اخبار وب 3

هدف پلتفرم ارتباطی مبتنی بر Web3 بازگرداندن کنترل به کاربران است

بلاک چین می تواند ارتباطات دیجیتال را متحول کند و پلتفرم ارتباطی مبتنی بر وب 3 نحوه دستیابی به این هدف را در مقاله سفید اخیراً منتشر شده توضیح می دهد.

بلاک چین با پرداختن به مسائل کلیدی مانند قابلیت همکاری، مالکیت داده ها و حریم خصوصی، ارتباطات دیجیتال را متحول می کند. پلتفرم های وب کاربر محور 3 به عنوان مثال آنها نقش مهمی در این تکامل ایفا می کنند و به مصرف کنندگان این قدرت را می دهند که داده های خود را داشته باشند.

پروتکل‌ها و فن‌آوری‌های ارتباطی مدرن فرصت‌های عظیمی را برای کشف دنیای به هم پیوسته ارائه می‌دهند. با این حال، مشکلات و محدودیت های عمده مانع از رسیدن عصر دیجیتال به پتانسیل کامل خود می شود.

قابلیت همکاری یک چالش بزرگ است و از تعامل یکپارچه بین پلتفرم های دیجیتال مختلف جلوگیری می کند. موضوع مهم دیگر مالکیت داده است. با درگیر شدن با خدمات آنلاین مختلف، کاربران اغلب با پذیرش شرایط خدمات، کنترل داده های خود را تسلیم می کنند. علاوه بر این، موضوع حفظ حریم خصوصی همچنان بحث برانگیز است زیرا پادمان های پلت فرم های رسانه های اجتماعی با توانایی آنها برای دسترسی و نظارت بر مکالمات کاربران در تضاد است.

این به عنوان یک راه امیدوارکننده برای رسیدگی به این چالش های ارتباطی در حال ظهور است – ارائه راه حل های بالقوه برای قابلیت همکاری، مالکیت داده ها و حریم خصوصی. توسعه دهندگان می توانند زنجیره ای از پیام ها و رویکردی به هم پیوسته را با استفاده از بلاک چین ایجاد کنند و برای انتقال پیام ها به پروتکل های شبکه همتا به همتا (P2P) تکیه کنند. با این حال، دارای معایبی از جمله عدم ارتباط بلادرنگ و عدم تمرکز در کنار تاخیر شبکه است.

SendingNetwork، یک پلت فرم ارتباطی مبتنی بر Web3، با رویکردی نوآورانه برای رسیدگی به مسائل پایداری مرتبط با تعاملات دیجیتال با ارائه یک محیط ارتباطی مستقل، خصوصی و مقیاس‌پذیر بدون مجوز به کاربران ارائه می‌شود.

این پلتفرم در یک مقاله سفید منتشر شده توسط SendingLabs، استودیوی اختصاص داده شده به توسعه یک زیرساخت ارتباطی غیرمتمرکز و رمزگذاری شده وب 3 ارائه شد. این سند رویکرد SendingNetwork به ارتباطات غیرمتمرکز را به منظور ایجاد استانداردهای جدید شرح می دهد نشان می دهد

SendingNetwork رویکرد مالکیت داده و استقلال کاربر را در بسترهای ارتباطی Web3 تغییر می دهد. این پلتفرم مبتنی بر پروژه است این امکان ادغام یکپارچه ابزارهای ارتباطی با نرم افزار شما را فراهم می کند. توانایی ادغام اتصال SendingNetwork و قابلیت همکاری بهبود یافته این نیازهای در حال تحول برنامه های کاربردی غیرمتمرکز و کاربران آنها را تسهیل می کند و با آنها سازگار می شود.

SendingNetwork که به عنوان یک ابزار جهانی طراحی شده است، برای پروژه هایی که هدفشان ایجاد یک زیرساخت ارتباطی غیرمتمرکز است، چه یک بازی، یک کیف پول یا یک بورس اوراق بهادار، جذاب است. این سازگاری، SendingNetwork را به یک منبع کلیدی در طیف گسترده ای از برنامه های دیجیتال تبدیل می کند.

یک رویکرد سه لایه برای ارتباط غیرمتمرکز با یک پلت فرم ارتباطی مبتنی بر وب 3

معماری سه لایه منحصربفرد «بلاک چین مشتری» SendingNetwork از مزایای پشته‌های ارتباطی غیرمتمرکز و در عین حال رفع محدودیت‌های آن‌ها بهره می‌برد. این ساختار استحکام و کاربر پسند بودن را تضمین می کند، ترکیبی نادر در محیط دیجیتال پیچیده امروزی.

Client Tier به عنوان یک صندوق دیجیتال امن عمل می کند و داده های کاربر را در دستگاه های شخصی رمزگذاری و ذخیره می کند. کاربران این انعطاف پذیری را دارند که یا از طریق گره های P2P محلی برای ارتباط نزدیک تر یا از طریق گره های پروکسی برای دسترسی گسترده تر، با تأکید بر اعتماد و انتخاب کاربر، متصل شوند.

Edge Network به عنوان سیستم تحویل پیام و ذخیره‌سازی کارآمد SendingNetwork عمل می‌کند و تحویل سریع، ایمن و خصوصی پیام را ارائه می‌کند. این ستون فقرات سیستم است که انتقال ایمن و سریع ارتباطات را تضمین می کند.
در نهایت، هسته بلاک چین که به عنوان جزء مرکزی سیستم عمل می کند، ثبت نام ها را مدیریت می کند و مشارکت کنندگان شبکه را ارتقا می دهد. با مکانیسم های اجماع منحصر به فرد، به عنوان مثال و Proof of Relay از تمرکززدایی، انعطاف پذیری و کارایی شبکه پشتیبانی می کند.

SendingLabs که 12.5 میلیون دلار سرمایه اولیه را جمع آوری کرده است، قصد دارد اکوسیستم خود را با SendingMe، یک پلت فرم پیام رسانی فوری رمزگذاری شده Web3 که به کاربران امکان می دهد توکن ها و NFT ها را مستقیماً روی صفحه چت منتقل کنند، گسترش دهد.

کاربران مالک و کنترل داده های شخصی هستند

هدف SendingNetwork ایجاد محیط ارتباطی Web3 ایمن تر، کارآمدتر و کاربر محور در آینده است. نقشه راه آن شامل اجرای رمزگذاری سرتاسر، توسعه مکانیسم‌های اجماع نوآورانه و راه‌اندازی شبکه اصلی آن است.
بلاک چین آماده است تا استانداردهای جدیدی را در زمینه امنیت و قابلیت اطمینان ارتباطات دیجیتال تعیین کند. از طریق ، کاربران اکنون این توانایی را دارند که کنترل را از نهادهای متمرکز پس بگیرند و نحوه پردازش اطلاعات شخصی خود را توسط پلتفرم‌ها و سرویس‌ها مدیریت کنند.

 
این مطلب توسط تیم تحریریه کوین اکسو گردآوری شده است.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا