اخبار ارز دیجیتال

هشرت بیت کوین به بالاترین حد خود رسیده است، اما بازدهی در حال کاهش است

نرخ هش شبکه بیت کوین به بالاترین حد خود یعنی بیش از 540 اگزاهش در ثانیه رسیده است، اما قیمت هش و بازدهی دوباره در حال کاهش است.

بر اساس گزارش Blockchain.com در 25 دسامبر، قدرت محاسباتی یا سرعت استخراج شبکه بیت‌کوین در کریسمس به بالاترین حد خود رسید، اما در میان کاهش سودآوری، فشار بیشتری بر استخراج‌کنندگان وارد کرد. 544 اگزاهش در ثانیه (EH/s)، این داده توسط Bitinfocharts تایید شده است که میانگین پیک هش ریت آخر هفته را گزارش می کند.

در حالی که هش ریت شبکه در سال جاری بیش از دو برابر شده است و از ژانویه 130 درصد افزایش یافته است، در همان دوره ای که هش ریت بیت کوین افزایش یافته است، قیمت دارایی عملاً نمودار را منعکس کرده است و از اوایل ژانویه 2023 بیش از 150 درصد افزایش یافته است، بنیانگذار Reflexivity Research. ویل کلمنته به نرخ هش در مقیاس لگاریتمی نگاه کرد و اظهار داشت که ممنوعیت ماینینگ در چین در تابستان 2021 تصادفی نیست، تصور کنید امن ترین شبکه پول غیرمتمرکز با کد کره باز محو شده است، نمی توانم من باشم.

نرخ هش بالا ممکن است برای مدل‌های قیمت‌گذاری نظری مانند قیمت هش تعیین شده ضمنی خوب باشد، اما برای استخراج‌کنندگانی که باید سخت‌تر برای ایمن کردن بلوک بعدی تلاش کنند، خبر خوبی نیست. از آنجایی که اشتیاق برای توکن BRC 20 کاهش یافته است، قیمت هش کاهش یافته است. طبق HashratIndex، در حال حاضر 0.09 دلار در هر تراهرتز در هر ثانیه در روز است.

سودآوری نسبت به اوج 0.136 دلار در هر ثانیه در سال 2023 در 17 دسامبر 34 درصد کاهش یافته است. Checkmate تحلیلگر Glassnode گفت که قیمت هش اغلب در دوره‌های افزایش تقاضا افزایش می‌یابد و باعث کارمزد تراکنش‌های بالایی مانند جنون اخیر می‌شود. گفتنی است، ما به یک سال کامل بدون تسویه حساب کامل بیت کوین نزدیک می شویم زیرا از فوریه تاکنون در برابر فشار کارمزدهای بالا مقاومت کرده ایم.

به گزارش کوین تلگراف، نرخ هش شبکه برای اولین بار در اواخر نوامبر از 500 EH/s گذشت.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا