اخبار وب 3

هویت دیجیتال در کریپتو: مکالمه با شناسه XGo و ENS

در اینجا ما در مورد راه حل های لایه هویت دیجیتال در رمزنگاری ساده تر صحبت می کنیم و ارزهای دیجیتال خارجی بیشتری را وارد صنعت می کنیم و با نکات کلیدی X Space با XGo و ENS آشنا می شویم.

آخرین کارشناسان تلگراف سکه ایکس اسپیس برای بحث در مورد چالش‌های ایجاد پروژه‌های بلاک چین نوآورانه، همگرایی Web2 و Web3 و راه‌هایی برای کاهش موانع ورود ارزهای دیجیتال، گرد هم آمدند. سخنرانان دعوت شده عبارتند از Horry Whittaker، مدیر عامل ENS Labs (سرویس نام اتریوم) و جاش کاول، رئیس محصول در اشاره کنیم

یکی از راه حل های بهبود تجربه کاربری رمزنگاری که Whittaker در مورد آن صحبت می کند، این اجازه می دهد تا حروف و اعدادی که به طور تصادفی از آدرس های رمزنگاری تولید می شوند به کلمات قابل تشخیص تری مانند نام شخص یا نام شرکت تبدیل شوند. این می تواند ده ها کیف پول و آدرس وب سایت را جایگزین کند، هر ارز دیجیتال، توکن یا NFT را دریافت کند و یک آواتار یا سایر داده های اساسی را برای استفاده در چندین سرویس ذخیره کند. به جای اینکه با کیف پول وارد DApp شوید، فقط از یک نام کاربری استفاده می کنید. این پدیده قابل درک برای انسان برای ایجاد یک UX بهتر بسیار مهم است.

XGo در زیرساخت و هویت دیجیتال در کریپتو متمرکز است، یا همانطور که کاول آن را توصیف می کند:

نقطه اتصال بین ارائه دهندگان خدمات مختلف در امور مالی متمرکز (CeFi)، امور مالی غیرمتمرکز (DeFi)، قراردادهای هوشمند و افراد است.

XGo از فناوری پیشرفته دامنه سطح بالای ENS در محصول حداقل قابل دوام (MVP) خود استفاده می کند و به کاربران امکان می دهد از شناسه های XGo در 12 شبکه استفاده کنند.

کاول گفت:

من می‌خواهم مردم را مستقیماً وارد Web3 کنم، اما انجام این کار دشوار است. این فقط یک تجربه کاربری بد نیست. قبل از اینکه بتوانید در دنیای کریپتو کار کنید، باید بر موانع فنی غلبه کنید و درک درستی از Web3 به دست آورید، بنابراین منطقی است که مراحل میانی وب 2.5 را طی کنید.

او XGo را به عنوان نمونه ای از Web 2.5 ذکر کرد که در آن کاربران می توانند زنجیره ها و کیف پول های مختلف را در یک برنامه تلفن همراه تحت یک شناسه منحصر به فرد XGo متصل کنند.

این یک رشته قابل خواندن برای انسان است که می تواند شبیه نام، دسته X یا آدرس ایمیل شما باشد. ما انعطاف پذیری را ارائه می دهیم: می توانید از آدرس های نگهداری کامل یا طیفی از آدرس های مختلف غیر حضانت یا ترکیبی از این دو استفاده کنید. نقشه راه این است که فناوری ENS را فراتر از شناسه ها برداریم و با کارت های مجازی، Google Pay، Apple Pay، فیات ادغام کنیم، شبکه های بیشتری را اضافه کنیم، پرداخت های همتا به همتا کارآمدتری داشته باشیم و همه چیز را با یک شناسه انجام دهیم. بیایید دسترسی داشته باشیم.»

کاول در طول بحث بارها به قیاس دفترچه تلفن اشاره کرد. وی به توسعه تاریخی فناوری اشاره کرد و سه مرحله متمایز را شناسایی کرد. مرحله اول شامل تلفن های سنتی و دفترچه تلفن بود که به افراد امکان اتصال را می داد. مرحله دوم در عصر اینترنت ظاهر شد که با آدرس های اینترنتی و ایمیل به عنوان ابزار اصلی ارتباط مشخص می شد. در نهایت، کاول بیان کرد که فاز سوم با ظاهر گسترش می یابد.

در تکامل سوم شبکه های انسانی، ارزش فراتر از ارتباطات و داده ها منتقل می شود. شناسه‌ها اکنون می‌توانند مانند حساب‌های بانکی و اسناد شناسایی سنتی عمل کنند و راه‌های مختلف توسعه شناسه‌ها را در Web3 نشان دهند. کاول گفت:

من بیشتر روی جنبه پرداخت تمرکز دارم و می‌خواهم یک دفترچه آدرس واقعی را به بلاک چین بیاورم، مانند شناسه XGo، جایی که شما دفترچه آدرس را با تمام آدرس‌های خود در یک مکان دارید.

کاول اهمیت شناسه های غیرمتمرکز را توضیح داد:

«این روزها گمانه‌زنی‌های زیادی در مورد ID وجود دارد، چیزی شبیه به آنچه که ارزهای دیجیتال یا سایر کسب‌وکارهای رمزنگاری در حال گذراندن آن هستند. ما باید ابزارهای عملی را به فضای کریپتو بیاوریم، شناسه را کاربردی کنیم و نه فقط یک کالای دیگر برای تجارت.”

Whittaker اشاره کرد که یکی از جدیدترین ویژگی های ENS، ENS Name Wrapper، چنین عملکردی را با اجازه دادن به کاربران برای دستکاری زیر دامنه ها در نام ENS خود نشان می دهد:

کاربران می توانند برای اهداف مختلف زیر دامنه ایجاد کنند. به عنوان مثال، اگر شما یک کسب و کار هستید، می توانید یک زیر دامنه فقط برای حساب های دریافتنی و یک زیر دامنه برای حساب های پرداختنی ایجاد کنید.

من کریپتو را یک سیستم انتزاعی با لایه های مختلف می بینم. در پایین، لایه تراکنش، سپس لایه دسترسی و بالاتر از آن لایه هویت دیجیتال در کریپتو داریم. “در حالی که برخی از پروژه ها در لایه دوم موفق می شوند، ما در لایه آخر بسیار کم دیده ایم، و این لایه هویتی است که باید قبل از پذیرش انبوه حل شود.”

ویتاکر توضیح خود را ادامه داد:

برای رسیدن به آنجا و از نظر نوآوری، باید به عنوان یک مصرف کننده و در مورد مصرف کنندگان و مسیر مصرف کننده برای غلبه بر موانع فکر کنیم.” مصرف کنندگان انبوه به تنهایی از آنها عبور نخواهند کرد.”

هر دو مهمان بر اهمیت همکاری در فضای کریپتو تاکید کردند. کاول گفت:

ENS با دانش فنی فراوان به ما کمک می کند تا رویای خود را محقق کنیم.

ویتاکر گفت:

علاوه بر XGo، ما جامعه بزرگی از توسعه دهندگان داریم که با ENS ساخته می شوند. این یک بستر فوق العاده برای محصولات، خدمات و سازندگان جدید است تا از محصولات و خدمات یکدیگر استفاده کنند و دید، بازخورد و پشتیبانی را به دست آورند. ما گفتگوهای هفتگی با گروه اکوسیستم خود داریم که سازمان غیرمتمرکز خودمختار (DAO) را اداره می‌کند و اعضا پروژه‌های خود را ارائه می‌کنند و به‌روزرسانی‌ها را به اشتراک می‌گذارند.»

کاول توضیح خود را ادامه داد:

این عالی است که با جامعه ای پشت سرتان بسازید. برای مدت طولانی، شرکت کنندگان زیادی در خارج از فضای کریپتو به Web3 ملحق نمی شدند، اما اکنون شاهد بازیکنان بزرگی در بازی هستیم مانند ، و هستند. من امیدوارم که تعداد بیشتری از ارزهای دیجیتال راه‌حل‌های رمزنگاری بیشتری ارائه دهند که منجر به پذیرش انبوه ارزهای دیجیتال شود.»

 
این مطلب توسط تیم تحریریه کوین اکسو گردآوری شده است.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا