اخبار وب 3

موقعیت Crypto در هنگ کنگ: مدیران ارشد بر Web3 در منطقه تأثیر می گذارند

یات سیو، یکی از بنیانگذاران برندهای Animoca، پیش‌بینی کرد که فعالیت‌های رویداد Web3 افزایش می‌یابد و شرکت‌هایی که هنگ کنگ را به عنوان دفتر مرکزی Web3 خود انتخاب می‌کنند رشد خواهند کرد.
منطقه اداری ویژه هنگ کنگ چین قرار است به یک مرکز رمزنگاری و هاب پیشرو برای ارزهای دیجیتال تبدیل شود، زیرا این منطقه شروع به تبلیغ خود می کند. در همان زمان، رگولاتورهای اوراق بهادار شروع به تنظیم فعال فضای کریپتو و اعطای مجوز برای خرده فروشی کریپتو کردند.
در 30 ژوئن، دولت هنگ کنگ اعلام کرد که یک کارگروه ایجاد کرده است تا مسئول ترویج توسعه اخلاقی Web3 در منطقه باشد. این تیم شامل 11 مقام کلیدی دولتی و 15 شرکت کننده در صنعت است. طبق این توییت:

بر اساس بیانیه 30 ژوئن، دولت هنگ کنگ از یک کارگروه ویژه برای ترویج این گروه پرده برداری کرده است.

در ماه‌های بعد، کمیسیون اوراق بهادار و آتی هنگ‌کنگ (SFC) مجوز مبادلات را تحت رژیم مجوز کریپتو خود، که برای محافظت از سرمایه‌گذاران در برابر رویدادهایی مانند ایجاد شده بود، آغاز کرد.

با تمام تحولات جدیدی که در منطقه رخ می دهد، کوین تلگراف با اعضای کلیدی در هنگ کنگ تماس گرفت تا درباره وضعیت ارزهای دیجیتال در منطقه و آنچه جامعه در آینده نزدیک از هنگ کنگ انتظار دارد، اطلاعات بیشتری کسب کند.

یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت یات سیو، که در ماه جولای به گروه کاری Web3 در هنگ کنگ گفت، در بیانیه ای گفت که به لطف توسعه Web3 در منطقه؛ جامعه می تواند انتظار افزایش رویدادها، فعالیت ها و شرکت هایی را داشته باشد که هنگ کنگ را به عنوان دفتر مرکزی Web3 خود در منطقه انتخاب می کنند.

به گفته Siu، هفته فین‌تک هنگ کنگ که یکی از بزرگترین کنفرانس‌های فین‌تک در آسیا است، فناوری‌های مختلف Web3 را به نمایش می‌گذارد. علاوه بر این، Siu همچنین خاطرنشان کرد که مصادف با اولین تکرار ApeFest 2023 است که یک رویداد انحصاری ملاقات و احوالپرسی برای مالکان و Mutant Ape Yacht Club NFT است. او توضیح داد:

از دیدگاه شخصی خود، ما انتظار حمایت قوی از طرح‌های Web3 را از سوی دولت هنگ‌کنگ و جامعه محلی، از جمله سازمان‌هایی مانند ما، داریم.»

در همین حال، مدیر ارشد استراتژی صرافی دارایی مجازی هنگ کنگ، که یکی از اولین شرکت هایی است که تاییدیه اصولی SFC را دریافت کرد، همچنین نظرات خود را در مورد روندهایی که ممکن است در ماه های آینده ظاهر شوند، به اشتراک گذاشت.
Cheung در بیانیه ای گفت که استیبل کوین ها و توکن سازی دارایی های واقعی در هنگ کنگ بیشترین توجه را به خود جلب می کنند. قوه مجریه پیش بینی می کند که تمرکز نظارتی در چنین زمینه هایی وجود داشته باشد. او اضافه کرد:

“شهر آماده است تا نوآوری را تقویت کند، بلاک چین و برنامه های کاربردی رمزنگاری را هدایت کند و حمایت بیشتری از اقتصاد دیجیتال ارائه دهد.”

علاوه بر این، Siew و Chong گفتند روند صدور مجوز SFC برای مبادلات احتمالاً در آینده نزدیک ادامه خواهد یافت. به گفته Siew، افزایش قابل توجهی در برنامه های کاربردی وجود دارد. او گفت:

“آخرین تاییدیه ها نشان دهنده تمایل دولت هنگ کنگ و SFC برای ایجاد محیطی مناسب برای هنگ کنگ است.”

Cheung، در عین حال، گفت که این تبادل را سازماندهی می کند. او توضیح داد که موضع فعال SFC و چارچوب شفاف فرصت هایی را برای توسعه پلتفرم های معاملاتی سازگار فراهم می کند.

در 17 جولای، وال استریت ژورنال گزارش داد که بانک‌های بزرگ هنوز برای ارزهای دیجیتال در منطقه باز نیستند. این نشریه به نقل از بانکداران اعلام کرد که دو بانک جهانی فعال در این شهر همچنان فعالیت های مربوط به تجارت ارز دیجیتال را رد می کنند. طبق یک توییت وال استریت ژورنال در 19 ژوئیه 2023:

صرافی های رمزارز در ایالات متحده تحت فشار هستند، اما دولت هنگ کنگ با آغوش باز از آنها استقبال می کند. یک مشکل: بانک های شهر پول آنها را نمی گیرند.

با این حال، به گفته Cheung، گرفتن مجوز از SFC این مشکل را حل می کند. وی تصریح کرد: این مجوز تنها برای رعایت مقررات نیست، بلکه برای «دسترسی به سیستم بانکی» است. چونگ توضیح داد که:

یکی از مزایای دریافت مجوز، باز کردن سیستم بانکی است که از لحاظ تاریخی چالشی برای پروژه‌های ارز دیجیتال بوده است. ما در گذشته چنین مشکلاتی را پذیرفته ایم.»

علاوه بر این، مدیران بر این باورند که با افزایش پشتیبانی نظارتی برای توسعه Web3، رابطه بین پروژه‌های Web3 و سیستم بانکی نیز در حال بهبود است.
در 15 ژوئن، اداره پولی هنگ کنگ، بانک مرکزی منطقه، بانک های بزرگی مانند استاندارد چارترد و HSBC را تحت فشار قرار داد تا مبادلات را به عنوان مشتری بپذیرند. به نظر می رسد که این تمایل دولت را برای حمایت از ایجاد پروژه های رمزنگاری در منطقه تقویت می کند.
به گفته سیو، بسیاری از شرکت های پرتفوی آنها با موفقیت حساب های بانکی را در منطقه ایجاد کرده اند. رئیس Animoca Brands توصیه هایی را به اشتراک گذاشت که شرکت هایی که با مشکلات روبرو هستند باید سعی کنند با یک سازمان محلی مانند InvestHK، یک بخش دولتی که به شرکت های خارجی برای ورود به منطقه کمک می کند، تعامل داشته باشند.

در همین حال، سیو همچنین اضافه کرد که برای پروژه های ارز دیجیتال خارجی، مزایای زیادی برای دفاتر تاسیس شده در هنگ کنگ وجود دارد. این مدیر اجرایی خاطرنشان کرد: این شامل دسترسی به یک بازار دوستدار وب 3 با مقررات روشن و مکانی است که “سبک زندگی پر جنب و جوش” را ارائه می دهد.
سیو گفت که در حالی که نزدیکی آن به چین نگران کننده است، می توان آن را به عنوان یک فرصت نیز در نظر گرفت. وی خاطرنشان کرد:
ما معتقدیم که هنگ کنگ در موقعیت تبدیل شدن به دروازه رمزنگاری چین قرار دارد که نشان دهنده پتانسیل قابل توجهی است که نباید نادیده گرفته شود.
مجری توضیح داد که:

هنگ کنگ به عنوان یک مرکز مالی و نوآوری بین المللی، فرصت های زیادی را برای پروژه های ارز دیجیتال خارجی ارائه می دهد. چارچوب قانونی، زیرساخت های مالی و موقعیت جغرافیایی مطلوب آن را به مقصدی جذاب برای افتتاح دفاتر تبدیل کرده است.

به گفته Cheung، این حرکت به طور بالقوه می تواند پروژه ها را قادر به همکاری با بازارها و سرمایه گذاران واقع در منطقه آسیا و اقیانوسیه کند. او افزود، همچنین می تواند به پروژه ها کمک کند تا از اکوسیستم مالی هنگ کنگ بهره ببرند.

منبع:

 
این مطلب توسط تیم تحریریه کوین اکسو گردآوری شده است.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا