اخبار ارز دیجیتال

پارلمان اتحادیه اروپا قانون مهم هوش مصنوعی را تصویب کرد

جهان هدف توسعه ایمن و اخلاقی هوش مصنوعی در اتحادیه اروپا را پذیرفته است.

در 13 مارس، پارلمان اروپا قانون هوش مصنوعی اتحادیه اروپا (AI) را تصویب کرد که یکی از اولین مجموعه‌های جامع قوانین هوش مصنوعی در جهان است، طبق وب سایت پارلمان اروپا، 27 کشور عضو هیئت حاکمه خواهند بود تا اطمینان حاصل کنند که هوش مصنوعی قابل اعتماد است. ، ضمن حمایت از نوآوری، حقوق اساسی اتحادیه اروپا را تضمین می کند و به آنها احترام می گذارد.

بر اساس این اطلاعیه، این قانون با 523 رای موافق، 46 رای مخالف و 49 رای ممتنع به تصویب رسید. قبل از رای گیری، Cointelegraph در یک کنفرانس مطبوعاتی مجازی شرکت کرد که در آن اعضای پارلمان اروپا براندو بنیفی و دراگوس تودوراسه با مطبوعات صحبت کردند و آن را یک روز تاریخی در سفر طولانی ما برای تنظیم مقررات هوش مصنوعی نامیدند. بنیفی گفت که نتیجه نهایی این قانون به ایجاد هوش مصنوعی ایمن و انسان محور با آزمایش هایی که اولویت های پارلمان اروپا را منعکس می کند، کمک خواهد کرد. این قانون برای اولین بار پنج سال پیش پیشنهاد شد و سال گذشته با شروع توسعه و استقرار مدل‌های هوش مصنوعی قدرتمند برای استفاده انبوه، شتاب بیشتری گرفت. پس از آنچه بنیفی مذاکرات طولانی خواند، مجلس در دسامبر 2023 به یک توافق موقت دست یافت و سپس کمیته های بازار داخلی و آزادی های مدنی با 71 رأی موافق در مقابل 8 رأی موافق موافقت نامه موقت را در 13 فوریه تصویب کردند.

در حالی که قانونگذاران امروز رای نهایی خود را به پایان می‌رسانند، تودوراک اظهار داشت که ما به عنوان یک اتحادیه به تمام جهان اعلام کرده‌ایم که این موضوع را بسیار جدی می‌گیریم، اکنون باید برای همکاری با دیگران باز باشیم، باید حکمرانی هوش مصنوعی را با دموکراسی‌های باز ایجاد کنیم. پس از اقدام امروز، تغییرات جزئی زبان در مرحله ترجمه قانون، زمانی که قوانین اتحادیه اروپا به زبان‌های همه کشورهای عضو ترجمه می‌شوند، ایجاد خواهد شد.

به گزارش یورونیوز، به گفته بنیفی، این لایحه برای دومین بار در آوریل به رأی گذاشته می شود و احتمالاً در ماه مه در مجله رسمی اتحادیه اروپا منتشر می شود و به گفته بنیفی، همه ممنوعیت ها در نوامبر اجرایی می شوند. بنیفی تصریح کرد: این عناصر از لحظه تصویب، علاوه بر اعمال ممنوعه، اجباری خواهند بود. قوانین هوش مصنوعی اتحادیه اروپا برنامه ریزی شده، مدل های یادگیری ماشین را بر اساس خطری که برای جامعه ایجاد می کنند به چهار دسته تقسیم می کند و مدل های پرخطر مشمول محدودترین قوانین هستند.

طبق وب‌سایت اتحادیه اروپا، ریسک غیرقابل قبول بالاترین دسته است که تمام سیستم‌های هوش مصنوعی را که تهدیدی آشکار برای ایمنی، معیشت و حقوق مردم تلقی می‌شوند، از امتیازدهی اجتماعی توسط دولت‌ها گرفته تا اسباب‌بازی‌های صوتی که رفتارهای خطرناک را تشویق می‌کنند، ممنوع می‌کند. ممنوع است، مثالی از این ممکن است شامل استفاده از سیستم‌های شناسایی بیومتریک از راه دور با استفاده از هوش مصنوعی برای اسکن افراد در مکان‌های عمومی توسط مقامات محلی، برنامه‌های پرخطر شامل زیرساخت‌های حیاتی، آموزش آموزشی یا حرفه‌ای، اجزای ایمنی محصول، خصوصی و عمومی عمومی باشد. خدمات شامل اجرای قانون است که می تواند با حقوق اساسی مردم، مهاجرت و مدیریت کنترل مرزها و اجرای عدالت و فرآیندهای دموکراتیک تداخل داشته باشد.

ریسک محدود مربوط به سطح شفافیت در استفاده از هوش مصنوعی است، این مثال تعامل با ربات‌های چت هوش مصنوعی و نیاز کاربران به آگاهی از تعامل خود با یک ماشین را نشان می‌دهد و همچنین اطمینان حاصل می‌کند که محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی قابل شناسایی است. . اتحادیه اروپا ابزاری به نام EU AI Law Compliance Checker ایجاد کرده است که به سازمان ها اجازه می دهد موقعیت خود را ببینند. با هوش مصنوعی یا فیلترهای اسپم ویدیو ایجاد می کند.

طبق گفته اتحادیه اروپا، اکثر سیستم‌های هوش مصنوعی که در حال حاضر در اتحادیه اروپا استفاده می‌شوند در این دسته قرار می‌گیرند، علاوه بر مقررات مربوط به مدل‌های هوش مصنوعی مولد توسط تنظیم‌کننده‌ها به‌عنوان ربات‌های چت هوش مصنوعی، مانند ChatGPT، افزایش محبوبیت و در دسترس بودن، افزود Grok و Gemini. ، توسعه دهندگان مدل های هوش مصنوعی، از جمله استارت آپ های محلی اتحادیه اروپا و برخی از نام های بزرگتر که قبلاً ذکر شد، باید خلاصه ای از داده های آموزشی مورد استفاده برای آموزش چنین سیستم هایی و مطابقت با قانون حق چاپ اتحادیه اروپا ارائه دهند. با این حال، محتوای Deepfake که با استفاده از هوش مصنوعی تولید می‌شود، طبق قانون باید دارای برچسب دستکاری مصنوعی نیز باشد.

پیش از این، قانون هوش مصنوعی اتحادیه اروپا پیش‌نویس نامه سرگشاده‌ای از کسب‌وکارهای محلی و شرکت‌های فناوری دریافت کرد که در آن از مقامات خواسته شده بود که فناوری‌های هوش مصنوعی در حال ظهور را به قیمت نوآوری بیش از حد تنظیم نکنند. با این حال، پس از تصویب اولین مجموعه جامع قوانین هوش مصنوعی در جهان، پارلمان اروپا از غول فناوری IBM در بیانیه‌ای اعلام کرد. کریستینا مونتگومری، معاون رئیس‌جمهور و مسئول حفظ حریم خصوصی و اعتماد، گفت: هوش مصنوعی عمل می‌کند. هوش مصنوعی اخلاقی با اکوسیستم‌های هوش مصنوعی باز و قابل اعتماد هماهنگ است و به آن کمک می‌کند.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا