اخبار ارز دیجیتال

هارد فورک مش چند ضلعی این هفته انجام خواهد شد

شبکه Polygon دیروز (12 ژانویه) اعلام کرد که به زودی (17 ژانویه) یک هارد فورک دیگر در این شبکه برگزار می شود. این هارد فورک مشکل هزینه های هنگفت گاز را در هنگام شلوغی شبکه برطرف می کند.

به گفته کوین اکسو و به نقل از Ambcrypto، با این فورک جدید، برخی از سیاست های قیمت گذاری هزینه گاز Polygon تغییر خواهد کرد. برای کاهش بار نرخ تغییر قیمت گاز، نرخ تغییر شارژ پایه گاز از 12.5 درصد به 6.25 درصد کاهش می یابد.

نتیجه تغییر قیمت گاز بر روی داده های تاریخی شبکه پولیگان
نتیجه تغییر قیمت گاز بر روی داده های تاریخی شبکه پولیگان

یکی دیگر از به روز رسانی های مهم در این هارد فورک، تغییر در روش کار تایید کننده ها برای کاهش تعداد “Reorgs” در شبکه است. مرتب سازی مجدد زمانی اتفاق می افتد که یک گره از وجود زنجیره ای طولانی تر از زنجیره فعلی که دنبال می کند آگاه شود. محل دفن زباله از بازآرایی های متعددی رنج می برد. بنابراین، می خواهد روند اعتبار سنجی تراکنش ها و بلوک ها را سرعت بخشد.

تغییر پیشنهادی در این هارد فورک کاهش زمان تولید یک بلوک توسط سازنده آن است. پس از این تغییر، مدت زمان تولید بلوک متوالی توسط سازنده بلوک از 64 بلوک به 16 بلوک کاهش می یابد. این تغییر باعث کاهش عمق بازآرایی ها می شود. در شبکه Polygon، هر زیر مجموعه ای از اعتبار سنجی در “span” مسئول ایجاد بلوک ها خواهد بود. هر دوره شامل تعداد مشخصی اسپرینت است که تعداد بلوک های متوالی ساخته شده توسط هر توسعه دهنده را تعیین می کند. تغییر پیشنهادی تعداد اسپرینت ها را از 100 به 400 افزایش می دهد و در عوض طول هر یک را کاهش می دهد. طول هر اسپرینت از 64 بلوک به 16 بلوک کاهش می یابد.

تصویری از معماری جدید پیشنهادی برای فرآیند ساخت بلوکتصویری از معماری جدید پیشنهادی برای فرآیند ساخت بلوک
تصویری از معماری جدید پیشنهادی برای فرآیند ساخت بلوک

قیمت ارز ماتیک اخیرا روندی صعودی را دنبال کرده است. قیمت ماتیک در پایان 21 دی ماه نسبت به روز گذشته 3 درصد رشد داشت که نشان از استقبال مثبت سرمایه گذاران از اخبار اعلام شده داشت. همچنین، طبق شاخص قدرت نسبی (RSI)، ماتیک روند صعودی قوی را دنبال می کند.

نمودار قیمت ماتیک با اندیکاتورهای فنینمودار قیمت ماتیک با اندیکاتورهای فنی
نمودار قیمت مادر با اندیکاتورهای فنی

شاخص حرکت جهت دار (DMI) نیز این روند صعودی را تایید می کند. از سوی دیگر، داده‌های سایت Sentiment نشان می‌دهد که تعداد آدرس‌های اینترنتی فعال روزانه در ماه ژانویه افزایش چشمگیری داشته است.

تعداد آدرس های شبکه فعال روزانه پالیگانتعداد آدرس های شبکه فعال روزانه پالیگان
تعداد آدرس های شبکه فعال روزانه پالیگان

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا