اخبار ارز دیجیتال

پاول، رئیس فدرال رزرو ، نگرانی دلار دیجیتال را کاهش می دهد زیرا کشورها تلاش های CBDC را افزایش می دهند

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو می گوید که ایالات متحده تا راه اندازی آن فاصله زیادی دارد و حتی اگر این کار را انجام دهد، از مصرف کنندگان جاسوسی نخواهد کرد.

پاول در جلسه استماع 7 مارس پیش از این گفت، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، گفت که ایالات متحده به ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) نزدیک نیست، و حتی اگر هم باشد، بانک مرکزی علاقه ای به ارزی که کاربران را ردیابی کند، نخواهد داشت. منظورم این است که ما به هیچ وجه نزدیک به توصیه یا پذیرش یک ارز دیجیتال بانک مرکزی به هیچ وجه نیستیم.

یکی از مقامات بانک مرکزی فیلیپین نیز در 6 مارس گفت: این همان روزی است که بانک مرکزی هنگ کنگ تلاش جدیدی را برای CBDC های عمده فروشی آغاز کرد و چند روز پس از آغاز کار بلوک ژئوپلیتیک BRICS بر روی یک سیستم پرداخت مبتنی بر بلاک چین. پاول با بیان اینکه CBDC عمده فروشی کشور تا پایان سال تکمیل خواهد شد، همچنین به نگرانی‌ها مبنی بر اینکه یک CBDC خرده‌فروشی متمرکز می‌تواند به نظارت و دولت اجازه دهد همه تراکنش‌های شما را ببیند، اشاره کرد و یوان دیجیتال چین را به عنوان مثال برجسته کرد. کرد، این فقط چیزی است که ما اینجا در ایالات متحده از آن حمایت نمی کنیم، انجام نمی دهیم یا ارائه نمی دهیم.

پاول اضافه کرد که اگر فدرال رزرو یک CBDC راه اندازی کند، که دور از تصور است، از طریق سیستم بانکی خواهد بود. یا هر آمریکایی در این مورد پاول گفت که فقط بانک ها در فدرال رزرو حساب دارند و این راهی است که من آن را حفظ می کنم مردم نیازی به نگرانی در مورد ارز دیجیتال بانک مرکزی ندارند، این به زودی اتفاق نخواهد افتاد.

پاول مدت‌ها گفته است که این امر بر عهده کنگره است که به فدرال رزرو برای ایجاد CBDC‌های خرده‌فروشی اجازه دهد، و او این موضع را در طول جلسه استماع تکرار کرد و سناتور سینتیا لومیس نگرانی‌هایی را درباره ایجاد CBDC‌ها بدون اجازه فدرال رزرو مطرح کرد. قانونی وجود دارد، درست است، آنها هنوز موافق هستند که فدرال رزرو نمی تواند بدون مجوز کنگره یک ارز دیجیتال بانک مرکزی ایالات متحده را معرفی کند، داده های دسامبر 2023 از اندیشکده واشنگتن شورای آتلانتیک نشان می دهد که 11 کشور، عمدتا در کارائیب، CBDC راه اندازی شد، آزمایشات CBDC در 21 کشور از جمله یوان چین فعال است و 33 کشور هنوز در حال توسعه پیاده سازی CBDC خود هستند.

در مارس 2022، رئیس جمهور جو بایدن فرمان اجرایی را امضا کرد که در آن فدرال رزرو را ملزم به بررسی یک CBDC بالقوه می کرد.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا