اخبار ارز دیجیتال

هکرهای کره شمالی در شش سال گذشته 3 میلیارد دلار ارز دیجیتال سرقت کرده اند

طبق گزارش شرکت امنیت سایبری آمریکایی Recorded Future، هکرهای کره شمالی در سال 2022 10 برابر بیشتر از درآمدی که این کشور از صادرات در سال 2021 به دست آورده بود، دزدیدند.

Recorded Future در گزارش اخیر فاش کرد که هکرهای کره شمالی از سال 2017 حدود 3 میلیارد دلار ارز دیجیتال دزدیده اند که بیش از نیمی از آن تنها در سال گذشته به سرقت رفته است. تهدیدها به سرقت حدود 1.7 میلیارد دلار ارز دیجیتال تنها در سال 2022 متهم شده اند، مبلغی معادل تقریباً 5 درصد از اقتصاد کره شمالی یا 45 درصد از بودجه نظامی آن.

علاوه بر این، میزان دزدیده شده با حاشیه قابل توجهی از کل درآمد صادراتی سالانه کشور فراتر رفته و همچنین نزدیک به 10 برابر ارزش صادرات کره شمالی در سال 2021 بوده که به 182 میلیون دلار رسیده است. هکرها ابتدا کره جنوبی را برای ارز دیجیتال خود هدف قرار دادند و سپس تمرکز خود را به سایر نقاط جهان گسترش دادند، با اپراتورهای سایبری کره شمالی قبل از گسترش قابل توجهی، بازار ارزهای دیجیتال کره جنوبی را هدف قرار دادند. در سطح جهانی، آنها تمرکز خود را از امور مالی سنتی به این فناوری‌های مالی دیجیتال جدید تغییر داده‌اند، و خاطرنشان کردند که حمایت دولت کره شمالی منجر به گسترش قابل توجه مقیاس عملیات غیرقانونی شده است.

در این گزارش آمده است که حمایت دولت به تهدیدهای کره شمالی اجازه می دهد تا عملیات خود را فراتر از آنچه برای مجرمان سایبری سنتی ممکن است گسترش دهند، در اخبار اخیر دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری ایالات متحده تحریم هایی را علیه میکسر رمزنگاری سندباد اعمال کرده است. و طبق گزارش سازمان ملل متحد، طبق گزارش سازمان ملل، این پلتفرم پولشویی را برای گروه لازاروس مستقر در کره شمالی تسهیل می کند، حملات سایبری در سال 2022 پیچیده تر از سال های گذشته بود و ردیابی وجوه دزدیده شده را دشوارتر از همیشه می کرد.

در همین حال، شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین Chainalysis سندیکای مجرمان سایبری را به عنوان پرکارترین هکرهای ارزهای دیجیتال در چند سال گذشته معرفی کرده است و Chainalysis اشاره کرده است که هکرهای مرتبط با کره شمالی درصد بسیار بالاتری نسبت به سایر گروه های جنایتکار دارند. ، انتقال وجه از طریق میکسرهای رمزنگاری مانند تورنادو کش و سندباد.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا