اخبار ارز دیجیتال

نهنگ ها 2.6 میلیارد دلار بیت کوین می خرند. قیمت بیت کوین کجا خواهد رفت؟

نهنگ ها 140000 بیت کوین خریدند و 16.6 میلیارد دلار به بیت کوین تزریق کردند. این جهش در فعالیت شبکه احتمالا نشان دهنده یک موج صعودی برای آینده این دارایی دیجیتال است.

به گزارش کوین اکسو و به نقل از beincrypto، بیت کوین همچنان در خط مقدم ارزهای رمزنگاری شده محبوب برای سرمایه گذاران باقی مانده است و اخیرا شاهد خرید سنگین نهنگ های بازار بوده ایم.

این بازیگران اصلی در بازار ارزهای دیجیتال، حرکت‌های جسورانه‌ای انجام داده‌اند که نوید دهنده عصر تحول‌آفرین برای ارزش‌گذاری آینده بیت‌کوین است.

نهنگ ها میلیاردها دلار بیت کوین خریدند

نهنگ های بیت کوین در سه هفته گذشته 140000 بیت کوین خریده اند و 16.6 میلیارد دلار در این ارز دیجیتال پیشرو سرمایه گذاری کرده اند. این افزایش خرید نهنگ انتظارات و تردیدهای زیادی را در بین سرمایه گذاران ایجاد کرده است.

خرید این نهنگ های بزرگ نشان دهنده یک رای اعتماد قوی در جهت آینده بیت کوین است. از لحاظ تاریخی، چنین افزایش قابل توجهی پیش‌روی حرکت‌های قیمتی قابل توجه بوده است که نشان می‌دهد بازار ارزهای دیجیتال احتمالاً در آستانه یک موج صعودی دیگر است.

الگوی احتکار بیت کوین نهنگ
الگوی احتکار بیت کوین نهنگ

با وجود خوش‌بینی بسیاری از سرمایه‌گذاران، همه ناظران بازار نسبت به این اتفاق مثبت نیستند. شک و تردید همچنان در بازار وجود دارد و برخی از تحلیلگران به سرمایه گذاران در مورد نوسانات احتمالی پیش رو هشدار می دهند.

Rekt Capital، یکی از کارشناسان برجسته در زمینه تحلیل ارزهای دیجیتال، بیان کرد:

یک پچ دیگر تا رویداد هاوینگ باقی مانده است. داده های تاریخی نشان می دهد که این اصلاح می تواند در اواخر مارس یا آوریل (اواسط آوریل تا می سال آینده) رخ دهد.

تجزیه و تحلیل فنی بیت کوین

بر اساس تحلیلی که توسط کوین تلگراف انجام شده است، رالی بیت کوین قیمت آن را به مقاومت بالای 48970 دلار رسانده است و احتمالاً شاهد نبرد سختی بین گاوها و خرس ها در اینجا خواهیم بود.

نمودار روزانه BTC/USDTنمودار روزانه BTC/USDT
نمودار روزانه BTC/USDT

شیب مثبت میانگین متحرک نمایی 20 روزه در 44164 دلار و ورود RSI به منطقه اشباع خرید نشان می دهد که در روند صعودی شاهد مقاومت چندانی نخواهیم بود. اگر خریداران قیمت بیت کوین را به بالای سطح 48970 دلار برسانند، BTC/USDT می تواند تا 52000 دلار افزایش یابد.

برخلاف این فرضیه، اگر قیمت به شدت از سطح فعلی کاهش پیدا کند، نشان دهنده تثبیت احتمالی بین 44700 تا 48970 دلار برای چند روز آینده خواهد بود. روند کوتاه مدت بیت کوین با شکست نزولی متحرک نمایی 20 روزه تضعیف خواهد شد.

نمودار 4 ساعته BTC/USDTنمودار 4 ساعته BTC/USDT
نمودار 4 ساعته BTC/USDT

اما در نمودار 4 ساعته مشاهده می کنیم که حرکت شدید RSI بیت کوین به منطقه اشباع خرید منجر شده است و این بدان معناست که احتمال اصلاح قیمت در کوتاه مدت وجود دارد. خرس ها باید قیمت را به زیر EMA 20 دوره ای برسانند تا عقب نشینی عمیق تری به SMA 50 دوره ای ارائه دهند.

از سوی دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد یا با رسیدن به میانگین متحرک 20 دوره ای به سمت بالا رد شود، به معنای خرید گاوها همزمان با کاهش قیمت است. در چنین شرایطی، این جفت ارز می تواند از سطح 48970 دلار خارج شده و به سمت مقاومت اصلی بعدی خود در 52000 دلار حرکت کند.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا