اخبار ارز دیجیتال

وام های خصوصی مبتنی بر بلاک چین به 582 میلیون دلار می رسد که نسبت به سال 2022 دو برابر شده است

داده ها نشان می دهد که میانگین APR ارائه شده توسط پروتکل های وام بلاک چین 9.65 درصد است، در حالی که متوسط ​​نرخ بهره وام شخصی 11.5 درصد است.

اعطای وام مبتنی بر بلاک چین دوباره در سال 2023 افزایش یافت و ارزش وام‌های خصوصی فعال نمادین اکنون به 582 میلیون دلار رسیده است که نسبت به سال گذشته 128 درصد افزایش خیره کننده داشته است، اما هنوز از اوج 1.5 میلیارد دلاری خود در ژوئن 2022 فاصله دارد. بر اساس داده های ردیاب وام املاک واقعی دنیای واقعی [RWA.xyz](مسدود شده)، تجدید حیات می تواند به این معنی باشد که متقاضیان وام در بحبوحه افزایش اخیر نرخ بهره به دنبال جایگزین های مبتنی بر بلاک چین برای تامین کنندگان مالی سنتی هستند.

طبق گزارش NerdWallet در 1 دسامبر، میانگین نرخ بهره فعلی برای پروتکل‌های وام مبتنی بر بلاک چین 9.64 درصد است، در حالی که سرمایه‌گذاران نرخ بهره وام‌های بانکی کسب‌وکارهای کوچک را از 5.75 درصد تا 11.91 درصد ارائه می‌کنند و وام‌ها نیز کم نیستند. [RWA.xyz](مسدود شده) Nair 4.5 میلیارد دلار وام های مبتنی بر بلاک چین را در 1804 تراکنش ردیابی کرده است، به این معنی که میانگین وام حدود 2.5 میلیون دلار است.

یکی از برجسته ترین وام گیرندگان اخیر، شرکت مدیریت دارایی Fasanara Capital مستقر در بریتانیا است که وام 38.3 میلیون دلاری از Clearpool را با بازدهی کمتر از 7 درصد سالانه (APY) تضمین کرد. بانک برزیلی Divibank یکی دیگر از مؤسسات مالی شرکت کننده در بازار است. سانتریفیوژ مبتنی بر اتریوم بیش از 43 درصد از بازار وام فعال فعلی را با 255 میلیون دلار در اختیار دارد که نسبت به 84 میلیون دلار در ابتدای سال 2023، 203 درصد افزایش یافته است.

گلدفینچ و میپل با 143 میلیون دلار و 103 میلیون دلار وام های فعال دومین و سومین پروتکل های بزرگ وام دهی بلاک چین هستند، تتر استیبل کوین با دلار آمریکا و داده ها نشان می دهد که بزرگترین نامزدهای وام های مبتنی بر بلاک چین مصرف کننده در چین است (197، 7 میلیون دلار) و بخش خودرو (186.8 میلیون دلار) و پس از آن فین‌تک، املاک و مستغلات، اعتبارات کربن و معاملات ارزهای دیجیتال، علیرغم افزایش اخیر در بازار وام فعال 506 میلیون دلاری، حدود 0.3 درصد از نظر اندازه بازار سنتی 1.6 تریلیون دلار اعتبار خصوصی است.

با این حال، گرفتن وام از پروتکل های مبتنی بر بلاک چین با خطراتی همراه است. وام گیرندگان باید قبل از گرفتن وام، ورشکستگی، وثیقه، قراردادهای هوشمند و سایر خطرات امنیتی را در نظر بگیرند.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا