Web3 گسترش می یابد. هدف این پلتفرم جذب هجوم مورد انتظار تازه واردان به فضای بلاک چین است و به سیستم اجازه می دهد تا بدون از دست دادن عملکرد یا افزایش هزینه ها، بار افزایش یافته را مدیریت کند.

فقدان مقیاس پذیری، که اغلب پاشنه آشیل اکوسیستم بلاک چین سنتی در نظر گرفته می شود، منجر به کارمزدهای بالا و سرعت پایین تراکنش زمانی که افزایش قابل توجهی در تقاضای کاربران وجود دارد، می شود. MultiversX نیاز به چالش‌های مقیاس‌پذیری را با استفاده از اشتراک‌گذاری حالت تطبیقی ​​حذف می‌کند، که به شبکه اجازه می‌دهد به صورت پویا مقیاس شود.

شاردینگ روشی برای تقسیم شبکه بلاک چین به بخش های کوچکتر است که هر کدام می توانند به طور مستقل تراکنش ها را پردازش کنند. MultiversX فناوری اشتراک گذاری را یک قدم جلوتر می برد و انواع آن مانند اشتراک گذاری شبکه، اشتراک گذاری تراکنش و اشتراک گذاری وضعیت را پیاده سازی می کند. روش‌های اشتراک‌گذاری مختلف که مقیاس‌پذیری را به صورت موردی افزایش می‌دهند، با حفظ اصل عدم تمرکز، بار را در سراسر شبکه توزیع می‌کنند.

2FA برای پذیرش گسترده و یک تجربه Web3 یکپارچه

با ورود کاربران جدید به فضای بلاک چین، امنیت بسیار مهم شده است، منطقه ای که MultiversX به آن اهمیت زیادی می دهد. این پروتکل یک راه حل احراز هویت دو مرحله ای (2FA) را پیاده سازی می کند که یک لایه امنیتی منحصر به فرد را در بالای حفاظت های سنتی ارائه شده توسط کیف پول ها برای افزایش امنیت کاربر اضافه می کند.

این ویژگی که به عنوان ویژگی Guardians شناخته می‌شود، امنیت را بیشتر بهبود می‌بخشد، وجوه کاربر را حتی زمانی که کلیدهای خصوصی به خطر می‌افتد محافظت می‌کند و همیشه از آنها محافظت می‌کند، حتی در صورت بروز اشتباه – عملاً سفر کاربر Web3 را حذف می‌کند. این امر اجتناب ناپذیر است.

اهداف MultiversX شامل ایجاد محیطی است که شرکت‌ها و مؤسسات را توانمند می‌کند و از سخت‌ترین موارد استفاده پشتیبانی می‌کند. توسعه دهندگان می توانند با استفاده از راه حل های بلاک چین سفارشی بسازند – از قطعات مستقل اما یکپارچه در شبکه MultiversX استفاده کنید. این مؤلفه‌ها مشابه بلاک‌چین‌های کاربردی خاص عمل می‌کنند، اما از قابلیت همکاری یکپارچه و تجربه کاربری یکپارچه در اکوسیستم MultiversX بهره می‌برند.

طبق گزارش ها، MultiversX با تمرکز عمده بر مقیاس پذیری، ایمنی کاربر و انعطاف پذیری توسعه دهندگان، چندین ارتقاء شبکه اصلی را در سال جاری انجام خواهد داد که ظرفیت تراکنش در ثانیه (TPS) خود را 3 تا 6 برابر از طریق تجمیع خوب افزایش می دهد. مفاهیم بهبود و تغییر حول اجماع تیم توسعه اصلی، در عین حال تمرکز بر تسریع گسترش اکوسیستم و سازماندهی طرح‌های توسعه‌دهنده مختلف مانند هکاتون‌ها و روزهای نمایشی، در حالی که حضور جهانی رو به رشد از طریق جلسات محلی، و وجود دارد. کنفرانس های بزرگ بلاک چین و فناوری

MultiversX با تلاش برای بهبود عملکرد و کارایی بلاک چین به دنبال مرحله بعدی رشد است برای تسهیل
بنجامین مینکو، مدیرعامل MultiversX گفت: «هدف نهایی همیشه ارائه راه‌حل‌هایی بوده است که مشکلات مبرم را نه تنها برای تجربه یکپارچه Web3، بلکه برای امور مالی، بازی، موسیقی، هنر و سرگرمی حل کند.

راه‌حل‌هایی با عملکرد برتر، امنیت بیشتر و تجربه کاربری بهتر، فناوری بلاک چین را قادر می‌سازد تا بر بخش‌ها، صنایع و کسب‌وکارها تأثیر بگذارد و ارزش قابل‌توجهی برای مصرف‌کنندگان، شرکت‌ها و بخش خصوصی به ارمغان بیاورد.»

 
این مطلب توسط تیم تحریریه کوین اکسو گردآوری شده است.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا