اخبار ارز دیجیتال

ناظر حریم خصوصی ایتالیا می گوید OpenAI قوانین حفاظت از داده ها را نقض کرده است

مقام حفاظت از داده های ایتالیا به OpenAI اطلاع داده است که متوجه شده است این شرکت قوانین حفاظت از داده ها و حریم خصوصی خود را نقض می کند.

بر اساس این بیانیه، مقام حفاظت از داده‌های ایتالیا (IDA) بیانیه‌ای در تاریخ 29 ژانویه صادر کرد که در آن اعلام کرد که OpenAI قوانین حفاظت از داده‌ها و حریم خصوصی خود را نقض می‌کند، پس از اینکه فعالیت‌های حقیقت یاب IDA نشان داد که چت‌بات محبوب هوش مصنوعی (AI) OpenAI ChatGPT به مقررات GDPR اتحادیه اروپا پایبند نیست.

Fact Finder 1 نوامبر 2023 در تلاش برای بررسی داده کاوی هوش مصنوعی Severity Startup به صورت آنلاین، این سازمان از OpenAI دعوت کرد تا هر گونه ادعای متقابل در مورد ادعاهای نقض را ظرف 30 روز پس از اطلاع رسانی، در یک قضاوت نهایی ارائه کند. موضع IDA بیان می‌کند که کار انجام شده توسط یک کارگروه ملی نظارت بر حریم خصوصی که توسط چارچوب حفاظت از داده‌های اروپایی (EDPB) ایجاد شده است را در نظر می‌گیرد، که ناشی از ممنوعیت اولیه ایتالیا در ChatGPT است که در ماه مارس در برنامه قرار داده شد. 2023. در آن زمان، Dade اولین کشور در جهان بود که پس از افشای نقض اطلاعات در این پلتفرم، یک برنامه هوش مصنوعی را ممنوع کرد.

رگولاتورها در ایتالیا به دلیل ممنوعیت ChatGPT مورد انتقاد قرار گرفتند و چند هفته پس از سرکوب اولیه آن گفتند که تا زمانی که OpenAI چندین معیار شفافیت را رعایت کند، این ممنوعیت را لغو خواهند کرد، در 29 آوریل چت ربات هوش مصنوعی بار دیگر در ایتالیا در دسترس قرار گرفت. با این حال، ایتالیا به طور فعال وضعیت توسعه و پیاده سازی هوش مصنوعی را زیر نظر دارد. در ماه مه، دولت یک صندوق چند میلیون دلاری برای کارگرانی که ممکن است شغلشان در خطر جایگزینی با هوش مصنوعی باشد، اختصاص داد. این طرح همچنین با هدف افزایش توسعه مهارت های دیجیتال برای گروه در معرض خطر انجام شد.

در 26 ژانویه، ایتالیا شهر ترنتو را به دلیل استفاده نادرست از فناوری هوش مصنوعی در طول یک پروژه تحقیقاتی که از دوربین، میکروفون و شبکه های اجتماعی استفاده می کرد، 54000 دلار جریمه کرد و اولین شهر ایتالیایی بود که چنین جریمه ای دریافت می کرد. نخست وزیر جورجیا ملونی، نخست وزیر ایتالیا، پیش از اولین اجلاس سران رهبران، گفت: ایتالیا در سال 2024 میزبان ریاست G7 است و از جمله گفته است که قصد دارد مقررات هوش مصنوعی را به عنوان یکی از اولویت های اصلی خود بررسی کند. در ژوئن با حضور اعضای G7 بر هوش مصنوعی متمرکز شد.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا