اخبار ارز دیجیتال

نزدک می گوید 1.3 میلیارد دلار سرمایه غیرقانونی در سال 2023 از طریق سیستم مالی جهانی سرازیر شد.

هیچ اشاره ای به بیت کوین، کریپتو یا استیبل کوین در گزارش نزدک در مورد جرایم مالی برای بسیاری از کارآفرینان ارز دیجیتال و سرمایه گذاران X کلیدی است.

بورس اوراق بهادار نزدک گزارش جرایم مالی جهانی خود را منتشر کرده است که داده‌های جرایم مالی در سال گذشته را بدون ذکر بیت کوین و رمزارز برجسته می‌کند، و این باور بسیاری را تقویت می‌کند که پول نقد (ارز فیات) جرم را تسهیل می‌کند. نزدک، مشکل تریلیون دلاری تخمین زده است که تا سال 2023، حدود 3.1 تریلیون دلار وجوه غیرقانونی از طریق پولشویی از طریق سیستم مالی جهانی سرازیر خواهد شد تا جنایاتی مانند قاچاق انسان و مواد مخدر و تامین مالی تروریسم را دامن بزند.

نزدک در میان تریلیون‌ها دلار وجوه غیرقانونی دریافت که 782.9 میلیارد دلار در فعالیت‌های قاچاق مواد مخدر و 346.7 میلیارد دلار مربوط به قاچاق انسان بوده است. علاوه بر این، 485.6 میلیارد دلار در سال 2023 به دلیل کلاهبرداری و کلاهبرداری بانکی از دست رفت.

در این گزارش، آدنا فریدمن، رئیس و مدیر عامل نزدک گفت که موسسات مالی برای دهه ها در خط مقدم این مشکل قرار داشته اند، مدیر عامل شرکت نوشت که موسسات به مبارزه برای جلوگیری از تقلب ادامه می دهند، فریدمن گفت که موسسات مالی به فشارها برای جلوگیری از تقلب پاسخ می دهند. . فریدمن توضیح داد که پاسخ می دهد، اما آنها به تنهایی نمی توانند این کار را انجام دهند. در نهایت، ما می دانیم که هیچ شرکت، صنعت، فناوری یا دولتی نمی تواند مشکل پیچیده جرایم مالی را به تنهایی حل کند، همه ما مسئولیت داریم که بخشی از راه حل جهانی باشیم.

پائولو آردوینو، مدیر عامل تتر، در بیانیه‌ای که برای کوین تلگراف ارسال کرد، موضوع جرایم مالی چند تریلیون دلاری را بسیار نگران‌کننده توصیف کرد. همکاری چندجانبه قادر خواهد بود این فعالیت‌های غیرقانونی را متوقف کند، طبق گفته آردوینو تتر به همکاری با آژانس‌های مجری قانون در سراسر جهان برای مسدود کردن آدرس‌ها و کیف پول‌های مرتبط با فعالیت‌های مجرمانه ادامه می‌دهد و او از نهادهای قدیمی خواست که همین کار را انجام دهند.

تتر متعهد به ادامه رویکرد مشترک ما با مجریان قانون برای جلوگیری از جرایم مالی مخرب است و ما درخواست‌های موجود در این گزارش نزدک را برای موسسات مالی قدیمی برای انجام وظایف خود همانطور که تتر انجام می‌دهد، تکرار می‌کنیم.” آردوینو نوشت. تجزیه و تحلیل بلاک چین که توسط Chainalysis منتشر شده است نشان داد. در سال‌های 2022 و 2023، در فضای کریپتو، استیبل کوین‌ها ارز دیجیتال انتخابی در بین مجرمان بودند، حجم تراکنش‌های غیرقانونی استیبل‌کوین از بیت‌کوین، اتر و دیگران پیشی گرفت.

در همین حال، گابور گورباخ، مدیر استراتژی دارایی دیجیتال در VanEck Investments، در پستی در X (توئیتر سابق) تاکید کرد که در گزارش نزدک به بیت کوین، ارزهای دیجیتال یا استیبل کوین اشاره ای نشده است. و نهادها را مجرای اصلی فعالیت های مجرمانه دانستند.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا