اخبار ارز دیجیتال

هدف آوریل 63000 دلار بیت کوین هنوز در دسترس است

گزارش MatrixPort نشان می دهد که عواملی مانند تایید ETF نقطه ای، نصف کردن و سایر کاتالیزورها، بیت کوین را به سمت هدف 63000 دلاری در مارس 2024 سوق خواهند داد.

ممکن است به نظر برسد که بیت کوین پس از رسیدن به 52000 دلار به یک سد راه رسیده است، اما به گفته Valex و به نقل از CryptoPotato، انتظار می رود کاهش اخیر کوتاه مدت باشد. آخرین گزارش Matrixport نشان می دهد که هدف قیمت بیت کوین برای رسیدن به 63000 دلار تا مارس 2024 (آوریل 1403) هنوز امکان پذیر است.

کاتالیزورهای حمایت کننده از این پیش بینی شامل پذیرش ETF بیت کوین، رویداد بعدی نصف شدن بیت کوین، انتظارات کاهش نرخ بهره پس از نشست FOMC فدرال رزرو و انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده است.

بیت کوین در راه رسیدن به 63 هزار دلار

پس از تصویب ETF بیت کوین در 10 ژانویه، تقاضای فزاینده ای برای راه اندازی این صندوق ها وجود داشته است. در هفته گذشته، ETF های بیت کوین نقطه ای افزایشی در جریان ورودی داشته اند و از 3400 محصول قابل معامله در بورس (ETP) فراتر رفته اند.

آخرین آمار نشان می دهد که برای دومین هفته متوالی، از 12 تا 16 فوریه، این ETF ها جریان خالص مثبت بیش از 2.2 میلیارد دلار را ثبت کردند.

بیشتر سرمایه به IBIT بلک راک سرازیر شد که 1.6 میلیارد دلار بود. FBTC Fidelity با 648.5 میلیون دلار در هفته گذشته در جایگاه دوم قرار گرفت. در همین دوره، Ark Invest/21 Shares ARKB و Bitvice BITB به ترتیب 405 و 232.1 میلیون دلار درآمد کسب کردند.

در این گزارش همچنین اشاره شده است که انتظار کاهش نرخ بهره پس از جلسات کمیته بازار باز فدرال (FOMC) ممکن است اولویت ها را به دارایی های پرریسک تر مانند بیت کوین تغییر دهد. کاهش نرخ بهره معمولاً جذابیت سرمایه گذاری های درآمدی را کاهش می دهد و برعکس، جذابیت دارایی های رشد محور را افزایش می دهد.

ماتریکسپورت تاکید کرد که انتخابات ریاست جمهوری آینده آمریکا و عدم اطمینان سیاسی نیز می تواند بر قیمت بیت کوین تاثیر بگذارد. از نظر تاریخی، در چنین دوره‌هایی، سرمایه‌گذاران اغلب به دارایی‌های جایگزین مانند بیت‌کوین به عنوان پوششی در برابر تغییرات بالقوه در سیاست‌های اقتصادی روی آورده‌اند.

با این حال، پیش‌بینی تأثیر دقیق این رویدادهای سیاسی بر بازارهای ارزهای دیجیتال به دلیل پیچیدگی آنها چالش برانگیز است.

در همین حال، دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق ایالات متحده، که در حال حاضر در رقابت برای نامزدی ریاست جمهوری جمهوری خواهان پیشرو است، موضع خود را در مورد بیت کوین تغییر داده است. اگرچه او قبلاً در مورد بیت کوین صحبت منفی می کرد و آن را کلاهبرداری در دوران ریاست جمهوری خود خواند، اما ترامپ اکنون تمایل خود را برای پذیرش بیت کوین نشان می دهد و در عین حال تقاضای رو به رشد آن را تایید می کند.

تقاضای بیت کوین بیشتر

جگ کانر، رئیس مشتقات Bitfinex، سال 2024 را سال خوبی برای دارایی های محافظت شده مانند بیت کوین، طلا و نقره پیش بینی می کند. انتظار می رود ادامه افزایش نرخ تورم، بالاتر از آستانه مصوب بانک های مرکزی در سراسر جهان، وجود نرخ های بهره بالاتر را طولانی تر کند.

این چشم‌انداز منجر به کاهش سریع سیاست‌های پولی در بازارهای توسعه‌یافته (DMs) می‌شود که به طور بالقوه سرمایه‌گذاران را ناامید می‌کند.

با نگاهی به سال 2024، چشم انداز بازارهای سهام چالش برانگیزتر به نظر می رسد. انتظار می رود عواملی مانند رشد متوسط ​​درآمد و ریسک های مختلف ژئوپلیتیکی تأثیر منفی بر بازارهای سهام داشته باشند. برخی از تحلیلگران به رشد متوسط ​​درآمد S&P 500 در محدوده 2 تا 3 درصد و قیمت هدف 4200 دلار برای این شاخص اشاره می کنند. این عوامل احتمالا منجر به تقاضای بیشتر در بازار کالا و بیت کوین می شود.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا