اخبار ارز دیجیتال

مینی‌اپ‌های تلگرام: تسهیل‌گر پذیرش انبوه فناوری بلاکچین

اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز کوچک مبتنی بر بلاک چین (dApps)، که به عنوان “miniapps” در پلتفرم تلگرام شناخته می‌شوند، می‌توانند به عنوان تسهیل‌کننده برای پذیرش گسترده فناوری بلاک چین عمل کنند.

در مصاحبه ای با Cointelegraph، آقای جاستین هیون، مدیر سرمایه گذاری بنیاد TON اظهار داشت:

مفهوم مینی برنامه های تلگرام در سال ۲۰۲۰ به عنوان یک پلتفرم باز معرفی شد که به کسب و کارهای وب ۳ اجازه می داد برنامه های سازگار با ارزهای دیجیتال را مستقیماً در پیام رسان تلگرام راه اندازی کنند.

این راه اندازی با همکاری Open Network Foundation (TON) و Tencent با هدف ایجاد بستری برای برنامه های فوق العاده انجام شد.

آقای هیون در ادامه صحبت های خود گفت:

آقای هیون همچنین توضیح داد که برخی از برنامه های کوچک تلگرام مشوق های مالی مبتنی بر فناوری وب 3 برای کاربران خود در نظر گرفته اند.

تلگرام طبق آمار ارائه شده توسط Statista از نظر تعداد دانلود ماهانه، سومین پیام رسان بزرگ جهان هستند. این پلتفرم بیش از 800 میلیون کاربر فعال ماهانه در سراسر جهان دارد.

تلگرام از راه اندازی پلتفرم تبلیغاتی خود در 9 مارس خبر داد. این پلتفرم از بلاک چین TON برای انجام تراکنش های پرداخت استفاده می کند.

از این ماه، دارندگان کانال های تلگرام در بیش از 100 کشور می توانند هنگامی که پلت فرم تبلیغاتی به طور کامل برای همه تبلیغ کنندگان باز شود، آنها شروع به دریافت پاداش های مالی برای فعالیت های خود می کنند.

بر اساس این طرح، صاحبان کانال 50 درصد از کل درآمد تبلیغات را از ارائه تبلیغات در کانال خود دریافت خواهند کرد.

در 1 آوریل، بنیاد TON یک برنامه محرک 115 میلیون دلاری را برای جامعه خود راه اندازی کرد. این برنامه شامل تخصیص بودجه 38 میلیون دلاری برای استخراج توکن و مشوق های کاربران، 22 میلیون دلار برای توزیع رایگان توکن، 15 میلیون دلار برای حمایت از اکوسیستم توسعه دهندگان لیگ و 40 میلیون دلار برای تقویت پول نقد است.

منبع: کوین تلگراف

استراتژی ما بر اساس اصل جذب کاربران به این فناوری بدون نیاز به آموزش مفاهیم پیچیده بلاک چین است. برنامه های کوچک کاربر پسند در واقع دروازه ای به دنیای بلاک چین هستند. بدون اینکه لزوماً به عنوان dApp برچسب گذاری شود. این برنامه‌ها فقط به‌عنوان برنامه‌های کوچک تلگرام در دسترس هستند و می‌توانند مستقیماً در کانال‌های کاربران تعبیه شوند.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا