اخبار ارز دیجیتال

وزیر دارایی فاش کرد که مقررات ارزهای دیجیتال ترکیه در مراحل نهایی است

دولت ترکیه به طور قانونی مفاهیم حیاتی را در کریپتو تعریف می کند، به پلتفرم های معاملاتی مجوز می دهد و با استانداردهای گروه ویژه اقدام مالی (FATF) مطابقت دارد.

وزیر دارایی و خزانه داری ترکیه مهمت شیمشک برخی از مواردی را که در مقررات ارزهای دیجیتال آتی ترکیه گنجانده شده است، فاش کرد. آخرین مراحل توسعه آن و جنبه های فنی اجرای آن در حال ارزیابی است، وزیر در مورد قصد دولت برای کاهش ریسک معاملات ارز دیجیتال برای سرمایه گذاران عادی مطابق با استانداردهای بین المللی برجسته شده است، بنابراین ما در حال انجام اقداماتی برای کاهش نرخ ارز هستیم. خطرات معامله گران دارایی های رمزنگاری شده در کشور ما، مانند رویه های بین المللی، در FATF نیز وجود دارد که خروج از لیست خاکستری است.

دستورالعمل‌های جدید پلتفرم‌های ارزهای دیجیتال را ملزم به دریافت مجوز از هیئت بازار سرمایه ترکیه (CMB) می‌کنند، همچنین تعاریف قانونی از دارایی‌های رمزنگاری، کیف پول‌های رمزنگاری، ارائه‌دهندگان خدمات دارایی‌های رمزنگاری شده، خدمات نگهبانی دارایی‌های رمزنگاری شده و ارائه دارایی‌های رمزنگاری را ارائه می‌کنند. پلتفرم‌های معاملاتی، شیمشک مثالی از تعریف دارایی‌های رمزنگاری شده، دارایی‌های نامشهودی را ارائه می‌دهد که می‌توانند به صورت الکترونیکی با استفاده از فناوری دفتر کل توزیع شده یا فناوری مشابه، توزیع شده در شبکه‌های دیجیتال و قابلیت بیان ارزش یا حقوق ایجاد و ذخیره شوند.

شیمشک اضافه کرد که مقامات ترکیه مدتی است مقرراتی را برای بازار ارزهای دیجیتال خود در نظر گرفته اند و بر صدور مجوز و مالیات برای حذف این کشور از لیست خاکستری FATF تمرکز کرده اند. بین جولای 2022 و ژوئن 2023، ترکیه از نظر خام در رتبه چهارم جهان قرار گرفت. شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین Chainalysis گفت: حجم تراکنش ارزهای دیجیتال، پس از ایالات متحده، هند و بریتانیا، با حدود 170 میلیارد دلار فعالیت.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا