اخبار ارز دیجیتال

هر آنچه که باید در مورد EigenLayer Airdrop بدانید!

در چند سالی که حوزه ارزهای دیجیتال در بین مردم محبوب شده است، تنها چند پروژه رمزنگاری میلیاردها دلار پاداش به کاربران اولیه در airdrops خود داده اند، اما به احتمال زیاد به زودی شاهد پیوستن پروتکل جدیدی به این پروژه خواهیم بود. فهرست

به گفته Wallex و به نقل از bankless، بازپرداخت پتانسیل تغییر قابل توجهی در اقتصاد ارز دیجیتال دارد و EigenLayer در خط مقدم تلاش ها برای مهم کردن آن است.

در این مقاله، در مورد چرایی تغییر مسیر پروژه های رمزنگاری Egan Lear صحبت خواهیم کرد و خدمات قابل ساخت بر روی این پروتکل را توضیح خواهیم داد. در مرحله بعد، در مورد اینکه چرا ایردراپ Egan Lear مهم خواهد بود و استدلال تیم Benckless برای دریافت پاداش از این ایردراپ را بررسی خواهیم کرد. علاوه بر این، این مقاله تخمین زده است که با شرکت در Egan Lear Airdrop چه جوایزی را باید دریافت کنید. پس تا انتها همراه ما باشید.

چرا ایگن لیر معادلات را تغییر می دهد؟

EigenLear یک بازار تجاری غیرمتمرکز ایجاد می‌کند که به دارندگان اتریوم اجازه می‌دهد توکن‌های خود را دوباره به اشتراک بگذارند. به این ترتیب، امنیت سایر برنامه های کریپتو در جایی خارج از شبکه اتریوم افزایش می یابد.

ایگان لیر به عنوان یک شبکه اعتماد قابل برنامه ریزی عمل می کند و به توسعه دهندگان این قدرت را می دهد تا بدون مواجهه با چالش ایجاد و مدیریت شبکه های اعتماد خود، شبکه های غیرمتمرکز ایجاد کنند.

از آنجایی که توسعه‌دهندگان پروتکل دیگر نگران اجرای شبکه‌های اعتبارسنجی نیستند، می‌توانند بر روی چیزهای مهم‌تر – مانند ساخت برنامه‌ها – تمرکز کنند و کمتر از قبل روی حفظ سقف بازار نشانه‌های چسبنده تمرکز کنند. که شبکه غیرمتمرکز آنها را در دسترس‌تر می‌کند. تضمین‌های امنیتی، امتحان کنید.

این امر موانع فعلی توسعه دهندگان را برای ایجاد شبکه های غیرمتمرکز کاهش می دهد و بسیاری از برنامه های کاربردی امن رمزنگاری را آسان تر می کند.

پروتکل هایی که از EigenLear استفاده می کنند، امنیت اقتصادی خود را از بازیکنان فعلی اتریوم اجاره می دهند. این استفاده مجدد از اتر سهامدار برای ایمن سازی برنامه ها، بهره وری سرمایه را افزایش می دهد و به طور موثر هزینه ایمن سازی شبکه های دیگر را کاهش می دهد. در ضمن از این طریق اعتماد به هر سرویس منحصربفرد تا حد زیادی تضمین می شود.

کسانی که توکن‌های EigenLear (برچسب‌های مجدد) را دوباره به اشتراک می‌گذارند، این شانس را دارند که از طریق این پروتکل عملکرد خود را از دو طریق بهبود بخشند. Resticker ها نه تنها می توانند با ایمن سازی شبکه های دیگر درآمد بیشتری کسب کنند، بلکه واجد شرایط دریافت airdrops از پروتکل ها با استفاده از خدمات خود نیز خواهند بود.

چه خدماتی بر روی Egan Lear ساخته شده است؟

اصطلاح EigenLayer Active Validated Service (AVS) به معنای هر سیستمی است که برای اعتبارسنجی به شبکه اعتبارسنجی توزیع شده خود نیاز دارد و برای امنیت به لایه Eigen وابسته است. اصطلاح “AVS” یک برچسب عمومی است که می تواند برای هر یک از طیف گسترده ای از طرح های احراز هویت غیرمتمرکز پشتیبانی شده توسط این پروتکل اعمال شود.

Resticker ها توکن های شرط بندی شده خود را به اپراتورهای AVS منتقل می کنند. اپراتور AVS زیرساخت EigenLear را مدیریت می کند و از توکن های Ethereum Restickers به ​​عنوان وثیقه برای خدمات خود استفاده می کند. علاوه بر این، این اپراتورها در ازای استفاده از این اترها به عنوان وثیقه، به کاربر سود می دهند.

محبوب ترین AVS در حال حاضر راه حل دسترسی به داده های EigenLair، EigenDA است.

EigenDA هنوز فعال نشده است، اما انتظار می رود هزینه های تحویل داده برای جمع آوری داده ها را به میزان قابل توجهی کاهش دهد و انتظار می رود راه حل مقرون به صرفه تری نسبت به راه حل پرچمدار دسترسی به داده Celestia ارائه دهد. بهره وری سرمایه ارائه شده توسط EigenDA مجدداً به این اپراتور AVS مزیت خوبی نسبت به هزینه های مرتبط با رویکرد Celestia برای ایجاد یک بلاک چین سطح یک مستقل می دهد.

با این حال، توانایی EigenLear برای ایمن سازی شبکه ها فراتر از اکوسیستم اتریوم است. به عنوان مثال، به زودی باید شاهد ظهور برنامه های هیجان انگیز در شبکه Cosmos باشیم.

Cosmos Hub (ATOM) به‌عنوان یک ارائه‌دهنده امنیت بین زنجیره‌ای، مدت‌هاست که اولین انتخاب شبکه‌هایی بوده است که ترجیح می‌دهند استخر توکن و اعتبارسنجی خود را ایجاد نکنند. اما ایگان لیر قصد دارد در آینده کوسما را به چالش بکشد و این تاج را بر سر او بگذارد.

Ethos و Lay3r دو AVS هستند که به زنجیره‌های Cosmas اجازه می‌دهند تا شبکه Tier 1 خود را با استفاده از شبکه اعتماد فعلی Lay3r اجرا کنند. Egan Lear یک جایگزین امنیتی جذاب تر (و مقرون به صرفه) برای Cosmos Hub ارائه می دهد.

همانطور که از AVS EigenLear می توان برای ایمن سازی بلاک چین های لایه 1 و لایه 2 استفاده کرد، این اپراتورها نیز می توانند انواع دیگر سیستم های رمزنگاری، از جمله شبکه های escrow و اوراکل های غیرمتمرکز را تایید کنند.

ایگان لیر همچنین قصد دارد تعامل را بهبود بخشد. نهایی سازی سریع AVS EigenLear به هر تراکنش اجازه می دهد از تسویه فوری بهره مند شود. پروتکل های پل می توانند از AVS به عنوان وثیقه برای دسترسی به شبکه اتر لایه بومی استفاده کنند. این امکان تسویه حساب کاربر را در حین انجام تراکنش فراهم می کند و در نتیجه زمان انتظار را کاهش می دهد.

از آنجایی که ما هنوز در مراحل اولیه کاوش در تلاقی هوش مصنوعی و رمزنگاری هستیم، ایگان لیر این پتانسیل را دارد که به یک بازیگر اصلی در ادغام این دو محیط تبدیل شود. چنین رابط های هوش مصنوعی به زودی قادر خواهند بود از AVS برای تأیید یکپارچگی الگوریتم خود با ایجاد اثبات های دانش صفر استفاده کنند. مدل شرط‌بندی مجدد Eigen-Lear مقرون به صرفه‌تر از تکنیک‌های جایگزین ZKML با کارایی سرمایه‌ای است که ارائه می‌کند.

اندازه ایردراپ ایگان لیر چقدر خواهد بود؟

بدست آوردن یک ارزش گذاری دقیق برای یک پروتکل کریپتو با جریان سرمایه واقعی به اندازه کافی سخت است، چه رسد به پروتکلی که هنوز وجود ندارد! اگرچه هنوز یک پروتکل قابل مقایسه مستقیم با EigenLear نیست، Celesita را می توان رقیب نزدیک EigenLear در نظر گرفت و اساس ارزیابی ما را تشکیل می دهد.

تنها جایی که می‌توان از Celestia استفاده کرد احتمالاً به‌صورت لایه در دسترس بودن داده است، اما ارزش بازار کاملاً رقیق شده یا به اختصار FDV توکن اصلی شبکه، TIA، در حال حاضر 15 میلیارد دلار است. FDV توکن TIA هفته گذشته به سقف 20 میلیارد دلاری خود رسید.

ایگان لیر به دلیل گستره خدمات، سلستیا را شکست داد. داشتن چندین محرک درآمدی که فراتر از موضوع در دسترس بودن داده است، Egan Lear را به فرصت سرمایه گذاری جذاب تری نسبت به Celestia تبدیل می کند.

همانطور که گفته شد، EigenLear هنوز یک شبکه بلاک چین نیست و متاسفانه ارزیابی این پروتکل را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. در نتیجه، انتظار نمی رود که توکن EIGEN به مقدار اضافی مرتبط با لایه 1 بلاک چین (L1) دست یابد.

در عمل، این بدان معناست که توکن EIGEN کمتر از TIA مفید است، زیرا این دارایی به عنوان وثیقه برای AVS عمل نمی کند. این دقیقا همان عاملی است که تقاضا برای این توکن را در مقایسه با TIA کاهش می دهد و ممکن است باعث کاهش ارزش Eigenlir در مقایسه با Celestia شود.

البته این فرصت برای EIGEN Lear وجود دارد که استفاده از توکن EIGEN را با استفاده از آن به عنوان رمز پرداخت خدماتی که این شبکه ارائه می دهد افزایش دهد. با این حال، این منبع تقاضا از قدرت کمتری برخوردار است و ممکن است تا حدی با فشار فروش اجتناب‌ناپذیری از سوی استیکرها و اپراتورهای AVS که EIGEN را به عنوان پاداش دریافت می‌کنند و به دنبال انحلال و مبادله آن با سایر دارایی‌ها هستند، جبران شود.

با در نظر گرفتن همه این عوامل، منطقی به نظر می رسد که فرض کنیم Egan Lear به FDV مشابهی با Celestia دست خواهد یافت و در زمان عرضه بین 10 تا 20 میلیارد دلار ارزش دارد.

در حالی که ما هنوز چیزی در مورد Tokonomics Egan Lear نمی دانیم، به نظر نمی رسد که آنها بیش از 10٪ از پیشنهاد توکن خود را به کاربران اولیه اهدا کنند. همین 10 درصد (با در نظر گرفتن فرض قبلی) به راحتی ارزش airdrop این پروتکل را به بیش از یک میلیارد دلار می رساند. با این حال، هنوز هیچ اعلام رسمی وجود ندارد.

اما سپرده گذاران خرد چقدر سود خواهند داشت؟

در حال حاضر 760000 اتر در eigenlire سپرده شده است و افزایش آتی در سقف LST تنها باعث افزایش تعداد اترهای سپرده شده خواهد شد. سپرده گذاران به ازای هر ساعتی که اتریوم خود را به اشتراک می گذارند، یک امتیاز کسب می کنند و مجموع امتیازهای جمع آوری شده تا به امروز را به تقریباً 1 میلیارد می رساند.

تعداد کل امتیازهای Eigen Lear نامشخص است زیرا هنوز نمی دانیم که ایردراپ چه زمانی انجام می شود و تعداد دقیق امتیازهای دریافتی در Ethereum Stake مشخص نیست، اما Polymarket گفت که در حال حاضر تنها 13 درصد احتمال دارد که شاهد آن باشیم. یک ایردراپ Egen Leer تا آوریل. آینده).

با فرض اینکه ایردراپ EIGEN تا حداقل 180 روز پس از افزایش سقف سپرده بعدی انجام نشود و میزان اتریوم تحت مدیریت به طور پیوسته به 1 میلیون اتر در این دوره افزایش یابد، تخمین می زنیم که 8.4 میلیارد نقطه در زمان وجود داشته باشد. در ایردراپ..

با محدوده ارزش گذاری تخمینی 10 تا 20 میلیارد دلار و با فرض اینکه 10 درصد از کل عرضه EIGEN از طریق airdrop بین کاربران توزیع می شود، سرمایه گذاران می توانند انتظار کسب درآمد 0.21 تا 0.41 دلار در هر نقطه را داشته باشند. این عدد نشان می دهد که به ازای هر اتری که به EigenLear سپرده می شود، در دوره بعدی که پروتکل سقف LST خود را در 5 فوریه (16 باخمن) افزایش می دهد، شما این فرصت را خواهید داشت که بین 907 تا 1814 دلار پاداش کسب کنید.

توجه داشته باشید که برای صحت این تخمین باید چندین فرض رعایت شود. اما این حداقل پاداشی است که غیر نهنگ ها و سپرده گذاران کوچک می توانند انتظار برنده شدن را داشته باشند. معرفی سطوح توزیع برای توکن EIGEN، از جمله سقفی برای حداکثر توزیع توکن، به سود سپرده گذاران کوچکتر خواهد بود.

منبع

bankless.com

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا