اخبار ارز دیجیتال

هک KyberSwap همچنین شامل 2.5 میلیون دلار پول دزدیده شده اتریوم بود

یک آدرس کیف پول مرتبط با اپراتور KyberSwap در حال انتقال 2.5 میلیون دلار از Arbitrum به Ethereum مشاهده شد.

هکر پشت حمله به صرافی غیرمتمرکز (DEX) KyberSwap مشاهده شده است که میلیون ها دارایی دیجیتال را از یک بلاک چین به بلاک چین دیگر منتقل می کند. بر اساس داده های بلاک چین، هکر 798.8 اتر به ارزش تقریبی 2.5 میلیون دلار را از Arbitrum به شبکه اتریوم منتقل کرده است.

علاوه بر 2.5 میلیون دلار، هکر همچنین تقریباً 1 میلیون دلار را به stablecoin منتقل کرد، کیف پولی مرتبط با اپراتور، 826500 دلار از استیبل کوین Die به کیف پول دیگری منتقل کرد، حمله KyberSwap یکی از بزرگترین هک های سال 2023 بود. در 23 نوامبر DEX به جامعه خود هشدار داد که دچار یک حادثه امنیتی شده است و به کاربرانش توصیه کرد که وجوه خود را برداشت کنند، در ابتدا فاش کرد که حدود 46 میلیون دلار دارایی دیجیتال در طول این سوء استفاده گرفته شده است. اما بعداً مشخص شد که کل مبلغ از دست رفته تقریباً 49 میلیون بوده است. دلار

هکر همچنین در آن روز یک پیام زنجیره‌ای برای تیم KyberSwap گذاشت و گفت که مذاکرات زمانی آغاز می‌شود که او استراحت کامل داشته باشد، در پاسخ، تیم KyberSwap به مهاجم 4.6 میلیون دلار در ازای 90 درصد وجوه دزدیده شده پیشنهاد کرد. با این حال، زمانی که هکر شروع به ابراز نارضایتی از رویکرد KyberSwap کرد، مذاکرات پاداش تیره شد.او توضیح داد که اگر ادامه دهد، مذاکرات را بیشتر به تاخیر می‌اندازد.

سرانجام، هکر کار غیرمنتظره ای را انجام داد و خواستار کنترل کامل KyberSwap و تمام دارایی های آن شد. این هکر همچنین مدعی مالکیت موقت کامل KyberDAO بود که به عنوان مکانیزم حاکمیتی برای Kyber و تمام اسناد مرتبط با Kyber عمل می کند. هکر تا 10 دسامبر 2023 به شرکت مهلت داد تا قبل از نابودی قرارداد تصمیم بگیرد، به دنبال خواسته های هکر، تیم KyberSwap تصمیم به راه اندازی یارانه خزانه برای قربانیان هک کرد، در 2 دسامبر 2023 این تیم اعلام کرد. که به کسانی که سرمایه خود را در این اکسپلویت از دست داده اند و هنوز بهبود نیافته اند کمک مالی می کند.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا